Mastodon

μαγκες ειναι οριστικο

αφου φορεσε κ ο χακος t-shirt mastodon στο tvwar , ε πλεον ειναι κουλ να ακους μαστοντον.

αναμενουμε αντωνη ρεμο με μπλουζακι crack the skye στην επομνη καλοκαιρινη περιοδεια

Kαι καλά έκανε.

χαριτωμενο το κομματι,οχι ασκημο,μια φορα το ακουσα,δεν μου εκανε και κανα τρελο κλικ αλλα μου φανηκε συμπαθητικο…

τον εχουν αυτο οι μαστοντον. Το κρακ δε σκαι δεν νομιζω να το καταλαβαν ολοι για δισκαρα με την πρωτη. (καποιοι απιστοι ακομα το σνομπαρουν :p)
και εγω οταν πρωτοακουσα δεν γουσταρα. επρεπε να τους δω λαιβ με μεταλλικα για να γουσταρω και να ψαχτω

:lol::lol::lol:

Βασικά από πάντα ήταν κουλ ν’ ακους μάστοντον γιατί είναι και γαμώ τις μπάντες.

Ειναι δεν ειναι κουλ, ειναι μπανταρα αναμφιβολα οποτε…

+10 (Αν και θα έβαζα την λέξη ηταν αφου το μεγαλύτερο ποσοστό επιρροής τους έχει φανεί ήδη)

Και το Skye είναι ΔΙΑΜΑΝΤΙ…

Όταν οι Baroness βγάζουν red + blue (το οποίο λατρεύω) και πλησιαζουν ένα ποιο soft - alternative- προσιτό ήχο, οι mastodon πηδάνε από το ματωμένο βουνό και αρχίζουν να πετάνε…
Πάντως αν συνεχίσουν έτσι και δεν μας ξενερώσουν πιστεύω οτι έχουνε να δώσουν ακόμα μια - τουλάχιστον - δισκάρα.

Δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν τους λατρεύω ή αν μου φαίνονται περίεργοι. Κάποια κομμάτια τους με στέλνουν απλά, σε άλλα με έχω πιάσει να σκέφτομαι “τι διάολο ακούω?”.

Το μόνο σίγουρο είναι πως δεν τους λες με τίποτα μια από τα ίδια.

The Czar… 7:43 …ανατριχίλα…

bump!

Έχετε ακούσει τους Four Hour Fogger που ήταν οι Troy Sanders και Brent Hinds πριν τους Mastodon?
Σήμερα άκουσα το άλμπουμ τους “Dollars For Red Books” το οποίο έχει ωραίο, περιπετειώδη ήχο, με αναφορά τους Today Is The Day (όπου έπαιξαν οι… άλλοι δύο!!!).
Πειραματικό hardcore/noisecore θα το έλεγα αν έπρεπε να το περιγράψω.

Δείγμα αν και με όχι καλό ήχο.

Μπορούμε να το “βρούμε” κάπου αυτό;


Now playing on iTunes: Disturbed - Stupify (Live)
via FoxyTunes

Πολύ εύκολα. Με μια απλή αναζήτηση.

Εχω ακουσει κατι λιγο, αλλα δεν μου ‘‘εκανε’’ κατι ιδιαιτερο, καμμια σχεση με Mastodon…

Κι εγώ τα βιντεάκια έχω δει, αν και μου είχε αρέσει δεν είχα ασχοληθεί παραπάνω. Φόρκ αν δε σου κάνει κόπο στείλε κανά δώρο. :wink:8)

Συμφωνάμε όλοι λοιπόν ότι η καλύτερη “παράπλευρη” μάστοντον κυκλοφορία είναι το “In the Eyes of God” των Today Is The Day?

Aπό μένα χαλαρά.:smiley:

Δεν το εχω ακουσει, για πειτε…

[quote=“Bleedin History,post:50,topic:14769”]

Aπό τα 3 άλμπουμς που έβγαλαν στα 00ς οι TITD δεν έχω ακούσει το τελευταίο “Axis of Eden” όπως και ο περισσότερος κόσμος, το “Sadness will prevail” του 2002 είναι αγαπημένο αλλά είναι περισσότερο αρτίστικο sludge και είναι μνημειώδες, το “kiss the Pig” του 2004 είναι ασύλληπτα τεράστιο αλλά είναι περισσότερο deathgrind οπότε για να μην μπερδεύεται κι ο σαμαν πάμε στα 90ς.

Στην noisecore Amphetamine Reptile περίοδο (1993-1996) δεν έχω εντρυφήσει ιδιαίτερα, οπότε…

Today is the Day - In the Eyes of God (1999)

20 μικρές (κυρίως) σε διάρκεια συνθέσεις, όπου γίνεται της πουτάνας το κάγκελο, αυτό είναι το πιο mathcore άλμπουμ από τα “γνωστά” τους, αλλά και πάλι στέκεται στην απέξω ως αισθητά πιο ακραίο και “ενοχλητικό”. Δισκάρα απίστευτη.
Α ναι και εδώ δίπλα στον ηγέτη Austin είναι κάποιοι κύριοι Kelliher και Dailor (ναι, οι γνωστοί)
Ιδού: Spotting A Unicorn[/QUOTE]

το αποπάνω

Και άμα ακούσεις το In the Eyes και σ’αρέσει (δεν το νομίζω), πας εδώ και πιάνεις και τα υπόλοιπα:
http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=7304