Marianne faithfull 7-6 λυκαβηττος

δεν βρηκα καποιο thread, προφανως ολοι πηγαν ιντερπολ. καταπληκτικη συναυλια απο τη φωναρα που δεν μασαει απο χρονια. πολυ ωραια μπαντα , λιγος κοσμος και πολυ καλη διαθεση απο ολους οδηγησαν σε ενα μαγικο live με highlights τις τρομερες εκτελεσεις των sister morphine, working class hero (εκτος προγραμματος το επαιξε μετα απο παραγγελια), as tears go by, stations, there’s a ghost, incarceration of a flower child, broken english, the crane wife κ.α. Τεραστια μορφη και φωνη, συμπαθεστατη και επικοινωνιακη και χωρις τιποτα στημενο, φυσαγε τη μυτη της, καπνιζε, επινε ποτα, εβγαζε πραγματα απο την τσεπη της, εβηχε, οτιναναι. βλακεια που δε την ειχα δει τοσα χρονια, χαιρομαι που επανορθωσα.

I was there too!

Απίθανη γυναίκα, φωνάρα και μορφάρα! Κατάλαβα τι σημαίνει ερμηνευτής…και γιατί είναι που μπορεί να τραγουδήσει τόσο παραστατικά τα ποιήματα του Μπρεχτ!

Μετά το “Incarceration of a Flower Child” η φίλη μου με κοιτάει:

-Είσαι καλά?
-Ναι, άσε με λίγο στον κόσμο μου
-Α οκ, επειδή εγώ επέστρεψα νωρίς…:stuck_out_tongue:

Πάρα πολύ καλή η Marianne όπως κ τότε που την είχα δει στο Θέατρο Βράχων. Το υπέρτατο highlight τότε όπως κ τώρα ήταν το Sister Morphine στο οποίο άναψε κ το τσιγάρο πριν το πει κ το απογείωσε στη συνέχεια. Υποκλίθηκε με σεμνότητα αρκετές φορές στο κοινό το οποίο ήταν εμφανώς ελάχιστο, πράγμα που το θεωρώ πολύ υπέρ της.

PS. Είχα νοσταλγήσει το Λυκαβηττό ρε γμτ… Πόσες συναυλίες… :roll: