Marky Ramone In Athens (Again!), 6/12/2008

MARKY RAMONE IS BACK FOR MORE ?.
*
Live @ Gagarin 205
*
Σάββατο 6 Δεκεμβρίου 2008
Στα πλαίσια του 2ου Screamin? Athens Horror Festival
*
«Είναι καθήκον μου να διατηρώ ζωντανούς τους Ramones» ψιθυρίζει με την αργή μπάσα φωνή του ο Marky …
“Πρέπει με κάποιον τρόπο να κάνω τα νέα παιδιά να νιώσουν την ένταση που απελευθερώναμε παλιά !”… ?Θα προτιμούσα να μην είμαι ο μόνος Ramone που συνεχίζει να παίζει, όμως έτσι είναι η ζωή.
*
Είναι τιμή για μένα να κρατάω την κληρονομιά. … Είναι υπέροχο να βλέπεις μπάντες όπως τους U2, τους Pearl Jam και τους Metallica να έχουν επιρροές από εμάς… Μακάρι να ήταν εδώ ο Joey, ο Johnny και ο Dee Dee και να το έβλεπαν!?
*
Όταν ανέβηκε στη σκηνή δεν είχαμε πια καμιά αμφιβολία! Με μια μπάντα δυναμίτη από πιτσιρικάδες που βρήκε στην Αργεντινή, μας ξεσήκωσε όλους! Τα φαντάσματα του Joey, του Dee Dee και του Johnny χαμογελούσαν κάπου στα παρασκήνια του ουρανού… Ηey-Ho- Let’s go! Και οι πρώτες γραμμές χόρευαν bongo μανιασμένα ?I Wanna Be Sedated?, ?Bad Brain?, ?The KKK Took My Baby Away?, ?Pinhead?, ?Pet Sematary?, ?Poison Heart? !!!
*
Ο Marky, το αγόρι που με τις μπακέτες των drums του άλλαξε τα beat του Rock N Roll “τα σπάει” …κι εμείς μαζί του !
*
O Marky επιστρέφει στην Αθήνα το Σάββατο 6 Δεκεμβρίου σαν ο extra special guest του 2ου Screamin Athens Horror Festival στο Gagarin 205.
*
Ο Marky θα παίξει live με την μπάντα του, χαρίζοντας μας (όπως είναι ήδη επιβεβαιωμένο) ένα super Live show!
*
O τελευταίος των Ramones θα προλογίσει επίσης και την αγαπημένη του ταινία τρόμου ? άλλωστε είναι και fan του είδους- Λεπτομέρειες για το ποια είναι η τελευταία θα ανακοινωθούν σύντομα?
*
Αυτό που πρέπει να κρατήσετε είναι η ημερομηνία ? 6 Δεκεμβρίου και το γεγονός του ότι τα εισιτήρια για το live θα βρίσκονται σύντομα σε προπώληση στο Ticket House και την www.ticketpro.gr
*
Τιμή εισιτηρίου 25 euro
*
Αν κρίνουμε από το προηγούμενο sold out show του Μarky στο Gagarin και από την αφοπλιστική του εμφάνιση στο Rockwave καλά θα κάνετε να βιαστείτε !!!
*
ΤΙ ΕΙΠΑΜΕ ??? ΗΕΥ ? ΗΟ LET?S GO !!!
*
www.ramones.com

Kαλά ποιος τα γράφει αυτά τα κείμενα;

Έχω ακούσει πολύ καλά πράγματα για τις εμφανίσεις του Marky Ramone καθώς και των guests που συνήθως έχει μαζί του, αλλά κάποιος ας τον σταματήσει επιτέλους. Δεν ήταν ουτε καν στο αυθεντικό line-up (ασχέτως αν έβγαλε κάποιους κλασικούς δίσκους μαζί τους). Νομίζω πως αν ο Dee Dee, o Joey & o Johnny (ειδικά αυτός) έβλεπαν αυτό το πράγμα, θα αντιδρούσαν τελείως διαφορετικά!

Ποιος τους φέρνει και τους χρεώνει 25 ευρώ;

3η φορα που ερχεται ο Μarky στην Ελλαδα σε πολυ μικρο χρονικο διαστημα.

Μετα το rockwave,το Super 3 Bulldog Festival, ερχεται αυτο…

Κι οτι ενας μεγαλος καλλιτεχνης κανει κατι τετοιο λεει πολλα. :wink:

δεν λέω μου αρέσει πολύ ο Marky,στο Rockwave πέρασα καλά, αλλά πάλι???
δεν μπορούσε να φέρει κάποιον η Didi που δεν έχει έρθει ποτέ ή τουλάχιστον έχει να έρθει χρόνια???[-X[-X


Now playing: Anathema - Pulled Under At 2000 Metres A Second
via FoxyTunes

Εγω τον ειδα μια φορα στο Gagarin και λιγο στο Rockwave μεχρι να βγει η Siouxsie οποτε δε ξερω αν θα ειμαι.Δινει καλα live παντως.

Η διοργανώτρια παιδιά είναι η Didi. Παράλειψις μου που δε το έβαλα…

Καθολου περιεργο μπορω να πω.Και στα προηγουμενα live του αυτη ηταν.Αλλα για καλο μας το λες?

Και 10 φορες σε πιο μικρο χρονικο διαστημα να ερθει,παλι θα παω…ειναι φανταστικος!!!Πολυ κεφι pure RnR

Έτσι! Χαμός θα γίνει πάλι!

Παρεμπιπτόντως, η συναυλία είναι συνδιοργάνωση, όχι μόνο της didi.

Όσες φορές και να έρθει θα είμαι εκεί!
Hey ho let’s go!

και θα ξαναπάμε βεβαίως βεβαίως … :wink::wink::wink::wink:

Θα πάω σίγουρα, γιατί πέρασα φανταστικά την προηγούμενη φορά στο Gagarin!! Ελπίζω να ζήσουμε ίδιες στιγμές με τότε.:slight_smile:

[I]Ως μεγάλος λάτρης των Horror Movies (ας θυμηθούμε άλλωστε το πολύ αγαπημένο Pet Sematary…), δε θα μπορούσε με τίποτα να λείπει από το 2o Screamin’ Athens Horror Festival, όπου θα κάνει και την εμφάνιση του ως special guest αργά το βράδυ του Σαββάτου!

Οι πόρτες για αυτό το μοναδικό σόου θα ανοίξουν στις 22:00… και όποιος φοβάται… πάει και κοιμάται!

[/I]
Τι θέλει να πει ο ποιητής ???
δεν θα παίξει full set ???:-k:-k:-k:-k

Πήγα σήμερα ticket house και πήρα κι εγώ !!!

(btw πάνω λέει #0023 έπεσα σε παλιά δεσμίδα ή μήπως δεν έχει τόση ζήτηση το live ??? :-k:-k)

Μόλις γύρισα απο το gagarin!
Ο Μαρκυ και η μπάντα του τα έσπασαν όλα!
Είπαν όλα όσα θέλαμε να ακούσουμε και τον περιμένουμε ξανά σε κανα δίμηνο!
:stuck_out_tongue:
Hey ho LET’S GO!

Και με Graves στα φωνητικά.

Μια χαρά περάσαμε και σήμερα. 8)8)8)

Άλλη μια φορά τα έσπασε ο Marky !!!
πολύς χαμός μπροστά τραγούδι etc

το μισό setlist … όποιος έχει το άλλο μισό ας postαρει :stuck_out_tongue:

(btw η μπάντα που είχε έρθει τον Ιανουάριο μου άρεσε ποιο πολύ … :-s

Για άλλη μια φορα περασαμε τέλεια!! Σίγουρα η μπαντα του Γενάρη ήταν πιο πολύ “Ramones” απο την χθεσινή, η οποία όμως είχε εντυπωσιακή σκηνική παρουσία.

Τον περιμένουμε ξανά!!

η οποία είχε εντυπωσιακή σκηνική παρουσία
ή
Η οποία είχε εντυπωσιακή σκηνική παρουσία ???

:-k:-k:-k:lol::p:wink:

Καλημερα.

Εγω εχω την αλλη μιση. Θα προσπαθησω να τη σκαναρω και να την ανεβασω το συντομοτερο.

Ηταν η πρωτη φορα που εβλεπα Marky Ramone και καραγουσταρα, αλλα πρεπει να παραδεχτω οτι πηγα και επειδη τραγουδουσε Graves…τεραστιο αποθημενο…

να παιζε κι ενα Dig up her bones, ενα Saturday night