Masterplan - Time To Be King

H μελωδική power metal μπάντας με επικεφαλής τον πρώην κιθαρίστα των HELLOWEEN Roland Grapow, τελειώσε τις ηχογραφήσεις για το νέο album “Time To Be King”, το οποίο θα κυκλοφορήσει στις 16 Απριλίου. Θα προηγηθεί ένα single CD τον Μάρτιο.

Να θυμήσω ότι έχει επιστρέψει και ο Jorn Lande (ARK, MILLENIUM, VAGABOND, THE SNAKES) στην θέση του τραγουδιστή απο τον οποίο περιμένουμε και νέο album με τους φοβερούς κατ’εμέ Ark.

αντε να ερθει ο απριλιος…κατι μου λεει οτι θα σκοτωνει ο δισκος…ειδικα αν γυριζε κ ο uli…
καιρος να ξανακουσουμε τον jorn στο ειδος που του ταιριαζει…:yahoo:

τελειααααααααα !!! Enlighten me xD

Μακαρι να εχει τραγουδια οπως το Kindhearted Light:p

Ήρθε ο καιρός για Heroes ξανά!

Ε δε γινεται να μη γαμαει:)

βγηκε το single (torrent)

Γαμάτο cover

:drunk:

Δεν έχω ακούσει το single ακόμα για να πω την γνώμη μου αλλά μου φαίνεται ότι θα γαμεί ο δίσκος.

το single ειναι αρκετα ενθαρρυντικο…δν ξερω γτ αλλα απο ολες τις μπαντες που εχει περασει ο lande πιστευω οτι με τους masterplan κανει πιο πολυ…τα τραγουδια ειναι ακριβως αυτο που φανταστηκα…μια συνεχεια του φανταστικου aeronautics…

αν έχετε καμια ερώτηση για τον κύριο Grapow…be quick or be dead.

http://www.rocking.gr/review2933.php

και ακολουθεί σύντομα χορταστική συνέντευξη Grapow.

δυστυχως ο δισκος δν ειναι αυτο που περιμενα…ειναι ψιλοαδιαφορος…:frowning:
εχει καποια απλα καλα κομματια αλλα ουτε μια κομματαρα…αν δν ειχε την φωναρα του lande θα μιλαγαμε για εναν μετριοτατο δισκο…κριμα…

Ρώτα τον άμα παίξει κανά από αυτά που έγραψε για το Dark Ride, κρίμα είναι μερικά να μην ακουστούν ποτέ :stuck_out_tongue:
εδιτ: Ακολουθεί ακρόαση του Τime to be king

Μου αρεσε αρκετα.εκεινο το aeronautics ομως συνεχιζει να ειναι αξεπεραστο…

Σαν το ομονυμο δεν εχει:p.Κριμα που αυτο με αφησε αδιαφορο εκτος απο 1-2 τραγουδια:(

Νέο video-clip απο τους Masterplan…

[SIZE=“5”]Time To Be King[/SIZE]

Σε άλλα νέα το καινούργιο των Masterplan χτύπησε της εξής θέσης στα charts την πρώτη εβδομάδα κυκλοφορίας του:

Germany: #31
Sweden: #15
Switzerland: #45

επειδή είμαι άσχετος από μαστερπλαν, παίζει κάνα καό ΑΝΘΟΛΟΤΖΙ να με μπάσει στον κόσμο της μπάντας?

anthology με 4 album δύσκολο.
αν θες κάτι πιο κοντά σε power metal μπορείς να ακούσεις το πρώτο.
κάτι σε πιο hard / heavy το aeronautics.
avoid το μόνο που δεν τραγουδάει ο Lande.

ενδεικτικά μερικά tracks: Spirit Never Die, Soulburn, Crimson Rider, Black In The Burn, Blow Your Winds, The Black One.

και τα χιτάκια Enlighten Me, Back For My Life, Lost And Gone μια χαρά είναι πάντως.

:lol::lol::lol:

πως την πατάει κάποιος όταν χάνει την παιδική χαρά

διάβασε τις τελευταίες σελίδες εδώ και θα καταλάβεις

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?p=953187#post953187

ειρωνεύεται το τρολ… αλλά ωραία κομμάτια είπες για όσους δεν ξέρουν.