Mastodon - Crack The Skye

ManagerNick παριστανεις κατι με το να λες ασυναρτησιες;
δεν ειναι φεηκ μου το crimson_magus.

Πάμε ξανα. Όπως παλιά.
αχχχχχ!!! :smiley:

λοιπόν κύριε καραγκιοζόπουλε, δεν θα μπω στην διαδικασία να ανοίξω κουβέντα με άτομο που πιστεύει στους megadeath εν έτη 2009, πόσο μάλλον που θεωρεί το τελευταίο τους αναμάσημα κορυφαίο άλμπουμ για το 2009… απλά κλάνω πάνω μου από τα γέλια και με πιάνει ένα αίσθημα πανικού μην κατουρηθώ κιόλας.

στο θέμα μας τώρα, μια άποψη είναι η εξής : οι κλώνοι baroness πολύ πιο ενδιαφέρουσα μουσική δίνουν πλέον.

ΦΥΓΕ ΑΛΗΤΗ απ το σώμα του κριμσον γρανδ μαγους.

Δεν ζήτσα να μπείς στην διαδικασία να μου απαντήσεις κ ούτε με ενδιαφέρει αν θα κάνεις κάτι τέτοιο. Σου είπα οτι πιστεύω πως είσαι κουφός…τώρα μου το επιβεβαίωσες! Δεν θέλω πλέον να συνεχίσω την κουβέντα με άτομα που δεν ξέρουν από μουσική…αντε γειά!!

παίδες, όπως λέω πάντα, περί ορέξεως…

[SPOILER]ΚΡΑΚ ΔΕ ΣΚΥΕ.

[SPOILER]την πατήσατε, περιμένατε κολοκυθόπιτα ε.

ΤΣΙΜΠΑΤΕ.[/SPOILER][/SPOILER]

ΠΟ ΜΙΛΑΜΕ ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΑΓΚΑΣ!

:expressionless:βαριεμαι…Κρακ τηε σκαη στιλ ρουλς!!:p:p

lol θα φαινεται σα να ποσταρω με δυο ακαουντς, αλλα ρε χαζοβλακα κογιοτ του δρομου, με το να σπαμαρεις αλμπουμ του μηνα του χαμμερ δεν σε κανει να ξερεις απο μουσικη.

Πραγματικά περίμενα πότε θα το γράψει αυτό για τους Baroness κάποιος απ’τους κράχτες του Crack The Skye (και των νέων Mastodon κατ’ επέκταση).

Πιο ενδιαφέρουσα η μουσική των Baroness από ποια άποψη; Μιλήστε λίγο με επιχειρήματα …

Οι Mastodon σε κάθε δίσκο τους αλλάζουν (αυτή η αλλαγή - εξέλιξη μπορεί μερικές φορές να είναι δυσδιάκριτη π.χ. ανάμεσα στα Leviathan - Blood Mountain ή ξεκάθαρη όπως ανάμεσα στο Blood Mountain και στο τελευταίο αλλά υπάρχει αναμφισβήτα) τον ήχο τους διατηρώντας υψηλότατα standards. Πραγματικά κι εγώ θα έλεγα ότι κάποιος είναι κουφός αν θεωρεί ότι το Crack The Skye είναι για τα σκουπίδια. Ή κολλημένο μυαλό, καλύτερα. Δεν τρέχει τίποτα αν δεν αρέσει σε κάποιον αλλά με το να το αποκαλεί έτσι μειώνει την μπάντα σε απίστευτο βαθμό. Στην τελική, αφού αυτοί βγάζουν σκουπίδια, στάνταρ εσύ μπορείς να βγάλεις κάτι καλύτερο, ε; Και ο καθένας μας δηλαδή αν κάτσει μπορεί να γράψει κάτι καλύτερο απ’το Crack The Skye, σωστά;

[νομηστερακυε]το μπάρονες έχει γαμημένα χιέβυ ριφφς, το μαστοντον είναι όλο φρου φρου κι αρώματα[/νομιστερακυε]

ε μα ρωτάτε τα ίδια, τις ίδιες απαντήσεις θα πάρετε, κούρασις 300 σελίδες θα το φτάσετε το θρεντ.

Α επίσης, αντικειμενικά κρακ δε σκυε>μπλαντ μάουντεν. Αντικειμενικά τώρα.

Βρήκα κάπου στις προηγούμενες σελίδες το post που θα έπρεπε να λαμβάνουν ως απάντηση όσοι εκφράζουν την δυσαρέσκειά τους για το δίσκο με λανθασμένο τρόπο:

Και για οποιονδήποτε δίσκο δηλαδή …

ισως φταινε τα ξημερωματα γι’ αυτο το ποστ, αλλα ελα το μεσημερακι να συζητησουμε σε ποια σημεια ξεφευγεις.
αυτο με το κολλημενο μυαλο το ειπες και στο θρεντ με τους μιουζ και σε στιβαζει στη μαζα με τους φανμποηδες των μπαντων που ξεφευγουν. τι πα να πει κολλημενο μυαλο, δλδ αν δεν σου αρεσει κατι πρεπει να εισαι προβατο και επειδη το εκθειαζουν ολοι, να πας κοντρα στη καρδια σου και ν’ ακολουθησεις το ρευμα;
τι σαχλαμαρες αραδιαζεις εκει που λες αν αυτος μπορει να βγαλει κατι καλυτερο; ειναι πραγματικα η πιο χαζη ερωτηση που εχει γινει εδω μεσα. μουσικος οπαδος ειναι δεν πρεπει απαραιτητα να εχει και μουσικες γνωσεις για να κρινει τι του αρεσει στ’ αυτια, διοτι το ρολο του κριτη εχει ο καθενας μας εδω και οχι του μουσικου. και σκουπιδι μπορεις να ανεβασεις ενα αλμπουμ και οπως αλλιως θελεις, μονο τα υβριστικα σχολια για τις μανες τους απαγορευονται.
το οτι οι μαστοντον αλλαζουν σε καθε αλμπουμ δεν ειναι απαραιτητα κακο, το να εχεις 3 χρονια(βαζω και το κραστοριφφ του The Wolf Is Loose) να βγαλεις ριφφ της προκοπης (που ξαναμανα λεω οτι γι’ αυτο το λογο ακουμε αυτες τις μπαντες) ειναι απαραιτητα κακο.

