Marillion

Καλησπέρα παιδιά,

Εχω την εντύπωση οτι μία -κατ εμέ- από τις κορυφαίες μπάντες της prog rock είναι ψιλοάγνωστη στην ελλάδα. Μιλάω για τους Marillion, που έχουν μια ιστορία 30 ετών σχεδόν και που ήταν επίσης και μία από τις πρώτες μπάντες που παρέκαμψαν εταιρίες και λοιπούς χιμπατζήδες ώστε να αποκτήσουν μεγαλύτερη καλλιτεχνική ελευθερία και να έχουν πιο άμεση επαφή με το κοινό τους. Τους έχω δει επίσης δύο φορές live και τα συναισθήματα ήταν και της δύο φορές πέρας περιγραφής ή σύγκρισης.

Ήθελα λοιπον να βολιδοσκοπήσω τι παίζει στο rocking.gr και ποια είναι η άποψη σας.

Ευελπιστώ να δημιουργηθεί κάποια στιγμή κάποιο ενδιαφέρον μπας και τους δούμε στην Ελλάδα. 8)

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=5407&highlight=marillion&page=14

Ωπ! Ευχαριστώ! Δεν το είχα δεί παρότι έκανα και αναζήτηση… θα μου πάρει κανα δυο βδομάδες μέχρι να μάθω ξανά να λειτουργω σαν άνθρωπος μέσα σε φόρουμ :slight_smile:

Με την καθριστική μου ψήφο ανέβασα το Clutching at Straws στην πρώτη θέση όπου ισοβαθμεί με τα Misplaced Childhood κ Afraid of Sunlight.

Πάντως αμα κρίνω από τον αριθμό των ψήφων, όντως είναι ψιλοάγνωστοι among us. Κάπου υπαρχει και ενα φαν πεητζ στο facebook.

Παντως, μιας και το thread αυτό ήταν απο το 2007, έχει κανεις καμιά πιο φρέσκια άποψη?