Masterplan

Εκανα search και δεν βρηκα τιποτα για δαυτους. :dunno:

Αφου εφαγαν πορτα απο Derris και Weikath, Kusch και Grapow βγαλανε το ομοτιτλο σιδι, (ειχε προηγηθει και ενα ep ενα χρονο πριν), αλλα το Masterplan εσπειρε.

Για πειτε, για το μπαντ, για το στορυ με helloween κλπ, αποψεις για τη δουλεια τους αν και δεν εχουν και καμια τεραστια δισκογραφικη πορεια:p

Aeronautics=Δισκάρα

αγαπημενο μου ειναι το πρωτο τους
τα μισα κομματια ειναι κομματαρες
με αποκορυφωμα το soulburn
το enlighten me ειναι απιστευτα κολλητικο
ενω το χειροτερο του δισκου ειναι αυτο με τον kiske (γιατι???)

μεγαλη φωναρα ο lande
τοσα συγκροτηματα
και μια φορα ελαντα δεν τον εχουμε δει!!

τωρα εχει γινει ενα μπαχαλο

ειχαμε και το ανεκδοτο με τους ride the sky

θυμαμαι παντως το 6,5 που χε τσιμπησει το πρωτο τους απο το χαμερ

and the world is like a shining diamond
the way it glitters if you polish it right
and if the lights should turn and leave you blinded
take the dream and give it one more try
FEEL THE SOULBURN!!!

Eχω ολα τα αλμπουμ τους. Ευτηχως δεν υπαρχει σκια των Helloween μεσα σε αυτα. Εχω φαει αγριο κολλημα με το Back for my life εγω μονο ή κι εσείς?

Με Kind Hearted Light,Black in the Burn και Wounds εγω:D

Το πρωτο των Μαστερπλαν τα σπαει απλα…ο τυπος ειναι Η φωναρα…στα επομενα εεεε το ψιλομπουρδ@$$
Οταν τα ακουσα βεβαια χαρηκα που τελικα εφυγαν απο τις Κολοκυθες γιατι δεν θα ηθελα να παιζουν ετσι αυτοι! Που ειναι ρε λιγο ποζερια??:stuck_out_tongue:

Απλως μια ερωτηση που εχω να κανω ειναι αν οι δυο εξ-κολοκυθες γουσταραν τον ηχο του Νταρκ Ραιντ γιατι δεν εβγαλαν παρομοιο αλμπουμ?:-s

μα έβγαλαν πολλά τραγούδια στο ύφοε του The Dark Ride.

Masterplan και Aeronautics έπη, λόγω Lande κυρίως.
Το τρίτο μετριότατο.

Για το ΜΑστερπλαν μπορει να ειχαν καποια στοιχεια αλλα δεν ηταν τοσο “μαυρο” οπως το Ραιντ…η Αεροναυτικη δεν μ’αρεσε το 3ο χμμμ…

η φωνη του δεν σας θυμιζε λιγο Ρονι Τζειμς Ντιο??

Τον Κουσχ τον ειχα και τον εχω μεγαλη συμπαθεια, τον Γκραποου ε μου την εσπαγε λιγο το στυλακι του8)

Εμένα πάλι το τρίτο άλμπουμ μου αρέσει πολύ. Όπως βέβαια και τα δύο με Lande.

Κάποιος ανέφερε και τους Ride The Sky οι οποίοι και αυτοί έβγαλαν ένα καλό άλμπουμ αλλά μου φαίνεται αστείο ότι οι αδερφοί Jansson διέλυσαν τους θεούς Tears of Anger για να συμμετάσχουν σε μια κατώτερη μπάντα η οποία ήταν το δίδυμο αδερφάκι των Masterplan.

Το τριτο μ αρεσε και μενα πολυ. Οκ, δεν εχει Lande αλλα τι να κανουμε. Ο κυριος βεβαια αποτελεσε τον λογο που τους τσεκαρα με το που βγηκε το πρωτο EP. Φανμποης γαρ.

Οι Ride The Sky απ την αλλη ρε γμτ δε μ αρεσαν. Δε με χαλασε το οτι θυμιζαν Masterplan, απλως τα κομματια δε με τραβουσαν. Το ομωνυμο track του δισκου παντως ειναι κομματαρα

Γιατί δεν κάνουμε poll ποιο απο τα 3 μας αρέσει περισσσότερο?

Το μπουλο ο Di Meo…Λετε να…?:smiley:

Αγαπημένος ο 1ος δίσκος με τα μισά κ βάλε κομμάτια να τα ακούω με μεγάλη ευχαρίστηση και τώρα.

παίζει να 'μαι και ο μόνος που του αρέσει περισσότερο ο Di Meo???

Πιθανον. :stuck_out_tongue:

Οσο ωραιο παντως κι αν ειναι το πρωτο album, δε νομιζω να εχουν κομματι εφαμιλλο του Black In The Burn.

πωπω έπος το πρώτο album,μου αρέσει πάρα πολύ!!!:D:D


Now playing: Masterplan - Heroes
via FoxyTunes

Γυρισε ο Lande.

__ΣΤΟΥΣ A.R.K. ? ΣΤΟΥΣ A.R.K. ?!!?!!

__Οκ, ξέρω-ξέρω… το βουλώνω… :stuck_out_tongue: …(εγώ πάντως θα προτιμούσα να “γυρίσει” εκεί… :roll: οοοοκέυ, το βουλώνω λέμε! :smiley: :stuck_out_tongue: :lol:)

THATS SOME GOOD FUCKING NEWS!

Να πω και εγώ την γνώμη για το τεράστιο δημιούργημα του Grapow και Uli. Το ομότιτλο album τσακίζει κόκκαλα… Είναι σίγουρα μέσα στης [B]10 καλύτερες κυκλοφορίες της δεκαετίας για μένα[/B]. Κομμάτια σαν το [B]Soulburn[/B](ερμηνεία που σηκώνει την τρίχα κάγκελο, μοιάζει με κομμάτι που έμεινε έξω απο το Dark Ride), [B]Spirit Never Dies[/B] (αυτό το djίκο wah είναι όλα τα λεφτά στην αρχή :D), [B]Heroes[/B] (είπαμε όπου τραγουδάει ο Μιχάλης είναι γραφτό να γίνει [U]all time classic[/U]), [B]Crawling From Hell[/B] και ακόμα και το single [B]Enlighten Me[/B] είναι τόσο catchy που θα σου μείνει στο μυαλό και θα το σιγοτραγουδάς για πολύ καιρό… [B]Kind Hearted Light[/B] και [B]Crystal Night[/B] (δεν είναι παράξενο γιατι οι Heaven and Hell διάλεξαν το Jorn για να “αντικαταστήσει” τον τεράστιο Dio που εδώ καταθέτει φόρο τιμής στο είδωλο του) και έχω ήδη αναφέρει 7 απο της 11 κομματάρες που περιέχει και είναι ολα ένα και ένα. Τι άλλο να πει κάποιος… Η διασκευή του Black Dog των Led Zeppelin που βρίσκεται στο single Enlighten Me τσακίζει…