Max Payne

Ειχε καποιες ψευδαισθησεις,θυμαμαι το ονειρο πχ με εναν λαβυρινθο και ενα κλαμα μωρου,που στο τελος αντιμετωπιζεις τον εαυτο σου.
Αυτα τα φτερωτα οντα δεν υπαρχουν μεν στο παιχνιδι,αλλα λογικα θα σχετιζονται με τις Βαλκυριες ή κατι τετοιο.

Ο Wahlberg πως σας φαινεται για Max?Εγω τον βρισκω ψιλοφλωρο,περιμενα καποιον με πιο ανεκφραστη και σκληρη φατσα ξερω γω.Αυτη την εικονα εχω για τον Payne.

Ε όλο το καστ είναι ψιλοάθλιο, τουλάχιστον ο Γουόλμπεργκ είναι καλός ηθοποιός.

O Guy Pierce (Memento) ίσως να ταίριαζε.

Βασικα,στο παιχνιδι υπαρχει ατομο που υποδυεται τον Μαξ.Σε φωτος μονο βεβαια,αλλα ειναι ο Μαξ.
Γιατι δηλαδη να μην βαλουν εκεινον?
Να κανουμε πολλ.

Ρε μαλακες!Το 2009 θα βγει και Max Payne 3!
Γιουχου!

Όχι και άθλιος o Beau Bridges:!:. Έπαιξε σε 2 σαιζόν του Stargate ο άνθρωπος.

Ok, και?

Δεν τον ξέρω σαν ηθοποιό, ίσως να είναι όντως καλός.

Μίλησα γενικά για το καστ, για κάτι Ludacris και Mila Kunis.

Α καλά δεν έχεις και άδικο.

Αλλά τη Mila Kunis δεν την προσέλαβαν επειδή είναι καλή ηθοποιός μη τρελαινόμαστε. Χρειάζεται και καμία όμορφη παρουσία να ξεκουράζει το μάτι μέσα σε τόσο πανικό.

Πάντως από το trailer φαίνεται γαμάτο. Αν και με χαλάει η φωνή του Wahlberg, δεν έχει τα μπάσα που είχε ο Payne στο παιιχνίδι και ακούγεται ψιλογελοίος προσπαθώντας να κάνει βαριά τη φωνή του.

mark wahlberg για Μαξ Παιην? ΦΤΟΥ ΞΕΝΕΡΑ, δεν τον παω μια. Βαλτε κανεναν clive owen να γουσταρουμε:!:

Γνωρίζει κανείς πότε κάνει πρεμιέρα εδώ?

Φιλε εχεις απολυτο δικιο.Ο Clive Owen πιστευω θα ηταν ο καταλληλοτερος γιατι βγαζει ετσι μια μαγκια και μια σκληραδα.

Μόλις τελείωσε.

Ok.

Δεν θέλω να γίνω κακός.

Αλλά ήταν τέτοιο χάλι η ταινία που δεν την έσωσαν ούτε τα όμορφα γκομενάκια Kurylenko & Kunis, ούτε ο “Rock Star” Mark Wahlberg ούτε και ο έμπειρος Beau Bridges.

Η ιστορία ήταν απλοποιημένη σε αρκετά μεγάλο βαθμό. Bullet time νομίζω μόνο σε μια σκηνή. Τα εφέ μόνο μου φάνηκαν συμπαθητικά, αλλά αυτά δεν αρκούν για να βγει ωραία μια ταινία.

Επίσης, ο Sucre τι ρόλο βάραγε; :stuck_out_tongue:

Τα ειπα κι εγω στο “τι ταινια ειδατε σημερα”.

Ακυρη η μεταφορα,εφαγα μεγαλη ξενερα ως φανμποης.ΑΛλα ως ταινια ηταν καλουτσικη,μονο που το παρακαναν με τους δαιμονες/παραισθησεις.

Την αμαρτία μου θα την πω, δεν το έχω παίξει ποτέ. Πάντως η ταινία μου άρεσε αρκετά, αν και τελείωσε και έλεγα “πολύ γρήγορο ήταν, ρε γαμώτο”. Συν ότι είχε ωραία μουσική και καλές ερμηνείες.

Πλήρης απογοητευση απο την ταινια. Εχοντας παιξει τα παιχνιδια κ αναμενοντας σαν τρελλος τη προβολη, δε με συγκινησε καθολου. Αν το δουμε απο τη πλευρα μιας ταινιας δρασης, καλη ηταν, αλλα οχι Max Payne.Πολλες σεναριακες τρυπες κ κακη αποδοση του χαρακτηρα.
Θα μαρεσε κατι σε στυλ Sin City, ενα comic στοιχειο κ φωτογραφεια γτ οπως και στο game τα “βιντεακια” αναμεσα στις πιστες ηταν graffic novel φαση