Mastodon

E ναι. και μονο που φανταζομαι την Ατζελα να τραγουδαει τραγουδια των Μαστοντων με πιανει ενα ανακατεμα. :dizzy:

Η Αντζελα Δημητριου ισως ειναι μια λυση…

Δεν νομίζω πως έγραψα κάποια μισή αλήθεια γιατί:
α) Όντως το είπε και το διάβασα ο ίδιος στο GW, όχι όπως μεταφέρθηκε μέσω άλλων sites κλπ. Αυτό από μόνο του είναι μία ολόκληρη αλήθεια, είπε κάτι ρατσιστικό. Το αν λέει γενικά πολλές βλακείες δεν βλέπω γιατί θα έπρεπε να είναι ελαφρυντικό…
β) Το αν ο Portnoy θίχτηκε ή όχι δεν επηρεάζει το πόσο με ενόχλησε εμένα η δήλωση. Ο Portnoy έχει και άλλες έννοιες όπως το ότι είναι και οι δύο στην ίδια εταιρεία πλέον κλπ. έτσι δεν είναι; 'Ασε που αν αντί για “Κινέζα μπασίστρια” είχε πεί για “Εβραίο ντράμερ” μάλλον θα αντιδρούσε διαφορετικά…

Τεσπα, αυτό που έγραψα είναι πως εγώ δεν θέλω να ασχολούμαι μαζί τους πλέον, όποιος διαβάζει εδώ πρώτη φορά για αυτούς ας ακούσει τους δίσκους, ας διαβάσει τις δηλώσεις και ας κρίνει για τον εαυτό του.

Και ο Τed Nugent έχει κάνει ρατσιστικές δηλώσεις κατά καιρούς αλλά έχει βγάλει αριστουργήματα (ειδικά τη δεκαετία του 70) που δεν μπορώ να τα αγνοήσω και να ήθελα.

Ίσως και να είναι καλό να συμβαίνουν τέτοια και να μας προσγειώνουν όλους λίγο όταν βλέπουμε πως αυτοί που ακούμε μπορεί να είναι αξιόλογοι μουσικοί αλλά ηλίθιοι άνθρωποι και δεν χρειάζεται να τους θεοποιούμε.

8O #-o 8O #-o

Έχω μια θείτσα που τη λένε Άντζελα και τραγουδάει λαικά,μήπως να τη φέρω κι αυτή αν σας κάνει?:lol: :stuck_out_tongue:

για καποιους που εχουν αναφερει το θεμα τραγουδιστη. μη λετε για ατζελες και μελιτζανες. οπως ειπε και ο ουλβερ, μιλαμε για την νο1 μπαντα του μοντερνου χεβυ μεταλ σημερα. δε μπορουν να εχουν τιποτα λιγοτερο απο το τελειο. και επειδη απο θεμα μουσικης ειναι ξεχωριστο γκρουπ, ετσι πρεπει να ειναι και οσον αφορα τα φωνητικα. τιποτα λιγοτερο αποτο τελειο. συνεπως, καλα το πανε ως τωρα. πρεπει ομως να βρουν καμια φωναρα επειδη θαβονται αδικα.

πανω σε αυτο που ειπα για μεταλ, επειδη φανταζομαι πολλοι θα εχουν αντιρρησεις. οκ, ομολογω οτι απο μουσικης πλευρας δεν εχουν να κανουν με χεβυ μεταλ. παρολα αυτα παιδια, οι επικες θεματολογιες, και το φιλινγκ κυμαινονται πολλες φορες στα ιδια πλαισια νοοτροπιας. προσοχη δε μιλαω καθαρα για μουσικη.

ουσιαστικα ειναι ενα χαρντκορ/προγκ ξερω γω. αλλα οταν τον ακους ρε γμτ αυτον τον ορο, και βαζεις μετα το megalodon, λες “τι χαρντκορ και @@, ειναι 100% μεταλ”.