το ποστ του Outshined, μια χαρα τα λεει, αλλα αυτα εχουν υποθει οταν ειχε κοπασει η μπορα. και επειδη δεν βαριεμαι ποτε να το κανω αυτο.

http://www.rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=662624&postcount=750

διαβαζουμε προσεκτικα την καθε λεξη.

ο ρεντραμ ηδη μετανοησε και ειμαστε μπαντιζ =*

+1 σε αυτό που έχει τις λιγότερες. Ghost of Karelia…
Κατά την αποψη μου μετά το 1.45 είναι ένα διαμάντι. Ειδικά όταν ο Sanders πιάνει τις ψηλές γουστάρω!! :smiley:

ότι δεν μας αρέσει στα αυτιά μας δεν είναι σκουπίδι…

όταν κάποιος αλλάζει μουσική κατεύθυνση δεν πάει να πει ότι αυτό και μόνο σαν κίνηση τον κάνει σπουδαίο σε αυτό που παράγει μουσικά…είναι όμως δείγμα του να μην ακουλήθεις την πεπατημένη που πιθανά σου εξασφαλίζει μια χ σιγουρία και επιτυχία αλλά του να παράγεις αυτό που πραγματικά συμβαινει μέσα σου χώρις δοκιμασμένες φόρμες…αυτό είναι plus για μια μπάντα, δεν προϋποθέτει όμως σίγουρα επιτυχημένο αποτέλεσμα…

Τίποτα δεν είναι πέρα οποιασδήποτε κρίσης…

όποιοδήποτε κάτι του κάθεται καλά στα αυτιά και κάτι δεν του κάθεται καλά στα αυτιά έχει κάθε δικαίωμα να το λέει και να το υποστηρίζει…

Το crack the skye δεν το βάζω σε άμεση σύγκριση με τα άλλα mastodon…μου αρέσει σίγουρα περισσότερο απο το blood mountain…Το θεωρώ πάρα πάρα πολύ καλή δουλέια, διαφορετική απο όσα έχουν βγάλει έως τώρα και όταν θέλω να χτυπήσω την κεφάλα μου αλλύπητα στον τοίχο βάζω static tensions και ισιώνω…χοχο!

και σοβαρευτείται μερικοί νέοι με αμπαλοσύνες, κουφαμάρες και τα συναφή σε ένα thread που μετράει 103 σελίδες…

πριν αναλωθείτε να συγκρίνετε το κρακ δε σκυε με το μπαρονές, ακούστε και το τελευταίο μινσκ που τα πατά και τα δυο χάμου [/ο άκυρος]

Σε άλλα νέα, το θρεντ αυτό έχει κουράσει αφόρητα. Και έχει κουράσει περισσότερο όταν μπαίνει κάποιος να γράψει ότι δεν του άρεσε το άλμπουμ και εισπράττει καταιγισμό από ειρωνία μέχρι μπινελίκι. Αράχτε νέοι.

Δεν είναι μόνο εδώ…

Υπάρχουν 3 είδη ανθρώπων. Αυτοί που απλά λένε την άποψη τους, αυτοί που δεν εκφέρουν άποψη και απλά κατακρίνουν τους πρωιγούμενους επιδή είπαν την άποψη τους και αυτοί που λένε την άποψη τους κατακρίνοντας παράλληλα τους πρώτους!
flaming, trolling κτλ.

Δεν…

Ταυτόχρονα αν πεις πχ. πιο τραγούδι προτιμάς(που στο κάτω κάτω ΑΥΤΌ ρωτάει το thread) δεν σου δίνει σημασία κανείς γιατί απλά δεν έχεις συμμετάσχει στην αντιπαράθεση… NO FUN.

Παντού έτσι γίνετε αλλά τι να κάνουμε :wink:

επισης για οσους τοσο δεν μπορουν την ηχητικη κατευθυνση του cts
και θελουν κατι πρωτογονο,αγριο και metal
μπορουν να ακουσουν τους saviours :slight_smile:

Ok μπορεί να μην θες να ακούσεις μπάντες που όπως λες “ξεφεύγουν”, αλλά αυτό δεν έχει καμία σχέση με αυτό που έκανες εσύ! Εσύ ξεκίνησες από τα μπινελίκια, που δεν θα κάτσω να σκάω γιατί μπορεί να είσαι σε μέρες περιόδου, κ έφτασες να πείς μέχρι πως λέω κ πιστεύω οτι προτίνει το Hammer! Φίλαρακι δεν με ενδιαφέρει τι είδος μέταλ γουστάρεις ούτε πόσες στροφες παίρνει το κλούβιο σου! Το μόνο που θέλω είναι να δίνεις το ανάλογο [SIZE=“4”]RESPECT[/SIZE] σε μπάντες κ σε albums που το αξίζουν! Γιατί έτσι πρέπει! Αυτό! Τέλος!

για δες λίγο καλύτερα…

μήπως να [SIZE=“6”]ΧΑΛΑΡΩΝΕΣ[/SIZE] λίγο?

ΟΚ…