Mark Lanegan Band - Principal, Thessaloniki, 20/03/2015

Καλώς να έρθει.

19/3:GAGARIN 205 (ΑΘΗΝΑ) (20/25/28 ευρω)
20/3:PRINCIPAL CLUB THEATER (ΘΕΣ/ΝΙΚΗ) (20/25 ευρω)
21/3:LAB ART (ΒΟΛΟΣ) (15/18/22 ευρω)

Πάντα ευπρόσδεκτος ο κύριος :slight_smile:

προπωληση ποτε ξεκινα για αθηνα?

Ξεκίνησε ήδη μέσω viva και για τις 3 συναυλίες.

μαζεύτηκαν πολλά και με κόβω να το γειώνω, αν κάποιος θέλει το 20άρικό μου για Αθήνα let me know (αυτή τη στιγμή στο viva 24? και στις 19 στην πόρτα έχει 28?)…

Κόψε κάτι άλλο. Όχι το καλύτερο.

i’ll think about it then… :wink:

Μεγάλα γλέντια.

Αν παρει κανενος το ματι ωρες εμφανισης ας τις ποσταρει και δω αν γινεται

Παρα πολυ καλη συναυλια εχθες . ηχος κρυσταλλο ,επανω τουλαχιστον ,για κατω δεν ξερω
το μονο μειον η λιγη ωρα (1.30 με το ζορι )

σετλιστ κανεις ?

Θα το ποσταρω Κυριακη αν θελετε της Αθηνας.

Η μιαμιση ωρα μια χαρα για τον συγκεκριμενο, δεν εχει παιξει ποτε περισσοτερο.

Καλα ηταν αλλα περιμενα καπως καλυτερα να πω την αληθεια. Παιξαν 80 λεπτα (αλλα χωρις καθολου μπλα-μπλα αναμεσα στα τραγουδια), η αποδοση τους ηταν καλη ειδικα μετα το 5ο-6ο τραγουδι. Ο κοσμος μου φανηκε λιγος και αρκετα αψυχος δε ξερω αν αυτο μας ‘‘κοστισε’’ 1-2 τραγουδια στο ανκορ.
Επισης το σαπορτ τι ακριβως επαιζε? γιατι εγω ακουγα ενα μπασο βουισμα για κανα 20λεπτο και καπου πισω διαφορα πραγματακια που μπορει να ειχαν καποιο ενδιαφερον.

Σαπιο το σαπορτ, ακομα χειροτερο απο χτες. Καποιοι απο τη μπαντα ειναι. Γενικως και σημερα πολυ καλα, οχι οσο στην Αθηνα αυτη τη φορα. Το τραγουδι που παιζει απο Screaming Trees ειναι highlight.

Ανέβηκες και πάνω ρε θηρίο; [emoji14]

Εγώ πήγα γνωρίζοντας τη φωνή του μόνο από Screaming Trees, Mad Season και Queens of the Stone Age και βρήκα τα κομμάτια του ψιλο-αδιάφορα να πω την αλήθεια… Φωνάρα, αυτήν τη βραχνάδα την ερωτεύεσαι απ’΄την πρώτη στιγμή που την ακούς, αλλά η μουσική δε μου έκανε κλικ.

Τρομερος οπως παντα. Ηχος φοβερος, εκτελεσεις μοναδικες. Φανταστικος. Τσιμπησα και βινυλιακι υπογεγραμμενο

Και Βολο σημερα. Μιλαμε για την καλυτερη φωνη που υπαρχει. Οι ευκαιριες να τον δεις δε χανονται.

Τα έβαλα όλα στο setlist.fm, μπορείς να τα δεις από εκεί αν θες.

Μάνο Πατεράκη, σούπερ το ριβιού, είσαι συνάρρωστος, κι εμείς μετράμε τα thank you και τα κουνήματα :lol:, έχω να προσθέσω ότι στη Θεσσαλονίκη επειδή το stand είχε πρόβλημα κάποια στιγμή, ο Lanegan έβγαλε το μικρόφωνο και το κράτησε στο χέρι του για μισό τραγούδι και στον Βόλο έλυσε και ξανάδεσε τη ζώνη του, οι μυημένοι θα γελάσουν με αυτά :lol:.