Marduk - Serpent Sermon (2012)

Ξεθάβω γιατί μέσα στις τόσες νέες κυκλοφορίες (Kreator, Destruction, Testament, Grave, Sinister, Cryptopsy, Nile κλπ.) το παραμέλησα ακούγοντας το 1-2 φορές και όπως φαίνεται μαλακία μου μέγιστη, γιατί η τετράδα Serpent Sermon - Messianic Pestilence - Souls For Belial - Into Second Death σκοτώνει (ειδικά το Black/Thrash του τελευταίου και η ρεφρεναρα του πρώτου :D)

Πωπω μολις το τσεκαρα το αμπλουμ! Εχω να ακουσω Marduk πολλα χρονια απο το La Grande Dance Macabre και το Souls For Belial τα σπασε!

μην ξεχνατε και το temple of decay:respect:

Πιο doomάδικο και επικό, γαμάει και δέρνει. Ξεχωρίζω επίσης το Gospel Of The Worm το M.A.M.M.O.N. και το έπος World Of Blades! Άνετα από τα καλύτερα Black metal άλμπουμ της χρονιάς για τους αγαπημένους μου Σουηδούς :slight_smile: Πόσα κεφάλια ανοιγεί αυτό το ρημάδι το Hail Mary (Piss Soaked Genuflexion)? Πωωωωωωωωωωωω :smiley:

Ζητώ συγγνώμη για την νεκρανάσταση του θρεντ, αλλά τι να κάνουμε, τώρα το άκουσα το άλμπουμ. :slight_smile:

Τους τελευταίους 2 μήνες προσπαθώ να καλύψω χαμένο έδαφος κι έτσι έχω ακούσει [B]πολλά[/B] άλμπουμ (για τα δικά μου δεδομένα τουλάχιστον) κι αυτό εδώ με το πρώτο άκουσμα άνετα μπαίνει στα 10 τοπ. Το βρήκα εξαιρετικό, ένας επικός όλεθρος! Ό,τι ακριβώς ψάχνω δηλαδή. Κομμάτια δεν έχω ξεχωρίσει ακόμα, ίσως εκτός από το Temple of Decay, αλλά παρατήρησα ότι από το Second death και μετά δεν υπάρχει απλά κανένα έλεος.