Marduk 15-16/1/08

οι θεοι ξαναεπιστρεφουν!μαζι ι με in battle.για 3η φορα (η μια το 2001 και 2004)θα τους ξανααπαλαυσουμε!τι αν πω?κολαση απλα!καθε χρονο να τους φερνουν θα τους βλεπω!μετραω απο τωρα τις μερες!

α καλη φαση. θα παω σιγουρα, τωρα που σοβαρεψαν καπως! και το σαππορτ καλο ειναι, αν ειναι αυτοι που θυμαμαι.
8)

Ρεεεεεε… πλάκα μου κάνετε;;;;;

Σε ποια μαγαζιά θα παίξουν;;;

15.01 GREECE Atheens, An Club
16.01 GREECE Thessaloniki, TBA

:wink:

Μπρε σεις, καθημερινές θα παίξουν;;; μλκία…[-X

Ρε γαμώτο έχω φάει τον τόπο να βρω ένα σετλιστ της παρούσας περιοδείας και τίποτα. Έχει βρει κανείς κάτι;

εγώ έχω βρεί μόνο αυτό

Marduk - Live In Tallinn Estonia 16.11.2007

The setlist was like this (not in order) : Leveling Dust, Imago Mortiis, Hangman Of Prague, Cold Mouth Prayer, Limbs Worship, Those Of Unlight, Wolves, Baptism Under Fire, Still Fucking Dead, The Black, With Satan And Victorious Weapons, Beast Of Prey, Beyond The Grace Of God, Materialized In Stone, Of Hell´s Fire, Panzer Division Marduk.

Εις ωραίος! :smiley:


Band: MARDUK

Date: 15/01/2008

Venue: Underworld

Guests: In Battle, Zonaria, Artisian

Ticket price: 20.00 ?

Promoter: Sold Out Promotion Live The Live Experience

Info:

MARDUK
IN BATTLE
ZONARIA
ARTISIAN
Τρίτη 15 Ιανουαρίου 2008
Club Underworld
Θεμιστοκλεόυς & Γαμβέτα
Εξάρχεια

Marduk είναι το όνομα του Βαβυλώνιου Θεού που δημιούργησε τη γη και τον ουρανό από το σώμα του αρχαίου θηλυκού Δράκου Tiamat που θεωρούταν μητέρα της ζωής και όλων των έμβιων πλασμάτων. Αυτά για την ιστορία γιατί το κορυφαίο Black Metal συγκρότημα των MARDUK δεν χρειάζεται καμία απολύτως σύσταση! Τρίτη 15 Ιανουαρίου στο ΑΝ CLUB οι κορυφαίου death metallers επιστρέφουν στην Αθήνα για να ισοπεδώσουν τα πάντα στο πέρασμά τους. Το συγκρότημα που πραγματικά σφαγιάζει τις αμφιβολίες για το τι είναι Black metal και πως πρέπει να ερμηνεύεται.

Pre show Party την Δευτέρα 14 Ιανουαρίου στο Texas Club

Σύνθεση
Morgan Steinmeyer Hοkansson - Guitars (Abruptum, Devil?s Whorehouse, Moses) (1990-)
Mortuus Arioch - Vocals (Triumphator (Swe), Funeral Mist (Swe)) (2003-)
Magnus Devo Andersson - Bass (Cardinal Sin (Swe), ex-Sargatanas Reign, IXXI (Session), Overflash, ex-Allegiance (Swe)) (also guitar 1992-1994) (2004-)
Lars Broddesson - Drums (2006- ) (Excessum (Swe), Absurdeity)

Μαζί τους οι
IN BATTLE - Viking/Black/Death Metal - Sweden
ZONARIA - Melodic Death Metal - Sweden
ARTISIAN - Black Metal - United Kingdom

Sponsored by Metalzone.gr

θα ειμαι εκει:)

Πέφτει Τρίτη ρε γαμώτο. :?
Έχω σχολείο την επόμενη…

νταξει μας το πες :!:

Σιγά μη σκάσω 20 ευρώπουλα να δώ marduk καθημερινή…[-X

ρε ουτε και σαββατοκυριακο δεν τα εδινα…

Xαχαχαχαχα! Τα σπανε κατι τετοιες παπαριες των δελτιων τυπου…

μου κόλλησε η σελίδα και πάτησα 2 φορές αποστολή…
το σβήνω το 2ο!!

γούστα είναι φίλε μου…
πάλι καλά που είναι 20… περισσότερο περίμενα…

πάντως τους προτιμώ με τον Legion στα φωνητικά…
ο τύπος σε ξεσηκώνει κι έχει και φωνάρα…

νομίζω ότι η πρώτη φορά που οι Μarduk έπαιξαν στην Αθήνα ήταν το 99 στο woodstock…

μπορει να εχεις και δικιο! απλα δεν το γνωριζω…