Megadeth, Job For A Cowboy, Evile - London, 24/2/2008

Xθες (24-2) ηταν η τελευταια συναυλια του Αγγλικου σκελους της Ευρωπαϊκης τους περιοδειας υπο το brandname κιολας του δικου τους περιοδευοντος φεστιβαλ που ξεκινησαν στην Αμερικη με τιτλο “Gigantour”. To βεβαια αυτην η Αγγλικη του εκδοση δεν ειχε καμμια σχεση με την Αμερικανικη οπου το συγκροτημα του κυριου Μαστεϊν πλαισιωνοταν απο γερα ονοματα. Εδω ηταν με τους Evile και τους Job for a cowboy.

Φυσικα και δηλωσα παρον με τους Megadeth να ειναι ενα απο τα αγαπημενα μου συγκροτηματα. Oταν εφτασα στο χωρητικοτητας 5000 ατομων Brixton παιζαν οι JBFAC και το μερος ηταν ηδη καταμεστο. Πολλα χρονια ειχαν να παιξουν οι Megadeth σε τοσο μεγαλο κοινο στην Αγγλια. Μαζι με αυτην ειχαν κλεισει και αλλες 7 συναυλιες σε ολη την Αγγλια, σε χωρους αναλογης χωρητικοτητας και ολες εγιναν (διαπιστωμενα) Sold Out!

Με το πασο μου μπηκα στην αρενα οπου οι JBFAC ηταν στα τελευταια 2 τραγουδια. Old school death metal, καλοι σε αυτο που κανουνε αλλα not my cup of tea. Ο κοσμος απο τα καλυτερα κοινα που εχω δει. Να παιζει το “Walk” απο τα PA πριν βγουν οι Μεγκα και να τραγουδανε 2 χιλιαρικα κοσμου!

Στις 9:05/9:10 Megadeth hit the stage and it was a hell of a show. Το συγκροτημα μπηκε με πολυ ορεξη και παθος στην σκηνη, δεμενο και περνοντας την αυτοπεποιθηση που μπορει να παρει απο ενα τετοιο κοινο. Οι συνθηκες μπροστα ηταν απο τις χειροτερες που εχω συναντησει. Περα απο το ανθρωπινως ανεχτο σπρωξιμο απο ολες τις μπαντες. Κοντεψε να μου βγει η πιτσα απο τ’αυτια. Πολυ καλη επιλογη στα πρωτα τραγουδια να κανουν κατευθειαν περασμα απο το ενα τραγουδι στο αλλο χωρις καθολου παυση, εδωσε ενα φοβερο παλμο αυτη η γρηγορη εναλλαγη τραγουδιων. Απο ενα σημειο και μετα βεβαια μιλουσε και αναμεσα απο κανενα τραγουδι ο Μαστεϊν αλλα σε ΚΑΝΕΝΑ σημειο η συναυλια δεν ειχε υποψια κοιλιας. Τωρα για τον φοβερο Chris Broderick?? Κ-Α-Τ-Α-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Ο-Σ.- Ολα τα lead parts των προκατοχων του παιγμενα με ανεση και στην εντελεια. Ναι, ακομα και το jaw-dropping solo tou Tornado of Souls! O ηχος ηταν καλος, καθαρος αλλα με λιγο χαμηλα τα φωνητικα του Μαστεϊν και την κιθαρα του Broderick. Δυστυχως πολλες φορες σολαρε και τον εθαβαν τα ρυθμικα του Μαστεϊν που τα υπερκαλυπταν σε ενταση…

Χαλαρα τουλαχιστον 50 ατομα καναν crowd surfing και ας ειχε πινακιδες που το απαγορευαν…!:stuck_out_tongue: Καπνος τσιγαρου δεν υπηρχε και ευτυχως οι σεκιουριταδες μας ποτιζαν τακτικα.

Μετα απο περιπου μιαμιση ωρα, μας αποχαιρετισαν και 'μεις οι πιστοι αναμενουμε την επομενη φορα που θα τους δουμε…!:slight_smile:

Το σετ-λιστ:

Sleepwalker
Wake Up Dead
Take No Prisoners
Skin O’ My Teeth
Washington Is Next!
Kick The Chair
In My Darkest Hour
Hangar 18
Gears Of War
A Tout Le Monde
Tornado Of Souls
Ashes In Your Mouth
Burnt Ice
Symphony Of Destruction
Trust
Peace Sells

Never Walk Alone
Holy Wars

PS: Ω ναι, για αλλη μια φορα ειχαμε καλα λαφυρα πολεμου. Μια πενα του Μουστανα!:smiley:

ο μπροντ, είναι παίχτουρας !

Ειναι και παραειναι ο ατιμος! Ημουν λιγο δυσαρεστημενος με τον καλο (αλλα λιγο) προκατοχο του, Glenn Drover, αλλα αυτουνου του βγαζω το καπελο! Τον παρατηρουσα πολυ συχνα και ηταν τοσο σωστος εκτελεστικα αλλα και ανετος! Ζητημα να κοιταξε καμμια 10αρια φορες την ταστιερα του σε ολο το live!

:expressionless:

Καλα, ξερω οτι δεν ακους τετοια πραματα, αλλα κατι πρεπει να πεταξω για το γαμωτο της υποθεσης:!: :stuck_out_tongue:

και να συμπληρωσουμε οτι δεν ειναι old school death metal :slight_smile:

Eιπα να το πω να μην το πω…:stuck_out_tongue: Οτι και να πειτε συμφωνω καθοτι δεν ειμαι του χωρου!:wink: Καπως ετσι παντως μου φανηκαν! Ειναι της αρεσκειας σου Angmar?

Ναι ρε. Ειναι αναμεσα στις πολυ αξιολογες αμερικανικες μπαντες. Πηραν αποτομα σπρωξιμο, απο την εποχη του ep κιολας. Περσι βγαλαν το δισκο και βλεπεις, τωρα παιζουν με Megadeth.

Βεβαια, το αξιζουν. Αμερικα. Αλλη αγορα, αλλα δεδομενα.

Να ποσταρω καμμια φοτο απο Μεγκαχες?

Το πρωτο σου λαθος ειναι οτι μπαινεις στη διαδικασια να ρωτησεις! Το δευτερο οτι δε το χεις κανει ακομα!

Post Megadeth Pics Asap Plz Thnx.:slight_smile:

Χαιρομαι!
Για την ωρα εχω πολυ λιγες απο οσες τραβηχτηκαν και απλα θα ποσταρω τις καλυτερες. Οταν θα παρω και τις υπολοιπες απο τον συμπολεμιστη μου τοτε θα ποσταρω και καμμια καλη ακομα!:slight_smile:

Κοβουν. Thanks!

Τιποτα! Μπορειτε απλα να με κανετε ανταποκριτη σας στο Λονδινο!:stuck_out_tongue: :lol: