Marky Ramone live in Greece

Marky Ramone, o θρυλικός ντράμερ των Ramones και η μπάντα του έρχονται στην Ελλάδα! Tην Παρασκευή 11 Ιανουαρίου στο Gagarin 205 στην Aθήνα και το Σάββατο 12 Ιανουαρίου στο Ξυλουργείο του Μύλου στη Θεσσαλονίκη, oι fans του high energy rock’n’roll θα έχουν την ευκαιρία να δουν live τον ζωντανό θρύλο του punk τον Marky Ramone ! Όταν το 1972 ο 16χρονος Marc Steven Bell (γνωστός αργότερα ως Marky Ramone) ξεκίνησε να παίζει drums σε διάφορα μικρά αμερικάνικα σχήματα, ήταν αδύνατο να φανταστεί ότι πέντε χρόνια αργότερα θα εισέρχονταν στο πάνθεον των επιδραστικότερων μουσικών όλων των εποχών . O Marky πέρασε συνολικά 15 χρόνια πίσω από ένα drum kit δίνοντας ρυθμό σε μερικά από τα ιστορικότερα κομμάτια που γράφτηκαν ποτέ. Tα τραγούδια “ I Wanna Be Sedated”, “Bad Brain”, “The KKK Took My Baby Away”, “Pinhead”, “Pet Sematary”, “Poison Heart” είναι μόνο μερικά δείγματα της δισκογραφίας των Ramones στη δημιουργία των οποίων συνέβαλλε ενεργά ο Marky Ramone. Ο Μarky Ramone, επιβιώνοντας από τις περιπέτειες και την “κατάρα των Ramones”, ερμηνεύοντας τις μεγαλύτερες επιτυχίες τους , θα μετατρέψει με την μπάντα του τα δύο shows του στην Ελλάδα σε ένα ατελείωτο πάρτυ… Eίστε όλοι καλεσμένοι… Η προπώληση των εισιτηρίων προς 25 euro θα ξεκινήσει την Πέμπτη στo Τicket House ( Πανεπιστημίου 42 ) και on line στο www.ticketpro.gr

απο didi music

λες???γιατι οχι,αρκει να παιξουν λεφτα…

Έλεος πια, ο κάθε τελειομένος έρχεται στην Ελλάδα. [-X

χμμμμ
:-k :-k
αν κατάλαβα καλά θα παίξουν από ramones μόνο σωστά ???:-k :roll:

ε βασικά είχε έρθει και πριν το καλοκαιρι μου φαινεται για ένα dj σετ σε ένα club - ακι.

[SPOILER]Ανεπιβεβαιωτες πληροφοριες θελουν τον γνωστο και αγαπητο σε ολους μας Ζαφροκ να επισκεπτεται την Ελλαδα για ενα και μοναδικο live στον Βασιλικο Κηπο!!

Σπευσατε!!!:har: :har: :har: :har: :har:[/SPOILER]

Περα απο την πλακα, δεν το θεωρω κακο, αλλωστε μ’αρεσαν καποια εποχη οι Ramones:oops: , αλλα 25 ευρω το θεωρω τραγικα υπερβολικο οποτε ευχαριστω δεν θα παρω. Δηλαδη αν γινοταν να ερθουν ολοι ποσο θα ειχε… 100?

εγω παλι το κοβω να πηγαινω. κυριως για λογους νοσταλγιας. ξερω οτι θα ειναι περισσοτερο ενα tribute band, αλλα δε με νοιαζει ιδιαιτερα. :slight_smile:

κι εγώ γουστάρω ιδικά αν και ο κόσμος είναι ποιο “εκδηλωτικός” θα είναι super
8) 8) 8)

Μαζι με Marky Ramone και Star Star θα παιξουν και οι The Velvoids

http://www.layoutsmyspace.org/uploads/images/2007-12-30/yEpbUMMGrF.jpg

Today is the day…:roll:

ξέρει κανείς τι ώρα ανοίγουν οι πόρτες και πότε θα βγει ο marky ???:-k :-k

ακόμα ποιοι θα έρθουν από εδώ … ???

23-30 θα βγει ο μαρκυ…

δηλδη μαμα τα σιγα μη προλαβουμε μετρο… παλι ταριφες θα πληρωνουμε…

τουλαχιστον ας ειναι καλο το live… :smiley:

Θα ειμαι και εγω εκει…Μολις πηρα εισητηριο…

Αν κ αυτο το ιδος με αφυνει αδιαφορω,πηγα κ ητανε πολλη ωραια!!

Τίγκα ήτανε…:slight_smile: :slight_smile:

3 encore…:stuck_out_tongue:

Pet Sematary λέμε…:roll:

για πείτε ρε παίδες καμμιά λεπτομέρεια… τι λέει η μπάντα του Marky? Παίζαν μόνο Ramones ή είχαν και κανένα δικό τους??

γάμησε το live… τίγκα το gagarin και ειδικά μπροστά έγινε χαμός… παίξανε μόνο από ramones (γύρω στα 30 κομμάτια) και η μπάντα ήταν φοβερή… ειδικά ο τραγουδιστής ίδια φωνή με joey…

το μόνο (αρκετά μεγάλο) παράπονο μου ήταν ότι δεν παίξανε το somebody put something in my drink:(

στη θεσσαλονική μην τους χάσετε…

Παιδιά το live χθες ήταν καταπληκτικό! Η μνήμη μου γύρισε αρκετά χρόνια πίσω, όταν οι Ramones έπαιξαν τελευταία φορά στο Ρόδον. Όντως η φωνή του τραγουδιστή πλησίαζε αρκετά αυτή του Joey.Ακούσαμε γνωστά κλασικά κομμάτια των Ramones + την διασκευή του Joey “What a wonderful world”. Ελπίζω να το ευχαριστηθήκατε όλοι όσοι δηλώσατε το παρόν σας στο ασφυκτικά γεμάτο Gagarin!

Πολυ καλο το χτεσινο…

30 κλασικα Ramones κομματια…Διαρκεια καλη αν σκεφτει κανεις ποσο διαρκει το ενα κομματι…

Πολυ καλη αποδοση του Marky που εμοιαζε να προσπαθει να κρατησει το ονομα και για τους υπολοιπους εκλειποντες…Το καταφερε καλα ομως…

Ο τραγουδιστης πολυ καλος μεφωνη και εμφανιση σχεδον ιδια με του Joey…

Κιθαρα και μπασο σχεδον αδιαφορα και απορω ακομα γιατι…

Στα αρνητικα η ελλειψη του Somebody Put Something In My Drink και η ελλειψη πρωτοβουλιων απο τα υπολοιπα μελη (προφανως εντολη του Marky) αλλα γιατι…??..Εννοω πως μπροστα καθονται ασ’τους να κανουν καμια κινηση…Σαν στρατιωτες τους ειχε…Αλλα γενικα πολυ ωραια ηταν…

χεχε τα έσπασε για τα καλά το live !!!
πολύ πώρωση δεν τολμώ να φανταστώ τι γινόταν στα live όταν ζούσαν όλοι και τα έσπαγαν …

btw χιτσικερ τι έγινε πήρες αυτόγραφα ???