MAYHEM - Ordo Ad Chao

molis katebasa to album…meta apo merikes akroaseis exw na pw to ekshs…osoi goustarate to grand declaration of war etoimasteite na pathete plaka!!fobero album!:bow2:

symfonao, ksexorisa kyrios ta Deconsecrate, Illuminate Eleminate, fysika Psychic Horns kai to Anti apolo to album, gamo tis kithares exei!!!:bow:

exoun grapsei paranoika riff!kai epitelous me ton attila sta fwnhtika!!den mporw na fantastw to album me allon pisw apo to mikrofwno!pantws o diskos thelei polles akroaseis gia na ginei plhrws katanohtos

ontos dyskoloxoneyto album poly. se kapoia fash mou thimise kai ligo DHG, alla mporei na einai h idea mou epeidi einai prosfato ki auto apo Norvhgia…

Οποιος εχει λινκ pm me.:wink:

dhg den tha to elega…pio polly prosfatous thorns mou thimise…alla mporei oso to akouw na brw kai epiroes apo dhg (makari metaksy mas) :wink:

Στα μαγαζιά βγήκε;

Λοιπον ειναι δισκαρα, ο,τι καλυτερο εχουν βγαλει οι mayhem απο την εποχη του des mysteriis. Βεβαια αυτο δικαιολογειταιθ απο την επανεμφανιση του Αττιλα, τον οποιο ο,τι και να κανει κατα τη γνωμη μου ο Maniac δε τον φτανει. Ο Ηellhammer ειναι παλι θεος πισω απο τα ντραμς, και η δουλεια του Blasphemer ειναι επισης πολυ καλη.

Όντως φοβερός δίσκος. Το άκουσα σήμερα. Thorn-ίζει λίγο imo. Ξέρετε πότε θα βγει στα δισκοπωλεία;

mallon tetarth erxete ellada. tetarth me pempth sta magazia loipon se metallikh, anaglyfh kai kommenh syskeuasia ! 2000 copies pagkosmiws.

Το πήρα χθες απ’ το Rock Star στα Εξάρχεια, σε limited έκδοση, με μεταλλικό slipcase. Τα σπάει!

καποιος ανεφερε βασικα οτι θυμίζει το grand declaration…κάτι μου λέει πως θα το ακουσω…:smiley:

Δισκαρα! Επος! Σκοταδι! Blackmetal!

Ναι, κινειται στα χναρια του Declaration αλλα εδω περα κυριαρχει ο Attila, η πιο αρρωστη blackmetal φωνη ολων των εποχων…

ΘεΪκός δίσκος παιδιά. Αν και πέρασε αρκετός καιρός μέχρι να τον συνηθίσω…

Ο δισκος ειναι σουπερ. Δυστυχως τους φαγαν φετος οι Deathspell Omega, αλλα αυτο δε μειωνει την αξια του. Αντε μπας και δουμε καναν Atilla ντυμενο τσολια να λιωσουμε!

( ξερετε πιστευω οτι ο Ατιλλα βγαινει ντυμενος οπως να ναι στο τουρ)

Δεν εχω ακουσει το Deathspell ακομα γαμωτο!

To Illuminate Eliminate ειναι 9 λεπτα απολυτης εμπνευσης…

Btw υπάρχει και review του δίσκου για όσους δεν το έχουν ήδη διαβάσει:

Mayhem - Ordo Ad Chao

http://www.rocking.gr/review1292.php