Mastodon

γτ συμφωνω 100%!!!:-k

Πραγματι τα φωνητικα ειναι ο μονος τομεας που μπορεις να πεις οτι υστερουν οι Μαστοντον. Ενας τραγουδιστης τυπου Scott Kelly (Neurosis) πιστευω οτι θα ηταν ιδανικος. Αυτο φαινεται εξ αλλου τη στιγμη που μπιανουν τα φωνητικα του Κελλυ στο Crystall Skull (the touch is cold… κλπ).

Οι Mastodon τα σπάνε αγρίως…
Ο drummer είναι από τους καλύτερους που έχουν βγει τα τελευταία χρόνια + το ότι έχουν ένα γαμάτο πρωτόγονο feeling στα albums τους. Όντως, ούτε εμένα με τρέλαιναν τα φωνητικά, αλλά τα έχω συνηθίσει και δε με χαλάνε. Ίσα-ίσα που πιστεύω ότι ταιριάζουν κιόλας. Αν καταφέρουν ο επόμενος δίσκος να είναι ακόμα καλύτερος και από Blood Mountain και Leviathan, τότε :respect:

Επειδη ειδα κατι ποστ στην αρχη περι τεχνικης… Πλακα κανετε ρε? Οι ανθρωποι παιζουν παπαδες! Τεσπα…

Συμφωνω με Μανο. Αν ο επομενος δισκος ειναι αριστουργημα (το πιθανοτερο δλδ) θα μιλαμε για το το κορυφαιο συγχρονο γκρουπ…

Προς το παρόν έχω ακούσει ολόκληρο μόνο το δίσκο blood mountain, αν και πρώτη φόρα τους άκουσα σε ένα soundtrack του NFS Most Wanted, χωρίς να ξέρω ότι είναι αυτοί.
Οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι αρκετά καλές. Πολύ μελωδικά τραγούδια και απίστευτα drums!
Το μόνο που με χάλασε ήταν τα φωνητικά…

Έχω ακούσει μόνο το blood mountain απο αυτους. Φοβερός δίσκος με 3-4 τραγούδια αριστουργήματα. Μόνο μελανό σημείο τα φωνητικά που έκανα καιρο να τα συνηθίσω και ακόμη μου αφήνουν μία ξινή γεύση. Τεχνική μπάντα με φοβερό ντράμερ. Θα ακούσω και τα παλιότερα τους για να έχω ολοκληρωμένη άποψη πάντως πιστεύω πως είναι το παρόν και το μέλλον του heavy metal.

Για εμένα τελείωσαν μετά την απαράδεκτη ρατσιστική δήλωση σε βάρος του John Myung στο Guitar World: “Eμείς δεν έχουμε για μπασίστα μία μικρή Κινέζα”

Δεν είναι αστείο. Αυτά τα παληκαρόπουλα είναι από τον νότο και δυστυχώς γνωρίζω καλά -και από προσωπική εμπειρία- πως ακόμα υπάρχουν εκεί (και όχι μόνο εκεί δυστυχώς, αλλά εκεί υπάρχει μία ιδιάιτερα κακή παράδοση) δηλητηριασμένα μυαλά που μισούν κυρίως τους μαύρους αλλά και κάθε άλλη διαφορετικότητα.

Αποφάσισα να μην ασχολούμαι μαζί τους και ας παίζουν ότι θέλουν.

τρομερά riffs με εναλλαγές ρυθμών,ο drummer είναι απίστευτος…όπως όλοι έτσι και γω δεν μπορώ τα φωνητικά τους-βρείτε έναν σοβαρό τραγουδιστή ή τραγουδίστρια!!
Αυτό όμως που είπε ο mule παραπάνω με προβλημάτισε(είναι και αγαπημένη μπάντα οι Theater):-k :-k υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι??:-k [-X

Εμένα πάντως για αστείο μου ακούγεται… Τέσπα, βαριέμαι να το ψάξω. Είμαι από αυτούς που δε με νοιάζει η προσωπική ιδεολογία των μουσικών (εκτός ίσως αν την αποτυπώνουν σε στίχους)

@Mule:

Φανταζομαι ομως οτι γνωριζεις πως αυτη την παπαρια την ειπε ο Bret Hints, ο κιθαριστας δλδ, ο οποιος λεει γενικως πολλες βλακειες ετσι απλα και μονο για να κανει το κομματι του. Χαβαλε κανει, αποτυχημενο σιγουρα, αλλα χαβαλε…

Θα γνωριζεις επισης οτι ο Pοrtnoy βγηκε και απαντησε πως ξερει οτι ο Hints λεει τετοιες μαλακιες συχνα και πως δεν παρεξηγει και οτι θεωρει τον Brann Dailor (drummer) αδερφο…

Ετσι συμπληρωνω για να μη λεμε μισες αληθειες και νομιζει καποιος που διαβαζει πρωτη φορα εδω για τους Mastodon οτι ειναι ρατσιστες…

Ο Hints οπως ειπε και ο chrisP λεει τετοιες παπαριες και ενταξει δεν νομιζω οτι ο Myung παρεξηγηθηκε απο μια μαλακια . αμα παντος δει κανεις στο youtube μερος απο το dvd των mastodon ο Hints σε μια συνεντευξη κραζει ολους τους αλλους στο group , αλλα επειδη τον ξερουν ουτε αυτοι νομιζω να παρεξηγηθηκαν:p .

Oχι και τραγουδιστρια να παρουν οι Μαστοντον ρε αδερφε, οχι και τραγουδιστρια. [-X

ε οχι ρε, ο μπεντ οντως το ειπε και γενικα το παλικαρι ειναι “αλλου”. ο πορτνοι το ξερει και δε τον παρεξηγει. να σου πω την αληθεια, οταν τον ειχα πετυχει και γω δεν επικοινωνουσε ιδιαιτερα…:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :lol:

Δυστυχώς η ΚΚΚ έχει ακόμα πολλούς οπαδούς. Δες την ταινία Crush για να δείς τι παίζει με τους μαύρους στην ¨πολιτισμένη¨Αμερική.

Ναι ρε σεις!!!Μην τα ισωπεδώνετε όλα!
Ακου τραγουδίστρια οι Mastodon!
Προσωπικά δεν με νοίάζει αν κάποιος από αυτούς είναι ρατσιστής αφου΄στους δίσκους τους έχουν άλλη θεματολογία!

Ένας φίλος μου έδωσε το Workhorse chronicles dvd το οποίο και έχω λιώσει κανονικά, εννοείται ότι αγόρασα κατευθείαν τα Leviathan & Blood mountain.

Ερώτηση: στο dvd, το τραγούδι που παίζουν live στο 00:00:50 αφού έχει αρχίσει το documentary, ξέρει κανείς ποιο είναι??

δεν θα με χάλαγε να είχαν καμία τραγουδίστρια σαν την Angela Gossow των arch enemy…

+1000000000:D :smiley: ερχοναι και συχνα στην ελλαδα οποτε θα βλεπαμε και angela live . yeahhhh!!!

Ελεος!!! Μην το ξαναπεις αυτο please!!! #-o

Πάντοτε τους βαριόμουνα,αλλά δεν είναι και χάλια.Νομίζω έχουν περιόδευσει και με Fear Factory.Θα 'θελα πολύ να τους δώ μαζί.:roll: