Marillion-Somewhere else

Μετα απο καμποσο καιρο εχουμε και τον διαδοχο του Marbles.
Το ακουσε μηπως κανεις?Εντυπωσεις?
Προσωπικα το βρηκα υποδεεστερο του προκατοχου του,με το ομωνυμο κομματι να ξεχωριζει και με ορισμενες πολυ καλες στιγμες μεν,αλλα χωρις να συναντα τις προσδοκιες που ειχε δημιουργησει το Marbles.Ισως με περισσοτερα ακουσματα καταφερει να με κερδισει περισσοτερο,αλλα για την ωρα πιστευω πως εχουμε να κανουμε με χρυση μετριοτητα.:-k

Δεν το έχω ακούσει ακόμα αλλά θα γίνει σύντομα.

Eγώ πάντως έχω μείνει στην εποχή του Brave (Aριστούργημα παρεμπιπτόντως)…:lol:

Eχω κανει ενα πεταχτο ακουσμα και μου αρεσαν πολυ τρια τεσσερα μονο αλλα θα ξαναπιασω αργοτερα το αλμπουμιδι…

Δεν θα ακουσω το αλμπουμιδι καλυτερα γιατι οι Μarillion θα βγαλουν διασκευη στο TOXIC THΣ BRITNEY SPEARS…

Πηγη: To site της μπαντας…

Εγώ σταμάτησα να ακούω Marillion όταν έφυγε ο Fish. Δεν ξέρω αν έκανα καλά, :dunno: :dunno: αλλά νομίζω ότι αυτή ήταν η καλύτερη και πιο δημιουργική περίοδος των Marillion, την οποία και πολύ εκτιμώ φυσικά. :slight_smile: :slight_smile: :thumbup: :thumbup:

Θεος ο Ψαρης,δεν αντιλεγει κανεις πιστευω,αλλα χανεις βασικα μερικους εξαιρετικους δισκους και τραγουδια…Το EΠΟΣ Oceancloud πχ απ το Marbles,το θεωρω απ τα καλυτερα τραγουδια που χουν γραψει ποτε.Επισης δισκοι σαν το Brave και το Afraid of sunlight δεν γραφονται και καθε μερα.:slight_smile:

Μάλλον θα κάνω λοιπόν την αρχή αγοράζοντας το Brave. :slight_smile: 8) :wink:

Ο Hokam εχει δικιο…Χανεις ωραια πραγματα Κeimis.

Έστω και καθυστερημένα, το άκουσα και το έχω λιώσει από χθες. Ωραίο, ταξιδιάρικο και μοντέρνο! Πολύ καλή δουλειά!

brave οντως αριστουργημα
ocean cloud οπως ειπε και ενας φιλος απλα σβηνει καριερες!
οσο για το καινουργιο τους οντως κατωτερο του φοβερου marbles,αλλα περιεχει καμποσες καλες στιγμες!
τεσπα,ας τους δουμε ποτε στην ελλαδα σε κανα 3ωρο σοου,και ας διαλυσουν μετα!!! :stuck_out_tongue: