Mastodon- Emperor of Sand

Εγώ πάντως ΓΑΜΑΤΟ live τους είδα, στο αγγλικό sonisphere πριν 3-4 χρόνια. Νομίζω πως οποίος τους δει τώρα δε θα του θυμίζουν σε τίποτα την εμφάνιση τους το 11. Δεν είναι η τοπ λαιβ μπάντα (λεγε με Gojira), αλλά με τον καιρό βελτιωθηκαν αισθητά.

Ποιο '11 ρε, εδώ το '16 και είχαν τα χάλια τους. Μερικές μπάντες είναι για το στούντιο μόνο και μερικές είναι για το σανίδι.

2 Likes

Και το 2009 στο Rockwave μια απογοήτευση ήταν, δυστυχώς. Είχα πάει μάλιστα για να δω αυτούς πρωτίστως.

1 Like

Στα χάλια τους δεν ήταν μην υπερβάλλουμε. Εκτός αυτού το υλικό τους έχει τέτοιες δυναμικές που ακόμα και αν στην πορεία χάνονται κάποιες από αυτές παραμένει γαμηστερό. Περιμένω να ξανάρθουν γιατί από το καινούριο τουλάχιστον 4 - τέσσερα κομμάτια θα ισοπεδώσουν το σύμπαν.
Επίσης τσεκάρετε κλιπ για steambreather

3 Likes

Βγήκε το EP

1 Like

Δε μπορώ να πω ότι έχω ακούσει όλα τα άλμπουμ τους για να έχω άποψη

Αλλά φαίνονται εντελώς διαφορετικοί από αυτά που εγώ έχω ακούσει

Και γαμάνε τα τραγούδια . Πολύ . Αγαπημένο απ τα 4 το Toe to Toes , ειλικρινά το βάζω στα καλύτερα που έχω ακούσει από αυτούς

Περίμενα περισσότερα από σένα Hinds…ειχα μια κρυφή ελπίδα για ένα νεο CtS σε EP αλλά μπα.
Καλό, έχει σίγουρα τις στιγμές του αλλά δεν νομίζω ότι θα το βάζω στο ριπιτ συχνά.

Θα περιμενω να κυκλοφορησει κανονικα, να παρω το CD με την εξωφυλλαρα και να το ακουσω οπως πρεπει. Το Toe To Toes που εχουν βγαλει στο YouTube εδω και μερες μου αρεσε παρα πολυ παντως.

Το άκουσα μια χθες στα πεταχτά, μου φάνηκε λίγο ατμοσφαιρικό και μου άρεσε πολύ το πρώτο κομμάτι, φυσικά θα το ξανακούσω

2 Likes

Δεν μου αρεσε το video, το κομματι ομως ειναι λατρεια…