Mayhem - Πέμπτη 13 Απριλίου Fuzz Live Music Club

Οι Mayhem, το κορυφαίο συγκρότημα της νορβηγικής Black Metal σκηνής, έρχονται στην Αθήνα για ένα μοναδικό show, την Πέμπτη 13 Απριλίου στο Fuzz Live Music Club, όπου θα παίξουν ζωντανά ολόκληρο το εμβληματικό άλμπουμ “De Mysteriis Dom Sathanas”, το οποίο - με όλη την τραγική ιστορία που το συνοδεύει - θεωρείται ως ο σημαντικότερος δίσκος στην ιστορία του ακραίου ήχου.

Εισιτήρια προπωλούνται, προς 28 ευρώ (το ένα) και 50 ευρώ (τα δύο). Στο ταμείο, η τιμή θα είναι 29 ευρώ.

και ηδη εχουν βγει οι και καλα θρησκευομενοι και μας πρηζουν τα ουμπαλα επειδη θα παιξουν Μ. Πεμπτη. Πλακα θα εχει να παμε στο live και να δουμε τιποτα τυπακια και τυπισσες με πλακατ απε’ξω και να μας φωναζουν…“Οξω αντιχριστοι!!!”

Όντως, να μην μπορείς να βγάλεις έναν δίσκο ήσυχα-ήσυχα χωρίς να προκαλείς, αμέσως να πλακώσουνε όλοι.

Θα τους πετυχω κ εγω Λονδινο.
Θα μας παρουν τα ζουμια με το De Mysteriis.

Επειδή περάσαν χρόνια και δε θυμάμαι… Σε ένα live στο An, στο πρώτο που είχαν παίξει μετά από χρόνια με τον Αττίλα, δεν είχαν παίξει ολόκληρο το De Mysteriis? Πρέπει να είναι τουλάχιστον πριν 7 χρόνια αυτή η συναυλία που λέω…

Σ ε αυτό υπολογίζω πραγματικά…Έτσι για το αλατοπίπερο

Κλασσικό / τυπικό τέχνασμα για να δημιουργήσουν ντορο είναι που το κάνουν Μ. Πέμπτη, όχι ότι συμφωνώ με τέτοιες προκλήσεις, αλλά το να θίγεται κάποιος είναι αστείο

Δύσκολα θα τιμήσω , ενώ μ αρέσει σχετικά το black metal, δεν είμαι και μεγάλος φαν του είδους

Οι υπόλοιποι καλά να περάσετε

Ναι γιατι χεστηκανε οι Mayhem που περιοδευουν στον μισο πλανητη για το τι μερα πεφτει
η συναυλια στην Ελλαδα.

Η πραγματικη πλακα θα ειναι να ειναι κανας Καιαδας απεξω :joy:

Παιζουν ανημερα της επαναστασεως εδω περα.Δεν το χανω για κανενα λογο.
Τοπ 5 καλυτερων δισκων την ιστορια του μπλακ μεταλ.Δεν χανεται.

Μεγάλη Παρασκευή θα ήταν καλύτερα.

Μαλλον και οι ιδιοι καταλαβαν ποσο μαπα ηταν το τελευταιο και αρχισαν τις αρπαχτες.
Ξεφτιλικια

Σαν να την βλεπω ηδη εκει…

1 Like

Στους Batushka θα ταιριαζε καλλιστα !

Είχα πάει και όχι δεν είχαν παίξει ολόκληρο το de mysteries . Πάντως ήταν εκπληκτικοί, ειδικά ο Attila τεράστιος frontman .

Δεν ειμαι φαν των Mayhem αλλα αν πηγαινα ποτε να τους δω live θα ηταν σε αυτο το tour. Το σκεφτομαι γιατι το De Mysteriis Dom Sathanas ειναι ο μονος δισκος τους που μου αρεσει (και το EP Deathcrush ειναι καλο) απο την αλλη παντα με ξενερωναν οι ναζιστικες δηλωσεις οπως καποιες που ειχε κανει ο Hellhammer και οι ναζι συμβολισμοι σε merchandise κτλ της μπαντας.

Τους ειδα χθες και ηταν πολυ καλοι ! Attila φοβερος ! Συγκινηση απλα να βλεπεις μπαντα που μεγαλωσες.
Μικρο το σετ τους η αληθεια ειναι, αλλα φευγεις ικανοποιημενος. Ιστορικης σημασιας gig.
Support οι Dragged Into Sunlight , μια χαρα.

Ξανάρχονται 26 Μαΐου;;

Πως ήταν αυτή η συναυλία είχε κόσμο;

Αναφερομουν σε live του εξωτερικου, και η συναυλια ηταν πολυ καλη με γαματο support αλλα νομιζω θα εχουν αλλους στην Ελλαδα.

αλλαξε ημερομηνια το λαιβ και μια μερα πριν παιζουν και θεσσαλονικη

1 Like

Μαλακια. Αλλαξανε το λαιβ απο Μεγαλη Πεμπτη που θα γαμουσε και σημειολογικα και μου το βαλανε Μαιο για να κανουν συναυλια και Θεσσαλονικη με 100 ατομα :joy:. Αλητεια!!

Θα παω.

1 Like

Τα λέμε εκεί…

Πορτες 20.00
Ravencult 21.15
Mayhem 22.30