Matt Barlow

Για οσους δεν τον ξερουν(κακως)ειναι ενας απο τους τεσσερις τραγουδιστες που εχουν περασει απο τους Iced Earth και ο τορινος τραγουδιστης(και ο καλυτερος απο τους υπολειπους) και ο τραγουδιστης των Pyramaze μονο για ενα CD.Εγω την πρωτη φορα που τον ακουσα στο τραγουδη Hallowed Be Thy Name που ειχαν κανει cover οι Iced Earth το τραγουδη των Iron Maiden για το CD The Dark Saga και νομιζα πως ειναι φαλτσος γιατι τον συγκρινα με τον Bruce Dickinson(ο τραγουδιστης των Iron Maiden) αλλα μετα ακουσα και το I died for you απο το ιδο CD και αλλαξα εννοειτε γνωμη τελοσπαντων πειτε γνωμη σας.

το πολλ δεν ειναι ακυρο?γιατι ουσιαστικα ειναι σαν να ψηφιζουμε αγαπημενο αισντ ερθ αλμπουμ…:-k
τεσπα ον τοπικ δε τον θεωρω τοσο καλο οσο τον θεωρουσα παλια…

το πρωτο πραγμα που μου ρχεται να πω για τον Ματ ειναι [B]τι εγκλημα που κανε και κοψε τη μαλλουρα!![/B] εστω και αν επρεπε…

το δευτερο ειναι οτι ειναι φωναρα,ημουν και στο ιστορικο alive in athens και πραγματικα μαμουσε…τα τελευταια αισδ ερθ δν τα χω πολυακουσει οποτε δν ξερω αν εχει “χαλασει”

ξερεις γιατι εκοψε τα μαλλια γιατι ειχα αυτην την απορια απο τοτε που ακουω Iced Earth

εχεις δικιο αλλα εχει μεσα Cd του με τους Pyramaze βλεπω σχολιαζεις για το poll αλλα δεν ψηφισες

πολλή καλός τραγουδιστής, τον προτιμώ χίλιες φορές από τον ripper

στο poll ψήφισα Horror Show γιατί είναι και γαμώ τα άλμπουμ:p:p

Πωωωω θυμάμαι όταν κυκλοφόρησε αυτή η φωτό ήταν ΤΟ γεγονός!!

Τον προτιμώ στους Iced Earth από τον Ripper. Γενικά ο Ripper τον αφήνει κάτι έτη φωτός πίσω! :stuck_out_tongue:

Μεγάλη φωνάρα ο Barlow με μοναδικό συναίσθημα. Από τη στιγμή όμως που υπάρχει ήδη θρέντ για Iced Earth γιατί να το συνεχίσουμε αυτό εδώ?:-k Πρόταση μου είναι απλώς να μεταφέρετε τα πόστ πλήν του εισαγωγικού στο ήδη υπάρχον θρέντ των Iced Earth και εκεί να μιλήσουν και για τους Pyramaze όσοι τους έχουν ακούσει.

δεν ψηφισα γιατι δν κρινω ενα αλμπουμ μονο απο τν τραγουδιστη ειδικα αν ειναι αλμουμ συγκροτηματος…αγαπημενο αλμπουμ iced earth ειναι something wicked για μενα…

πωωωωω το θεαμα ειναι σχεδον…αηδιαστικο!!:lol::p[-X

επισης αυτο που θελω να πω ,χωρις να θελω να συγκρινω ποιος ειναι καλυτερος (απο τους ριπερ-ματ) , ειναι οτι τουλαχιστον για τους αισντ ερθ ο μπαρλοου ειναι απειρος καταλληλοτερος(τουλαχιστον)!!!

δν εχω ακουσει δισκο των ερθ με οουενς αλλα αν κρινω απο δειγματα σε λαιβ που συγκρινα οπως αυτα

[SPOILER] http://www.youtube.com/watch?v=nBEhZqlfDoM <<<>>> http://www.youtube.com/watch?v=T1HglxDu0o0&feature=related[/SPOILER] δν τιθεται θεμα.

παροτι ο μιντναιτ εχει δικαιο οτι η φωνη του Μπαρλοου εχει χαλασει…αρε που ειναι αυτα τα χρονια http://www.youtube.com/watch?v=DfosrjAaSRk .και φωναρα και μαλλαρα!!!:wink:

υ.γ. ασχετο αλλα τωρα που βλεπα το βιντεακι του γκρασποπ>>ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΓΕΡΑΣΕΙ ΕΤΣΙ Ο ΣΑΦΕΡ ΡΕ???8O…

Σόρρυ αλλά και την υπερκομματάρα 10000 Strong ο Barlow τη σκοτώνει, έτσι;

Ο καθένας στα τραγούδια του.

γελάω με το Melancholy σαν επιχείρημα ότι ο Barlow είναι πιο ταιριαστός του Owens.

http://www.youtube.com/watch?v=rRixu5cQJ3o .-

το θρεντ ειναι για τον Barlow οχι για τους Iced Earth οκ

Το θέμα μου είναι άλλο. Ο Barlow εκτός των Iced Earth πέρα από το ένα άλμπουμ με τους Pyramaze δεν έκανε τίποτα άλλο, δεν ήταν σα τον Glenn Danzig πχ. που ήταν κύριο μέλος των Danzig, Misfits και Samhain. Με αυτή τη λογική γιατί δεν κάνουμε και ένα θρέντ για τον Hetfield, για τον Mustaine κ.ο.κ. Με καταλαβαίνεις?

ειπα εγω να μην κανετε.Ας κανει ο καθενα για οποιον θελει για παραδειγμα αυτο με τα μαλλια θα το γραψεις στο θρεντ τον Iced Earth οχι στο θρεντ του Barlow αν γινει κατι στους Iced Earth θα το γραψεις εκει

βασικά συμφωνώ με Imperium. Ψιλοαχρείαστη με φαίνεται η φάση! Μια χαρά θα μπορούσαμε να τα λέμε όλα αυτά στο topic των Iced Earth!

den tha mou xalasete to thrent exisa aima kai idrota gia na ta grapso ayta stin arxi mou pire 15 oloklira lepta

το πολλ ειναι λιγο ακυρο μεν,ισως θα επρεπε να μπουν κομματια που εχει πει και εχει δωσει ρεστα πχ,αλλα σαν φωνη για μενα αξιζει να εχει δικο του θρεντ!!!:stuck_out_tongue:
στο burnt offerings αν κ ο δισκος μαρεσει παρα πολυ,φαινοταν οτι ειχε να κανει ακομα δουλεια γιατι ηταν “αψητος” και δεν χρησιμοποιουσε ολο το ευρος της φωνης του,αλλα για τα μετα δεν εχω να πω τιποτα!
προσωπικα ειχα ακουσει λιγο μεταλ εως 3γυμνασιου,αλλα μονο οταν ακουσα το travel in stygian αρχισα να ψαχνομαι με τη μουσικη αυτη,(αφου πρωτα για 1,5χρονιo δεν επαιζε τπτ αλλο εκτος απο iced earth σπιτι)…και ολα αυτα απο τη φωνη και μονο η οποια εξακολουθει να ειναι στο τοπ 5 μου!!!
ναι…ηταν ομως η εποχη που γινοταν χαμος στην ελλαδα με το συγκροτημα,η πρωτη συναυλια μου το alive in athens(οποτε ειναι και πολυ συναισθηματικο το θεμα:roll:),αλλα εαν ηταν καποιος αλλος στη φωνη… πιστευω οτι τοσος χαμος δεν θα γινοταν με το συγκροτημα…απο κει και περα ακουσα τα κομματια μετα με ripper…χαλια…και δεν μπηκα στον κοπο να ακουσω τα/το (δεν ξερω)cd που εβγαλε με iced earth…ετσι κ αλλιως με ειχε κερδισει το θρας μετα και μονο halford μπορουσαν να ανεχτουν τα αυτια μου με τετοιου ειδους φωνητικα

στην κασα λεμε…