Marilyn

Telika o an8rwpos 3erei polu kala pws na kanei to show tou gia na ikanopoihsei autous pou erxontai na ton akousoun kai na ton doun. Kalo to ar8ro …perimenoume kai tis fotos.
T

Kat’arxin gia na min parexigoumai, pisteuw oti o Marilyn Manson einai poly megalo onoma kai sigoura poly kalos tragoudopoios kai showman. Kaneis den to amfisvitise auto pote. Alla uparxoun kapoia pragmata pou emena proswpika xthes(24-6) den mou aresan. 1on: 0 epikoinwnia me to koino. Oute milage oute tpt kai thn kalhspera me to zori thn eipe. 2on: To poly mikro set. Einai dunaton na erxesai sthn ellada prwth fora kai na paizeis mono 1 wra? Kaneis headliner den peftei katw apo thn 1.5 wra. kai 3on: Einai pote dunaton na feugeis xwris na peis mia kalhnuxta? Pes thn kai as min thn pisteueis re file min mas grafeis sta @@! Me to pou teleiwse to Antichrist Superstar perimename na xanavgei na pei toulaxiston alla 3 kommatia kai xwris na pei kouventa shkwthike kai efyge! Polloi eipan oti epathe kati kai gi’auto xreiastike na fygei etsi. Opws kai na xei emena auta ta rockstarilikia den mou aresoun katholou opoios kai na 'sai. Toulaxiston tha paw stous Slayer kai eimai sigouros oti tha anaplirwsoun to keno.

Me olon tos sevasmo sth selida kai ston kurio Brian Warner.
DK

o manson einai o megaliteros rock star kai showman ayti ti stigmi sto kosmo kai to apedeikse panaksia sto rockwave kallitexnikotatos kathe kommati sa na vlepeis to video clip tou alla rouxa allo concept allo attitude optikoakoustiki grotesquo atmosfaira ti na to kaneis pou den epekse 2 wres?de peirazei itan apsogos

Vasika mporei na itan apotomo to kleisimo tou alla den paizei na epathe kati…Einai aplo:
Einai kati pou to synithizei. Kai eksigoumai…To 2002 eixa tin tyxi na ton dw stin Agglia
(Birmingham) opou epaize me Godhead kai Disturbed -ekane ena eksairetiko show-kai ksafnika-stin mesi tou teleytaiou tragoudiou-sikwnetai kai feugei trexontas…!!! To ypoloipo group (symperilamvanomenou Twiggy Ramirez prin apoxwrisei) teleiwse kanonika to kommati xwris ta …fwnitika kai afou espase ta …apomeinanta organa, sikwthike kai efyge…Opote mporw na pw otito apotomo kleisimo itan kati to anamenomeno… :smiley: :smiley: :smiley:

Oso gia mena…pou emeina sto Terra Vibe olo to triimero -sto xwro kataskinwsis-
efyga apo tin Malakasa me ena wraio souvenir: tin vasi tou microfonou tou Manson opou katafera na apospasw meta apo polywres diapragmateyseis me tous texnikous pou mazeyan…Tha ginei ena poly wraio fotistiko gia to dwmatio mou…

EGW PANTWS ENTHOYSIASTHKA ME TON MANSON,HTAN AYTO POY PERIMENA NA DW,DEN ME NOIAZEI POY EPAIKSE 70LEPTA,SHMASIA EXEI PWS DEN MAS APOGOHTEYSE,TA EDWSE OLA+TO IDIO KANAME KI EMEIS MAZI TOY!KI AN DEN EIPE KALHMERA EMENA DE ME APASXOLEI KATHOLOY,EINAI DIVA O TYPOS,TI NA KANOYME TWRA! :smiley: [/quote]

Ρε παιδια τα εχουμε ξαναπει καπου αλλου εδω μεσα, αλλα ας τα ξαναπουμε και εδω.

1)Το set ειχε την ιδια διαρκεια που ειχε και στα αλλα festivals οπου πηρε μερος, οποτε δεν ειναι οτι μας αδικησε.Ο ανθρωπος ειναι επαγγελματιας.Συν του οτι με το σοου που κανει και 2 ωρες παραπανω να επαιζε εμας θα μας φαινοταν οτι περασαν μολις 5 λεπτα!!
Η μοναδικη λυση για αυτο προβλημα θα ηταν να τον φερουν να παιξει μονο του με ενα support για ζεσταμα.Ολοι ξερουμε οτι ο χρονος ειναι μειωμενος στα festivals.Και οσοι δεν το ηξεραν το εμαθαν!!

2)Τι σκατα θελατε να κανει για να εχει επικοινωνια με το κοινο; Να βγαλει κουλουρακια, σαμαλι και παστελι και να κατεβει κατω να αρχισει να κερναει τον κοσμο;;
Για την αποχωρηση της Shirley κανεις δεν ειπε τιποτα!!! Την εκανε τρεχοντας πριν τελειωσει το τραγουδι και αφησε τους αλλους να τελειωσουν και να μας χαιρετησουν!!

Ας αφησουμε ρε παιδια την γκρινια και ας κατσουμε να αναλογηστουμε τι ειδαν τα ματια μας τις τελευταιες μερες (24- 25 ).Και ποσο συχνα βλεπουμε τετοια ονοματα στα μερη μας;

EDIT: Και δεν φτανουν ολα τα αλλα, βλεπω και θεμα για το αν ηταν λεει ακριβο το εισητηριο ή οχι (κυριως για Black Sabbath).
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!! ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΑΣ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΓΟΥΑΤΕΜΑΛΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΕΙ.ΕΚΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΙΟ ΦΤΗΝΟ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ!!!ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΔΩΡΟ ΜΙΑ ΚΡΟΥΣΤΑ ΜΥΞΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΕΞΙ ΡΟΥΘΟΥΝΙ ΤΟΥ ΟΖΖΥ!!!
ΑΜΑ ΠΙΑ!!! ΜΙΖΕΡΟΥΛΗΔΕΣ!!!

Φιλικα. :wink:

well…ο ανθρωπος τα εδωσε οοοοοοοολα,παρα κατι ψιλα.ok!!!ΜΠΟΡΟΥΣΕ να’ναι λιγο πιο normal στο κλεισμο αλλα δε θα’ταν Manson τελος.Πρεπει να αφηνει κατι για να τον σχολιαζουν,showman κ μοναδικος οπως τον γνωριζουμε μεσα απο videos…τα καταφερε κ παλι!!!Μας εκανε,τους περισσοτερους,να φυγουμε κυριευμενοι απο την τρελλλλλλλλλλλα του κ ηταν ολοφανερο απο τις απειρες μελανιες τις επομενες μερες. that’s all…Περιμενουμε λοιπον την επομενη Merilyn νυχτα :wink: :smiley:

Και δεν φτανουν ολα τα αλλα, βλεπω και θεμα για το αν ηταν λεει ακριβο το εισητηριο ή οχι (κυριως για Black Sabbath).
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!! ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΑΣ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΓΟΥΑΤΕΜΑΛΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΕΙ.ΕΚΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΙΟ ΦΤΗΝΟ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ!!!ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΔΩΡΟ ΜΙΑ ΚΡΟΥΣΤΑ ΜΥΞΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΕΞΙ ΡΟΥΘΟΥΝΙ ΤΟΥ ΟΖΖΥ!!!
ΑΜΑ ΠΙΑ!!! ΜΙΖΕΡΟΥΛΗΔΕΣ!!!

