Meat Loaf

Ποια ειναι η γνωμη σας για αυτον; Για μενα ειναι φοβερος ερμηνευτης, κριμα που δεν ειναι πολυ διαφημισμενος στην Ελλαδα. Οσοι δεν τον εχετε ακουσει παρτε μια γευση απο το τελευταιο του single

It’s All Comimg Back to Me Now

τον εχω δει στο Rocky Horror Picture Show και εχω ακουσει 2-3 κομματια του. ωραιος ειναι.

Παλια για να μαι ειλικρινης δεν τον ειχα σε μεγαλη εκτιμηση.Οταν ειδα το Rocky horror picture show αλλαξα αρδην γνωμη για την παρτη του.Ακουσα και τα 3 bat out of hell τα οποια βρηκα εξαιρετικα!Θα ασχοληθω παντως και με τους υπολοιπους δισκους του,γιατι πραγματικα τον θεωρω εξαιρετικο ερμηνευτη.

Φοβερός ερμηνευτής, πολύ εκφραστικός, φωνάρα και σε κάθε συναυλία του τα δίνει όλα.
Τα 3 “B.O.O.H.” είναι το ένα καλύτερο από το άλλο.
Σύντομα θα τον δω live :smiley:

Bump 4,5 χρόνια μετά!

Γιατί τόσο άπατος ο meat loaf ωρέ!!!

cozy τον είδες τελικά;;;

Πολυ καλος τραγουδιστης.Τα πρωτα του βηματα τα εκανε πλαι στον τεραστιο για μενα Ted Nugent,στη δισκαρα ‘‘Free For All’’,οπου τραγουδαει σε 2-3 τραγουδια αν θυμαμαι καλα.
Το '‘Bat Out Of Hell’'ειναι αριστουργημα και ενας απο τους αγαπημενους μου δισκους προσωπικα.

Για να πω την αλήθεια πάντα ήμουν αρνητικά προκατειλλημένος…μου έκανε σαν την ανδρική έκδοση της Bonnie Tyler (που εντάξει στο άκουσμα της οποίας άνετα μου έρχεται να βγάλω το παντελόνι πάνω από το κεφάλι μου), πολύ cheesy αμερικανιά γενικώς αλλά μετά από κάποια καλά σχόλια που έχω ακούσει απο φίλους ίσως του δώσω μια ευκαιρία …κάποτε:p

Πάντως με την …φίλτατη Bonnie έχουν βγάλει και κοινό compilation album, οπότε δεν είναι και αστοχος ο παραλληλισμός μου:p

Η απίστευτή μου ιστορία με τον meat loaf:

Το 2007 θα τον έβλεπα δύο φορές, μία στη Νέα Υόρκη και μία στο Birmingham. Στη NY αναβλήθηκε γιατί ήταν άρρωστος (πάλι καλά που δεν είχα πάει μέχρι εκεί για να δω αυτόν), στο Birmingham δεν μπόρεσα να πάω γιατί μας είχαν βάλει τότε μία έκτακτη - λόγω καταλήψεων εξεταστική.

Πριν κάνα χρόνο έκλεισα για να τον έβλεπα τον περασμένο Δεκέμβρη Λονδίνο αλλά ΚΑΙ ΠΑΛΙ δεν μπρούσα εκείνο το βράδυ (:roll:), αν και ήμουν Λονδίνο.

Κοινώς, έχω μείνει με 3 εισιτήριά του στο χέρι :lol:

Εντάξει όταν κανονίσω κάποια στιγμή να τον δω να μου πεις που θες να πας για να μην έρθω μαζί σου χαχαχαχ

Πέρα από την πλάκα τώρα περιμένω πως και πως να ξαναέρθει Ευρώπη. Θέλω να τον προλάβω όσο ακόμα μπορεί και βγάζει τα live.

Το 3 Bats Live είναι ένα από τα αγαπημένα μου dvd!!!

ΠΟΣΟ ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ;

o Κορκολης του metal
\m/

χαχαχαχαχαχ ελα ρε… τουλάχιστον ο κορκολής ξέρει και πιάνο :stuck_out_tongue:

:lol: Καλό, καλό!

Κατά τα άλλα βγάζει και νέο δισκάκι σε ένα μήνα, το οποίο βέβαια έχει ήδη κυκλοφορήσει Down Under!

Και έρχονται Ευρώπη τον Σεπτέμβρη σύμφωνα με τον Paul Crook (κιθαρίστα) :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

excellent news!!!

We are starting work next week on a New CD “Brave and Crazy”… “The Last at Bat Tour” starts" in the UK in April.
The Show will be in 2 Acts 1st act will include , Hits… Like" I’d lie For You", “No Matter What” “All Coming Back To Me” , “Dead Ringer”, “Out of the Fryin’ Pan” and others. We are working on the set List Now ! Would love to play all the songs that you all want to Hear , but we only have 3 hours to get all the songs in.
2nd ACT: will be:
“BAT OUT OF HELL” in sequence. Yes, in sequence including "For Crying out Loud"
Tickets should be on sell before Christmas in the UK.
WE can’t start sooner, having double Knee replacements in the next 2 weeks. it’s gonna hurt , dude. Really Hurt.
See you there , this is a special tour. More News as it comes in between now and the end of Jan.

Οπότε Απρίλιο Αγγλία ερχόμαστε!! :slight_smile:

Robocop θα γίνει ο πστς :lol::lol::lol::lol:

Λες ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να καταφέρω να τον δω; Καλή φάση!

Εγώ πάντως το σκέφτομαι να κανονίσω το ίδιο live με σένα!!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Και μιλάμε για απίστευτο Setlist ετσι;;;

Χαχαχα, ααα, κοίτα να δεις, δεν είναι να τον εμπιστεύεσαι και πολύ, δε φταίω εγώ :stuck_out_tongue:

Καλά όντως με ολόκληρο BOOH πας προσκυνώντας στη συναυλία!

Απλά αναμένουμε για τα εισιτήρια. Δεν χάνεται απλά.

Ο άνθρωπος τα δίνει ΟΛΑ στη σκηνή (από τα videos στο YouTube που έχω δει φυσικά :p) και κυρίως στο 3 Bats Live (που όπως έχω πει είναι από τα αγαπημένα μου live dvd). Στο bonus dvd τον δείχνει μετά τη συναυλία να καταρρέει στα παρασκήνια… τεράστιος