οι mastodon, οι high on fire και κανα δυο αλλοι ειναι η μονη ελπιδα του ηχου μπας και παει παραπερα.

τωρα που ειπες high on fire λες να ανοιξω κανα thread για δαυτους???:stuck_out_tongue: και γαμω τις μπαντες τα παιδια . θυμιζουν κατα τη γνωμη μου motorhead σε ποιο μοντερνο στηλ ομως .

Ναι, για οταν πια γερασει ο Ντικινσον… Ασε μας ρε. :stuck_out_tongue:

8O 8O

Tι λες ρε ιεροσυλε???

Αντικαταστατης του Dickinson θα ειναι μονο ΕΝΑΣ!!!

mastdodon; Πλάκα έχουν

Φοβερή πλάκα…
Πρέπει να έχεις πολύ χιούμορ…

Οι Mastodon να δεις!!! Στη συναυλία είχα ρίξει πολύ γέλιο. Αλλα εντάξει. Εχουν και μερικά καλά κομματάκια

Οι απόψεις σου να δεις τι πλάκα έχουν…

Αυτό εννοούσα κι εγώ mr bastard!
Για να σπας πλάκα με τους mastodon πρέπει να είσαι τουλάχιστον άσχετος από μουσική!
Να μην σ’αρέσουν το καταλαβαίνω,αλλά να σπας πλάκα…
Εκτός κι αν θέλεις απλά να προκαλέσεις και λες βλακείες για να σε προσέχει ο κόσμος :-k

Βασικά, από μια άποψη το καταλαβαίνω ξέρω γω…Στο rockwave φέτος είχα πάει με έναν φίλο μου που παίζει drums, και μόλις είδε το παίξιμο του Brann άρχισε τα νευρικά γέλια, πολύ πλάκα σου λέω. Ε,μετά παράτησε τα ντραμς και άρχισε το τριγωνάκι για τα κάλαντα.

Το καλύτερο που είχε να κάνει!

Εκτός αν είναι να δει Carey μετά. :stuck_out_tongue:

:lol: :lol: :lol:
Εγώ ξέρω ένα παιδί, - σοβαρά μιλάω τώρα - φιλαράκι drummer κι αυτός - που όταν είδε τον danny carey σε συναυλία των tool στο Λονδίνο παράτησε τα τύμπανα και άρχισε φλογέρα!!! 8O
Ευτυχώς όταν ήρθαν οι tool Αθήνα δεν έβλεπα ως τη σκηνή…
Σκέφτομαι και τώρα να μην πάω τόσο κοντά!!! :stuck_out_tongue:

Άσχετο, αλλά και το παλικάρι των The red chord είναι περίπου σε ίδιο επίπεδο, αν και δεν είναι ιδιαίτερα γνωστός…

Που να βλεπε και Carey-Dailor ταυτοχρονα (Lateralis live@Ελληνικο)

Έχω ακούσει ότι είχανε ηχογραφήσει 1 ακουστικό country άλμπουμ με τον Dimedag προτού αυτός δολοφονηθεί.Ξέρει κανείς να υσχίει και τι απέγινε αυτό το άλμπουμ?

:lol: :lol: :lol: :lol:
Το να παίρνεις μια κιθάρα και να τη γρατσουνάς και να πηγαίνεις σ’ενα μικρόφωνο και να ουρλιάζεις σα να σου χώνουν παλούκι στον κ*λο για εμένα δεν είναι μουσική. Εγω αυτό είδα στο Live απο τους mastodon. Άμα εσυ θεωρείς αυτο μουσική τότε όντως είμαι άσχετος. Για εμένα μουσική είναι κάτι διαφορετικό. Είχαν και καλά τραγούδια οι mastodon αλλα θέλουν πολύ δουλειά για να φτάσουν σ’ενα βαθμο που εγω θα θεωρώ καλό συγκρότημα.