Marilyn Manson - The Pale Emperor

[CENTER][/CENTER]

Tracklist

  1. Killing Strangers
  2. Deep Six
  3. Third Day of a Seven Day Binge
  4. The Mephistopheles of Los Angeles
  5. Warship My Wreck
  6. Slave Only Dreams To Be King
  7. The Devil Beneath My Feet
  8. Birds of Hell Awaiting
  9. Cupid Carries a Gun
  10. Odds of Even
  11. Day 3 (Bonus Track)
  12. Fated, Faithful, Fatal (Bonus Track)
  13. Fall of the House of Death (Bonus Track)

Άπατο θα πάει αυτό. Κρίμα γιατί έβγαλε ωραίο άλμπουμ ο παλαβός. Ακούω αυτή την στιγμή το killing strangers που ανοίγει το δίσκο, κάθε φορά και καλύτερο μου φαίνεται.

Ρε είναι ωραίος δίσκος ρε!

Από την εποχή του Mechanimal animals και δώθε χαλαρά ότι ποιοτικά καλύτερο έχει βγάλει. [I]Deep six[/I], [I]Cupd carries a gun[/I], έχω ξεχωρίσει ως τώρα.

Ετεροχρονισμένο quote από άλλο τοπικ, αλλά αλήθεια μεγάλη.

Πραγματικά δυνατός δίσκος, με τα χιτάκια του, με τη γκριζαρισμένη ατμόσφαιρά του, δεν υπάρχει παράπονο. Αναμενόμενα έχει ορισμένα σημεία που δεν τραβάνε τόσο, αλλά αυτό δεν είναι κάτι που δεν περιμένεις. Ηχητικά πιάνει περίπου από εκεί που άφησε το -τίμιο- Born Villain, χαμηλώνοντας κάπως τις ταχύτητες και τα ντιστόρσια και δένει μια χαρά με τα φωνητικά του Μανσον.

Η εισαγωγική τριπλέτα είναι άνετα στα πέντε καλύτερα κομμάτια που έχει κυκλοφορήσει εδώ και μια δεκαετία, ενώ και τα υπόλοιπα στέκονται σε αρκετά καλά επίπεδα. Ιδιαίτερη συμπάθεια στο στριφνό Warship και το σχεδόν-κολλητικό Cupid Carries a Gun.

εξαιρετικος δισκος και το Birds of Hell Awaiting φοβερο

Τρομερός δίσκος, η μία κομματάρα διαδέχεται την άλλη. Ό,τι καλύτερο έχω ακούσει εδώ και πάρα πολύ καιρό.
:metal:

ανελπιστα καλος δισκος στο συνολο του…
εχει παιξει πολυ και θα συνεχίσει για αρκετο διαστημα ακομα - ευχαριστη εκπληξη…
ευκαιρια να ξεθαψω και τα παλιοτερα

ΔΙΣΚΑΡΑ είναι, όσοι δεν το έχετε ακούσει κάντε το!

Aπολαυστικοτατο αλμπουμ! Φοβερα τραγουδια απο την αρχη μεχρι το τελος.

Δισκαρα στο πνεύμα των καιρών, με ωραία τραγούδια και blues αισθητική.

Νομιζω πως ο Manson βρήκε τον ήχο που του ταιριάζει στο σήμερα.

Θα ακουστεί πολύ μέχρι το τέλος της χρονιας.