Εγω προσωπικα αν μπορουσα θα πηγαινα να τους δω Βουλγαρια που ειχε 10 ευρω…Τα εδωσα τα 60 ευρω γιατι γουσταρα(οπως θα τα εδινα και για αλλα 15-20 συγκροτηματα) αλλα μην εκμεταλλευονται και την πορωση του καθενα ή το γεγονος οτι το εκαστοτε συγκροτημα δεν εχει ερθει καιρο (ή και καθολου) στην Ελλαδα…
Μιζερια δεν ειναι να μην θες να σου πιανουν τον κ@λο για μια συναυλια…

Φιλικα

Εγω προσωπικα αν μπορουσα θα πηγαινα να τους δω Βουλγαρια που ειχε 10 ευρω…Τα εδωσα τα 60 ευρω γιατι γουσταρα(οπως θα τα εδινα και για αλλα 15-20 συγκροτηματα)

Εγω προσωπικα θα πηγαινα να τους δω ΚΑΙ Βουλγαρια που ειχε 10 Ευρω…Τα εδωσα τα 60 Ευρω γιατι γουσταρα (οπως και τα 200!!! για αεροπορικα εισητηρια).

Σεβαστη η αποψη σου, αλλα για μενα ειναι ΜΙΖΕΡΙΑ και γκρινια το να λεμε οτι ηταν ακριβο το εισητηριο (60 Euro για Black Sabbath,Velvet Revolver,BLS!!!).Αν νομιζεις οτι εκμεταλλευονται την πορωση σου, ε τοτε πηγαινε στην Βουλγαρια να τους δεις για να δειξεις ποσο πορωμενος-η εισαι και κρατα τα 50 Ευρω της διαφορας τα οποια ειτε σε βεζινα θα τα εβαζες ειτε σε αεροπ. εισητηριο.Ή μην τα δωσεις καθολου και μπες στο “ετσι” μεσα.
Οταν πραγματικα γουσταρεις κατι, τα σκας κανονικα,το ευχαριστιεσαι, και την επομενη μιλας για το ποσο ωραια περασες ή για το ποσο απολαυσες αυτο που απεκτησες με αυτα που εσκασες ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΚΑΘΕΣΕ ΝΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙΣ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΚΡΙΒΟ!!!
Ή γουσταρεις ή δεν γουσταρεις!!!
ΤΕΛΕΙΩΣΕ!!!
:wink:

60 ευρώ είναι ένα αρκετά υψηλό ποσό kaizerkane και μπορείς να το ξεχάσεις μόνο όταν μείνεις ευχαριστημένος από τη συναυλία! Πολλοί δεν το είχαν το ποσό για να το διαθέσουν ενώ άλλοι το διέθεσαν και δεν ικανοποιήθηκαν! Όπως απαιτεί κάθε εταιρία να πληρωθεί ένα αντίτιμο για το εισιτήριο έτσι απαιτούν και οι θεατές ορισμένα πράγματα από την εταιρία! Αν το εισιτήριο ήταν 10 ευρώ πχ δεν θα με χαλούσε να τους έβλεπα μέσα σε χωράφια χωρίς καν σκηνή…όταν όμως είναι 60 ευρώ απαιρώ να έχει μεγάλη σκηνή, γιγαντοοθόνες, τέλειο ήχο κτλ κτλ!!!ήταν πολύ οργανωμένη η συναυλία αλλά και πάλι πιστεύω ότι για 60 ευρώ θα μπορούσαν να είναι και καλύτεροι, όχι ότι μετάνοιωσα για το ότι πήγα :lol: Μη ξεχνάς όμως ότι αγοράζεις κάτι, αγοράζεις στιγμές απόλαυσης και αναμνήσεις, δεν είναι καθόλου σωστό να το εκμεταλλεύεται κάποιος αυτό και να πλουτίζει χωρίς ίχνος σεβασμού προς εσένα!

Τουλάχιστον εγώ 200 για αεροπορικά δεν έβαζα με τπτ για black sabbath… :roll:

KaizerKane σεβαστη η αποψη σου αλλα εγω προσωπικα 200 ευρω δεν θα τα εδινα για ΚΑΝΕΝΑ συγκροτημα…

60 Euro για Black Sabbath,Velvet Revolver,BLS!!!).

Σε αυτο εχεις δικιο αλλα οι περισσοτεροι πηγαν κυριως για Sabbath…

Οταν πραγματικα γουσταρεις κατι, τα σκας κανονικα,το ευχαριστιεσαι, και την επομενη μιλας για το ποσο ωραια περασες ή για το ποσο απολαυσες αυτο που απεκτησες με αυτα που εσκασες ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΚΑΘΕΣΕ ΝΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙΣ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΚΡΙΒΟ!!!

