Mastodon

κορίτσια…

http://relapse.com/mastodon/

Πρεπει να το παρω αυτο γαμανε και οι μπλουζες…

Πω πω ζορικο. Μου φυγαν λιγα τσισα μολις το ειδα

πού να το ακούσεις κιόλας

H εμφάνιση των Mastodon στα Grammy :lol:

So, MASTODON’s Brent Hinds Got Kicked Out The Grammys Last Night

Σε πιο σοβαρά (:wink: νέα, The Legend of the Seagullmen is the name of a wacky nautical-themed supergroup featuring Mastodon frontman Brent Hinds and Tool drummer Danny Carey

Τα δύο τραγουδάκια που δημοσίευσαν πάντως, μια χαρά μου φάνηκαν

Blood Mountain θα ελεγα μακραν δευτερου!! :slight_smile:

To κομμάτι που έγραψαν για το Game of Thrones

http://metalhammer.teamrock.com/news/2015-03-11/mastodon-unveil-game-of-throne-s-mixtape-track

Κομμάτι με τίτλο White Walker και αντί να έχουν καμιά ριφάρα να παίρνει κεφάλια έβγαλαν αυτή τη νερόβραστη μπούρδα με τα μελιστάλαχτα φωνητικά. Να ζήσουμε να τους θυμόμαστε :papas:

…καλά όχι πως είμαι και ιδιαίτερα φαν τους, μάλλον καθόλου, αλλά δεν νομίζω να τους χάσουμε γιαυτό:):!:

Το τραγούδι είναι απίστευτο και άκρως soundtrack-ική επικούρα μέχρι το κόκκαλο. Πραγματικά αυτά τα παιδιά έχουν άπειρη μουσική μέσα τους.

Μου αρεσε πολυ το κομματι, η αληθεια ειναι το περιμενα και εγω καπως διαφορετικο λογω τιτλου και θεματολογιας, ισως λιγο πιο σκοτεινο, αλλα συμφωνω με τον Red Rum οτι εχει εντονη soundtrack-ικη φυση και πολυ ωραια μουσικη, τρομερη η αλλαγη στο 03:15.

Το τραγουδι ειναι καλο για να το βαζουν για νανουρισμα στα παιδια τους οι white walkers κ οι wildlings…Καμια σχεση με αυτο που θα πρεπε να εκπεμπει. Κ δεν το λεω επειδη δεν ειναι χεβυ. Τεσπα κουβεντα να γινεται

Παιζει να ειναι το καλυτερο κομματι που εχουν βγαλει εδω και δυο δισκους. Εκπληκτικο

Μου αρεσει τρελα το κομματι αλλα πολυ τραβηγμενο αυτο που λες.

Ισως να ειναι τραβηγμενο, απλα ειναι η πρωτη φορα μετα απο αυτους τους δυο δισκους που ακουσα κατι απο αυτους που να με κανει να πω, ‘‘μωρε μπραβο τα μαστοδοντα’’. Δεν ξερω ισως ειναι και με τη φαση που ακουω το καθε τραγουδι.

Ένα μικρό promo spam κι εδώ.