Megadeth - The System Has Failed

Στις 14/9/04 το νεο cd των Megadeth.

Αυτό είναι μια ιδέα για το πως θα είναι το εξώφυλλο (δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμη)

http://img25.photobucket.com/albums/v75/metal666ry/mockupsm.jpg

Ο Mustaine αυτή τη στιγμή βρίσκεται σε συζητήσεις με τον Jeff Waters των Annihilator με σκοπό ο 2ος να αναλάβει τον ρόλο του lead κιθαρίστα στην νέα περιοδεία των Megadeth!!

Για λεπτομέρειες: http://www.annihilatormetal.com/phpbb/viewforum.php?f=2&sid=610e62d54c979fa3f2ce947013f40a94

Ενδιαφέρον.

Αν γίνεται πάντως παιδιά, σε περιπτώσεις όπου η σελίδα παραμορφώνεται με την εισαγωγή κάποιας εικόνας, καλό θα ήταν να τοποθετούμε το link. 8)

Kickass! :stuck_out_tongue:

Βασικά το έχω είδη το cdaki! Είναι πολύ καλό!

Πάντως από εξώφυλλο σκίζει!!! :roll:

__Στην αρχή δεν είχα προσέξει καλά τις φάτσες και μου είχε φανεί “απλά καλό και all time classic…”
…μετά όμως, ε, τον παραδέχτηκα. Ο Μαστέιν έχει τρια κιλά αρχ*^!@ !!! :twisted:

ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΣΑΣ ΠΑΤΑΕΙ ΧΑΜΩ

Η τελική μορφή του εξώφυλλου

http://www.sanctuaryrecords.com/

BLACKMAIL THE UNIVERSE
KICK THE CHAIR
THE SCORPION
TRUTH BE TOLD

Τ ι να πεί κανείς?
The riff machine is back.
Ξυπνήστε ρεεεεεεεεε. Μόνο 900 άτομα το καλοκαίρι στη συναυλία!
Ακόμα δεν έχουν καταλάβει μερικοί πόσο μπροστά ήταν αυτή η μπάντα με τα 5 πρώτα cd. Υπάρχει πιο άρρωστο riff από το πρώτο του Polaris?

Για μένα το System… είναι σίγουρα στους καλύτερους μέταλ δίσκους των τελευταίων ετών αν όχι ο καλύτερος

Για μένα πάλι, το System… είναι ανάμεσα στους πιο άνοστους και άχρωμους δίσκους…γενικώς!! :? :?

Γούστα είναι αυτά!

Μια φορά το άκουσα όταν βγήκε και αν δεν ξεθάβατε το τόπκ, θα χα ξεχάσει ότι υπήρχε κιόλας. Ανούσιο και πολύ δήθεν. Ντάξει το τρισάθλιο risk δεν το πλησιάζει, αλλά είναι το πιο άνοστο album τους.

όντως, γούστα είναι αυτά!!! :stuck_out_tongue:

Εγώ είμαι κάπου στη μέση… Δεν το λές κι άσχημο άλμπουμ, αλλά ούτε και καμία δισκάρα.
Απόψεις… Πάντως η κορυφή τους για μένα είναι το Cryptic Writings!

Προφανώς δεν είναι ο καλύτερος δίσκος τους αλλά κομματάρες σαν και αυτές που είπα δεν γράφονται κάθε μέρα. Ειδικά το Kick the Chair έχει από τα καλύτερα riffs που έχει γράψει το άτομο. Ειδικά αυτό που παίζει στο κουπλέ. Στη συναυλία αυτό το κομμάτι έσπειρε. Γούστα είναι αυτά όντως. Αλλά θα ρωτήσω κάτι:
το Killing is my business and business is good άρεσε σε πολλούς ή τον ξεχάσατε αυτόν τον ιστορικό δίσκο?
Αχ πότε θα μάθετε? :slight_smile:
Εγώ το άκουγα όσο ήμουν φαντάρος και μου με είχε στην τσίτα. Τίποτα άλλο δεν μου έκανε τότε εκτός από Megadeth όσον αφορά το metal που άκουγα…

Πάντως εγώ ακούγοντας π.χ. το Die Dead Enough ένιωσα ότι ακούω την κομματάρα που είχα να ακούσω καιρό. Ύμνος που σπάνια πια συναντάμαι. Αλλά μου αρεσουν σχεδόν όλα τα κομμάτια του δίσκου. Μπορείτε να μου πείτε δίσκους των 3 τελευταίων ετών (του mainstream metal) που είναι τόσο καλοί; Δεν ξέρω ίσως να είμαι εγώ υπερβολικός. Και μη φανταστείται ότι είμαι κανας τρελός οπαδός. Για το Cryptic μπορώ να πω ότι έχει κομματάρες μέσα (She Wolf, Trust, A Secret Place) αλλά έχει και κάποια μέτρια κομμάτια. Πάντως έχει τρομερή παραγωγή και ήταν ένα βήμα μπροστά.

Συμφωνώ απόλυτα. 8)

Οταν λες mainstream μεταλ μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμμενος ? Αν και σε κοβω λιγο υπερβολικο.

Οταν λες mainstream μεταλ μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμμενος ? Αν και σε κοβω λιγο υπερβολικο.[/quote]

RAMMSTEIN - SYSTEM OF A DOWN - IN FLAMES αυτά είναι mainstream τα τελευταία 3 χρόνια… Θάνατος στα εμπορικά. Ζήτω οι MEGADETH…
Die dead enough γαμάει

΄Οταν λέω mainstream εννοώ πιο μαζικά γκρούπ. ΄Οπως ήταν οι Maiden Metallica Megadeth. Μη μου πει κανείς π.χ. Amorphis Therion e.t.c. Θα μου πεις γιατί το διαχωρίζω έτσι; Γιατί πιστεύω ότι εκεί υπάρχει το πρόβλημα στη σκηνή και γιατί (κακά τα ψέμματα) οι μεγαλύτερες μπάντες είναι αυτές που συσπειρώναν όλο τον κόσμο.’

Μεγάλος συνθέτης ο Mustaine. Το θέμα mainstream είναι μυστήριο. Τώρα πλέον έτσι θα μπορούσαν να χαρακτηρίζονται πιο επιθετικές μπάντες.
Ο δίσκος πάντως είναι αρκετά καλός και δίνει ανάσες για το μέλλον των Megadeth. Κρίμα που δεν εκτιμήθηκε όσο έπρεπε. Στο Metal Hammer Gr πήρε μια καλή κριτική και αν θυμάμαι καλά δίσκος του μήνα είχε βγει το Rhapsody. Αντίθετα τότε που βγήκε το The World Needs A Hero το είχαν κάνει δίσκο του μήνα ενώ δεν το άξιζε. Το τελευταίο είναι κατα την γνώμη μου σαφώς ανώτερο και υπερέχει του προηγούμενου που είναι λίγο προβλέψιμο και στημένο. Τέτοια παιχνίδια παίζονται και μετά ο κόσμος καλώς αμφισβητεί τις δουλειές των γκρουπ. Όποιος πήρε το The World… περιμένοντας να ακούσει τη δισκάρα του μήνα και άκουσε ενά καλούτσικο δίσκο δικαιολογημένα αγανάκτησε και δεν πήρε το επόμενο αλλά είναι κρίμα μια και το The System… έχει απίστευτα κομμάτια ισάξια με παλιότερα κλασσικά τραγούδια της μπάντας και μιλάω για τα : Kick The Chair, The Scorpion, Truth be Told.
Αμαρτία πραγματικά