Αυτο μαλλον δεν ειναι για μενα…Γενικα μιλας ετσι;Σιγουρα αν το πρωτο σχολιο μετα την συναυλια(την συγκεκριμενη) ηταν αυτο, ειναι τραγικο…Εγω το σκεφτηκα μετα απο 3-4 μερες που ειχα ξεμεινει απο λεφτα(τα δωσα ολα για συναυλια και λεωφορειο)…

Πολλοί δεν το είχαν το ποσό για να το διαθέσουν ενώ άλλοι το διέθεσαν και δεν ικανοποιήθηκαν!

Ε;Υπηρξε καποιος που δεν ικανοποιηθηκε;Απο την συγκεκριμενη συναυλια;Απο ποια αποψη;

Δεν ξερω ρε παιδια, ειναι η γαμημενη η διψα που εχουμε εδω στην επαρχια και ειδικα στην Κρητη που δεν υπαρχει αλλος δρομος εκτος αεροπλανο (το καραβι εμενα δεν με βολευει καθολου λογο δουλειας, θα επρεπε να επερνα τα διπλασια ρεπο).Αν π.χ. ειμουνα Θεσσαλονικη θα το καβαλουσα το αυτοκινητο μιας και γουσταρω οδηγημα και θα κατεβαινα Αθηνα.Οποτε αναγκαστικά θα τα σκασω στην Ολυμπιακη Ταλαιπωρια και θα τα κανω και γαργάρα.Για να μην πω για το τι τραβηξα λογο της γαμοαπεργιας εκεινες τις μερες (23-07).
Και μην νομιζει κανεις οτι ειμαι κανας που δεν ξερει τι εχει.Εποχιακη δουλεια εχω!! Οτι παρω δηλαδη 7 μηνες που δουλευω τον χρονο.Απλα κανω τρελλη οικονομια.

Οσο για σενα sofi-k, οχι, δεν απευθυνομαι σε σενα προσωπικα, γενικα μιλαω.Και να εισαι σιγουρος-η οτι δεν τα δινω για οποιον και οποιον τα 200, αλλα μονο για ειδικες περιπτωσεις, και το φετινο ηταν ειδικη περιπτωση.

Μα καλα, ειμαι ο μονος που νομιζει οτι δεν ηταν πιασοκωλιά η τιμη του εισητηριου; (για την συναυλια μιλαω, γιατι το αεροπορικο ηταν και γαμω της πιασοκωλιες!!!)

ΥΓ. Ενας μηνας εχει περασει και ακομα να το ξεπερασω αυτο που ειδα εκεινες τις μερες(24-25 Ιουνιου)

Ενας μηνας εχει περασει και ακομα να το ξεπερασω αυτο που ειδα εκεινες τις μερες(24-25 Ιουνιου)

Hell ya…Κι εγω το ιδιο :smiley:

Παντως η Κρητη ειναι ζορι γιατι με καραβι ειναι ατελειωτες ωρες και σου μενει μονο η επιλογη του αεροπλανου… :frowning:
Οποτε οκ δεν ηξερα πως ησουν Κρητη και εγω μαλλον κατι παρομοιο θα εκανα…Και κολυμπωντας εν αναγκη! :lol:

Οποτε οκ δεν ηξερα πως ησουν Κρητη και εγω μαλλον κατι παρομοιο θα εκανα…Και κολυμπωντας εν αναγκη!

Ασε μην αρχισω τωρα να σου λεω…
Η καθε συναυλια που εχω καταφερει να παω, μονο η μετακινηση ειναι και μια ολοκληρη ιστορια απο μονη της!!!
Δεν πειραζει… No pain, no gain.