Marilyn Manson, Garbage, Matisse

Τι εγινε ρε παιδια;;;;;;;
Τρεις μερες μετα και κανεις δεν εχει να γραψει τιποτα για οτι εγινε εκεινο το βραδυ;
Πρωτη φορα στην χωρα μας και κανεις δεν εχει να πει τιποτα;;
Ας ξεκινησω εγω και να πω για τους δικους μας Matisse οτι ηταν απλα καλοι και παμε σε Garbage οπου μου φαινεται οτι δεν ειχαμε και την αναλογη αντιδραση.Αν δεν κανω λαθος καποια στιγμη η Shirley ειπε “you are too quiet”, απλα δεν το ειπε πολυ κοντα στο μικροφωνο.Γενικοτερα μου φανηκε “στραβωμενη”.Πως την εκανε ετσι απο την σκηνη;Τελοσπαντων.
Και φτανει η ωρα του Manson,τι να πω, τα σημαδια στα χερια μου και στο σωμα μου τα λενε ολα!! Πανικος,παρανοια [size=7]ΤΡΟΜΕΡΟ SHOW!![/size] . Τι εκανε το ατομο; Μας εστειλε και μας ξαναγυρησε πισω.Δεν εχουμε δει πολλες φορες κατι παρομοιο στην χωρα μας, ετσι; Ευτυχως καταφερα να βγαλω μερικες φωτο της προκοπης γιατι τα βιντεο με τετοιο χτυπημα βγηκαν λιγο φραπε!! :wink: .

Φευγοντας το βραδυ αργα απο το Terra Vibe προσπαθουσα να συνειδητοποιησω τι ειχαν δει τα ματια μου εκεινο το βραδυ, χωρις ομως να ξερω τι με περιμενε το αμεσως επομενο!!!

Για μένα οι Garbage ήταν τρομερά καλοί, σε σημείο που δεν το περίμενα. Είχαν ωραίο rock ήχο, αν και κάπου προς τη μέση το κούρασαν (όχι κρουσάν) λίγο.

Ο Manson καλός αν και κάπου διάβασα, και συμφωνώ, ότι δεν είχε και πολλή “επικοινωνία” με το κοινό. Καλά, δεν πειράζει και τόσο αυτό. Το show ενδιαφέρον αλλά όχι κάτι το τόσο εντυπωσιακό όσο θα περίμενα.

Τώρα για τους Matisse δυστυχώς μας κούρασαν. Κρίμα τα παλικάρια.

emena me e3epli3e pou efige xoris ena kalinixta… :roll:

Oi Matisse den mou aresan katholou. Tzampa tous evalan gia mena.

Oi Garbage gamisan. Mou aresan poly, itan kai i proti fora pou tous eida live.

O Manson mou ekane foveri entyposi os foni alla tosi proklisi den tin antexo. Den katalavaino, afou pleon exei ginei gnostos, giati synexizei na prokalei toso, einai kalos tragoudistis kai foveros genika san kallitexnis. Alla poly proklisi…

Vasika mporei na itan apotomo to kleisimo tou alla …
Einai kati pou to synithizei. Kai eksigoumai…To 2002 eixa tin tyxi na ton dw stin Agglia
(Birmingham) opou epaize me Godhead kai Disturbed -ekane ena eksairetiko show-kai ksafnika-stin mesi tou teleytaiou tragoudiou-sikwnetai kai feugei trexontas…!!! To ypoloipo group (symperilamvanomenou Twiggy Ramirez prin apoxwrisei) teleiwse kanonika to kommati xwris ta …fwnitika kai afou espase ta …apomeinanta organa, sikwthike kai efyge…

Oso gia mena…pou emeina sto Terra Vibe olo to triimero -sto xwro kataskinwsis-
efyga apo tin Malakasa me ena wraio souvenir: tin vasi tou microfonou tou Manson opou katafera na apospasw meta apo polywres diapragmateyseis me tous texnikous pou mazeyan…Tha ginei ena poly wraio fotistiko gia to dwmatio mou…

Ε; :?:

Egrapsa ena mikro review. Mi perimeneis tpt idietairo:

http://forum.electricrequiem.com/viewtopic.php?t=11661

emena me e3epli3e pou efige xoris ena kalinixta…

Ποιος απο τους δυο;
Ο Manson ή η Manson :wink: γιατι και οι δυο δεν ειπαν καληνυχτα. Εμενα παντως πιο πολυ με πειραξε η αποχωρηση της Shirley που την εκανε τρεχοντας πριν τελειωσει το τραγουδι!! (οπως το εκανε ο Μanson στην Αγγλια συμφωνα με τον Angelweb).

axlgreece δεν νομιζω οτι ηταν τοοοοσο προκλητικος οσο λες, για ριξε μια ματια σε αλλα live του και θα δεις.Ασε που νομιζω οτι δεν το κανει για την διασημοτητα, ετσι; Σιγουρα το συνολο εικονας και ηχου παντως ηταν φοβερο.Show δινει ο ανθρωπος ( δες KISS, στα live τους δινουν τρομερο show!!)

Τωρα για την επικοινωνια με το κοινο, παλι δεν νομιζω οτι ηταν τοσο ψυχρος ρε παιδια, μας μιλησε στην αρχη λεγοντας οτι ειναι η πρωτη του φορα στην Ελλαδα, τραγουδησαμε μαζι το mOBSENE, μας προτρεψε να φωναξουμε ROCK!!! πριν το Rock Is Dead…και σε καποια στιγμη πριν το τελευταιο τραγουδι κατι ελεγε στον μπασιστα με ενα χαμογελο ικανοποιησης στο προσωπο και κουνοντας το κεφαλι προς τα εμας, οσοι ηταν μπροστα μπορει να ειδαν κατι.Ειμουν αρκετα μπροστα και το ειδα.

Heretic διαβασα το review σου, οχι ακριβως “tpt idietairo” οπως λες, εμενα μου αρεσε.

Εμένα οι Matisse δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασαν. Οι Garbage γενικά είχαν πολύ καλύτερο στήσιμο και πέρασα καλά στην διάρκεια της εμφάνισης τους.Ο Manson τώρα αν και δεν είμαι φαν μου άφησε θετικές εντυπώσεις. Δεν νομίζω πως είχε πρόβλημα η επικοινωνία του με το κοινό. Κάνει ένα παιχνίδι και το κάνει καλά. Μοναδικό αρνητικό η μικρή διάρκεια του σετ του, δεδομένου του ότι δεν πήγε κανείς για να δει matisse.[/img]

Kala, exo kapoia live tou apo to 94 mexri kai to 2004 kai ksero ti paizei pano kato.

Apla auto pou leo einai oti afou pleon einai diasimos kai gia mena (meta ap’auto pou akousa tin Paraskevi) fonara, giati synexizei? An to kanei apla gia to show, cool.

An to kanei gia na synexisoun na milan gi’auton nomizo oti apla den to exei pleon anagi…

Τι να πω… Μαλλον για το show λεω εγω οτι το κανει.
Αβυσσος η ψυχη του Manson!!

:smiley: