Mastodon - Crack The Skye

Σιγουρα ενας απο τους πιο αναμενομενους δισκους της χρονιας ειναι το crack the skye.Ο Brent Hinds μετα τα μπουνιδια που επαιξε με τον Odadjian με αποτελεσμα αιματωμα στον εγκεφαλο οπως ο ιδιος λεει εκατσε με μια ακουστικη και λιγη marijuana και εγραψε τραγουδια τα οποια θα ειναι easy listening.Περιμενουμε με αγωνια το αποτελεσμα.

καινουριο τραγουδι
http://www.youtube.com/watch?v=tvopHTx-y4M&feature=related

Πότε κυκλοφορεί το album?

τον μαρτη αποτι εχω ακουσει

24 Μαρτίου λέει ο Brent Hinds σε μια συνέντευξη που έχει ανεβεί στο blabbermouth.

Μεγάλες οι προσδοκίες σίγουρα,μετά τις δυο δισκάρες σερί. Ακούγεται από συνεντεύξεις τους ότι έχει γίνει περισσότερη δουλειά και στα φωνητικά τους.

Και φυσικα οποιος το ψαρεψει πρωτος σφυραει και στους αλλους που χουμε πεταξει την πετονια. Αντε να δουμε τι ψαρια θα πιασουμε, αν και με τους Μαστοντον το λαβρακι εχει αποδοση κατω απο 1,508)

πιο υψηλη αποδοση θα εβαζα εγω λογω του οτι το τελευταιο ηταν μια μπουρδα και με ειχε στενοχωρησει.

ε οχι και μπουρδα το τελευταιο

αμα ειναι αυτο μπουρδα τι να πουνε αλλοι και αλλοι???

το τελευταιο τα πηρε ολα κι εφυγε,απο τα καλυτερα cd εβερ…οντως,αμα ειναι αυτο μπουρδα,ε,να κοψουμε γενικα τη μουσικη…μακαρι να το πλησιαζει εστω και λιγο το καινουριο…

Ντάξει μπορεί το “Blood Mountain” να μην είναι 'Leviathan", αλλά μπούρδα δεν το λές.
Αν και πολλοί γενικώς δεν χώνεψαν την progressive προσέγγιση του τελευταίου με τις περίπλοκες συνθέσεις και τα (αρκετά) σόλος.
Το καινούριο λογικά θα είναι πιο πολυδιάσταστο όσον αφορά την ποικιλία στις συνθέσεις, σύμφωνα με αυτά που οι ίδιοι δηλώνουν.

~ Και επίσης, πολλοί αγνοούν το μεγαλείο του Remission και αυτό δεν πρέπει να γίνεται.

2? για δες παρακάτω.

έτσι μπράβο :slight_smile:

Μια χαρα το πανε οι μαγκες.Αν το γυρισουν σε πιο προγκρεσιβ φορμες καλα θα κανουν.
Οτι και να κανουν θα το κανουν καλα και αυτο μετραει…

λαθος. κανεις δεν το αγνοει. οι σωστοι το βαζουν και καλυτερο τους αμα λαχει.

οσο για το b.mountain ειναι μπουρδα.

:):stuck_out_tongue:

Αναμένουμε μία ακόμη δισκάρα.

Αν έφτιαχνα ένα top 10 της δεκαετίας που διανύουμε πάντως, θα έβαζα το Blood Mountain μέσα. Ή το Leviathan, δεν ξέρω

έχουν 3 δισκάρες σερί,αυτό και των Anathema είναι τα 2 album που περιμένω σαν τρελός…αν και αυτό είναι σαν το blood mountain θα μιλάμε για μια από τις καλύτερες μπάντες,εδώ και χρόνια…


Now playing: Anathema - Sweet Tears
via FoxyTunes

Δύσκολα τα πράγματα… Οι Burst ήδη έβγαλαν τον καλύτερο Mastodon(ίζοντα) δίσκο από τον καιρό του leviathan (το blood mountain ούτε μένα μ’άρεσε) και οι Mastodon έχουν ένα μεγάλο στοίχημα να κερδίσουν. Kάτι βρώμες έχουν βγει για ποστ κατευθύνσεις και τρίχες. Είδωμεν!

Κάθεστε και συζητάτε ΑΝ θα είναι καλός ο καινούριος δίσκος; Το προαίσθημα σας δεν σας λέει ότι θα σας φύγει το κλαπέτο; Τρεις δισκάρες έχουν πίσω τους, πόσο χάλια μπορεί να είναι ένας 4ος; :stuck_out_tongue:

Γιατί δεν σας άρεσε το Blood Mountain?
Συμφωνώ, το Leviathan είναι καλύτερο, αλλά και το B.M. δεν πάει πίσω.
Το χα ξαναγράψει στο αντίστοιχο θρεντ, κάνει κοιλιά μετά την μέση για να ξανανέβει στο τέλος.

Βασικά προσωπικά δεν μάρεσει η (οριστική) στροφή τους στο prog, αλλά δεν με ξεκαυλώνει στο ελάχιστο.8)

Όσο για το Lazarus, δεν το έχω λιώσει, αλλά το Cripple God είναι 101% Mastodon-ικό κομμάτι.
Έπος λέμε.

ισως γι’ αυτο μου φαινεται το πιο αδυναμο του αλμπουμ :lol::lol::lol:

Έχει βγει κανένα cd single ή όχι ακόμη??

Ο κυριος ψευδεται! Death Is This Communion ρε!