Matt Barlow ξανά στους Iced Earth?

Δείτε εδώ. Μα έλεος όμως… Αποφασίστε!

Από τη μία χαίρομαι που γυρνάει ο αυθεντικός τραγουδιστής των Iced Earth, αλλά λίγο έλεος…

Συγγνώμη που θα το πω, αλλά κύριε Schaffer δεν αλλάζεις τραγουδιστές απο τη μια μέρα στην άλλη…

Και μάλιστα θα ηχογραφήσει και τον επερχόμενο δίσκο ο Matt… Δίσκος στο ύφος του Tim προφανώς, τον οποίο άφησε ξεκρέμαστο τελείως… Μαλακία μεγάλη…

XAXAXAXXAXA! Ειναι και στο οφισιαλ… http://www.icedearth.com/ Με το που το διαβασα ενα τεραστιο χαμογελο σχηματιστικε στο προσωπο μου για ειμαι πολυ Barlow-ικος… Αλλα ρε Schaffer δεν εχεις τον θεο σου! Το ξερουμε οτι ειναι λιγο εμπορας και δικτατορας αλλα τι να κανουμε… Τι να πω, κριμα για τον Owens που ολο τρωει μποτα γαμω… Και ηταν ΤΡΟΜΕΡΟΣ στο λαιβ που τους ειδα τον Νοεμβρη, ακομα και στα τραγουδια του Mathew… Αυτο πιστευω θα κανει τον Τιμ να ασχοληθει με ενα συγκροτημα που θα ειναι ΑΥΤΟΣ αρχηγος και δεν θα στηριζετε η θεση του στην αλλαγη του ανεμου! Θα ειναι ενδιαφερον που το πρωτο μερος ειναι το Τιμ και το δευτερο θα ειναι του Ματ, ελπιζω μονο να ειναι γραμμενο για την φωνη του και να μην βγει το αποτελεσμα παραταιρο.
Αντε τωρα να τους δω και λαιβ, να πουνε το A question of heaven και μου γινει καγκελο.
Αυτα.

Παω να βαλω για χιλιοστη φορα το Alive in Athens…

κουκουρούκου τελείως.

Αυτo δεν τo περιμενα…

Oυτε ο Φωσκολος να είχε γραψει τέτοιο σενάριο…:lol:

μετάφραση : το αλμπούμ μου πάτωσε. Στην Ελλάδα που είχα χρυσό - πούλησα μετα βίας 200 κόπιες. Η εταιρία μου θέλει να με διώξει. Τι μπορώ να κάνω για να αντιστρέψω το κακό κλίμα ?

Βασικά ο μπάρλοου όταν έφυγε είχε προβλήματα “υγείας” τα οποία ο ίδιος είχε προκαλέσει … και ήθελε να κάνει κάτι άλλο… και καλά.

Τώρα που υποθετικά έστρωσε και ο τιμμύ φλόμπαρε, δεν υπάρχει θέμα… κρίμα για τους δανούς στους οποίους είχε πεί οτι θα έπαιζε ο μπάρλοού.

8O 8O 8O
Eνταξει, με το που ειδα τον τιτλο στην αρχικη τρελαθηκα. Μετα βλεποντας το ερωτηματικο λεω, “α καλα, παλι καμια ηλιθια φημη θα ειναι σε κουβεντα να βρισκομαστε”. Το λινκ που εδωσε ο Sephir δεν μου δουλευε αλλα διαβαζοντας το οφισιαλ σαϊτ τους πλεον δεν ξερω τι να πω…
Ποτε δεν εκρυψα την αγαπη μου για την Barlow εποχη των Iced Earth και τωρα οι ελπιδες μου να ξαναδω κατι τρισμεγιστο (αν βαλει μυαλο ο θειος Schaffer) αναπτερωνονται!!! Παντως οντως ειναι κριμα και αδικο προς το προσωπο του Τιμ. Τρελο φτυσιμο. Θα μπορουσε τουλαχιστον να περιμενει να ηχογραφησει και τα Pt2 μαζι του, να ακολουθησει αλλη μια περιοδεια και να παρει τις οποιες αποφασεις μετα. Δεν ξερω ισως φοβηθηκε οτι θα ηταν πολυ αργα…
Γενικα συμφωνω 1000% με αυτα που εγραψε ο METAL_LAWS.:thumbup: Και παρ’ολο που αναγνωριζω την αδικια εις βαρος του Owens καθως και την επιπολαιοτητα του Schaffer, αν πω πως αυτη τη στιγμη δεν κανω σαν χαζοχαρουμενο θα ειναι τεραστιο ψεμμα!!!:smiley:

[SPOILER]Καλα οχι οτι θα γινει τιποτα φοβερο αλλα αφηστε με να χαιρομαι ρε…

[SPOILER]:frowning:

:drunk: :yahoo: :yahoo: :drunk: [/SPOILER][/SPOILER]

Ο Tim και με Priest και με Earth 2 δίσκους ηχογράφησε…

Λες και τον κυνηγάει καμια κατάρα:p

Tim είμαστε μαζί σου ρε 8)

αυτα δεν γινονται…τελειως gtp…ο schaffer απλα δεν υπαρχει…:lol:

MAT!MAT!MAT!ΘΕΛΩ ΛΑΙΒ.ΤΩΡΑ.
ΝΑΙ ΡΕ.
ΝΑΙ ΡΕ.
ΝΑΙ.

Από το myspace του Tim, comment ενός οπαδού:

Jon Schaffer is a hypocritical asshole.I wonder if your’s will still be the voice he hears in his head when he’s writing music. Let’s see Barlow try to sing 10,000 strong!

:lol: :lol: :lol:

Ο Τιμ ειναι φωναρα απιστευτη και ωραιος τυπος, επισης ταιριαξε πολυ με τα παλια Iced Earth. Ελα ομως που η πολυ αγαπημενη περιοδος της πλειοψηφιας των φανς ειναι η περιοδος Dark Saga-Something Wicked, περιοδος που την σφραγισε η χαρακτηριστικη (και εστω οχι τοσο τεχνικα καλη) φωνη του Ματ.
Γενικως καλα νεα, αν και στενοχωριεμαι για τον Τιμ, και θα ηθελα να τους δω μια φορα και με αυτον, μονο και μονο οτι θα ξανακουσω A Question Of Heaven με Ματ αρκει 8)

Αυτο το νεο επισκιασε τη νο γεγονος της περιοδιας των μαιδεν στην Ελλαδα . Απλα ενα επο τα καλυτερα νεα εδω και καιρο . Και να πω πως χερομαι που ο Schaffer του εδιξε τη πορτα γιατο ο Τιμ και το ταλεντο πουχει πρεπει να βρισκετε σε ενα σχημα το οποιο θα ειναι πραγματικα δικο του και δεν θα ειναι αντικαταστατης κανενος .

τσιρκο

:lol: :lol: :lol: O Σαφερ ειναι πλεον για γελια!!Αγαπημενος ο Barlow αλλα ο Σαφερ το γαμησε και ψοφησε πλεον!!!Ειμαι περιεργος να δω τι θα γινει με τους Pyramaze…

Επιτέλους!!! :smiley:

Γιεα. Αυτο σημαινει μαλλον το “ακουω τη γνωμη των οπαδων”. Ασε που όσον αφορα τον Τιμ πεταει ενα:

Tim Owens is a great and talented singer and I wish the best for him and his future on a personal and professional level.

Τι εντιτορ και κουραφεξαλα μου λετε… Τζον, ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ $#$#$ (βλ. διαφημιση καλγκον :stuck_out_tongue: ). Καλυτερα βασικα, μπας και ο Τιμ βρει κανα συνθετη της προκοπης.

E ας πάει ο Ripper στους Pyramaze να γουστάρουμε περισσότερο!! 8)

:thumbup: :thumbup: :lol: