Megadeth -- United Abominations

Κιόλας???Μήπως είναι λίγο νωρίς???Δλδ να κατέβω αύριο να το πάρω ή τσάμπα θα πάω???:-k

Αν και ίσως να είναι το Whashington is next!,εγώ ψηφίζω το Burnt ice μόνο και μόνο για το απίστευτο τελείωμα που έχει θυμίζοντάς μου πολύ έντονα Holy wars:) :slight_smile: :)(θεωρώ το σημείο από το δεύτερο λεπτό και μετά το καλύτερο μακράν του δίσκου…)

Kaloutsiko to Sleepwalker…

Το ειχε και το μετροπολις και το ροκ σιτυ στα 16,5ε!!

Λοιπόν, είναι φοβερός δίσκος με εκπληκτική κιθαριστική δουλειά από τον mustaine! Δεν περίμενα να είναι τόσο καλό… Τα φωνητικά του mustaine παραμένουν εκνευριστικά, αλλά τα έχουμε συνηθίσει οπότε no problem!!! Επίσης είναι μουσικά πολυεπίπεδος δίσκος και θέλει τις ακροάσεις του… Μπράβο στους Megadeth (στον Mustaine δηλαδή)!!!

Re sy ta fwnitika einai ekpliktika! Goustarw karga auto to grezi tis fwnis tou!!!

Mustaine for president!

ροκ σιτι το ειδα και γω στανταρ στα 16.5

χμ. βασικα τακη συμφωνω και επαυξανω. οχι μονο ειναι αχρειαστο, αλλα δε μου ακουγεται σαν megadeth ρε γμτ. σπαστηκα. το περιμενα πολυ χειροτερο, αλλα και παλι: γυναικειο ντουετο με mustaine; αν το λεγαν αυτο 10 χρονια πριν θα τους ειχαν παρει με τις ντοματες. ε. ρε νηματα που κινει το within temptation στυλακι…

edit: ρε παιδια, το washington is next ειναι ψιλο copy paste maiden. πολυ wasted years βρωμάει (στην αρχη το μπερδεψα με evil that men do :oops: :stuck_out_tongue: )

Μόνο σε μένα άρεσε το a tout le monde?#-o (εντάξει όχΙ όσο το original, αλλά μου άρεσε μολαταύτα!!:roll: )

Emena mou arese para poly… isws perissotero kai apo to original!
Kai diafwnw me osous ta exoun me ton Dave oti kai kala stirizei to neo album s’auto to tragoudi! To United Abominations akoma kai xwris to A Tout Le Monde einai diskara kai ta spaei agria!

Προτιμω το παλιο αν και το καινουργιο ειναι ενδιαφερον εκτελεση!ο δισκοσ σπερνει περιμενω να βγει να τον παρω γνησιο!Αγαπημενα κομματια :Sleepwalker,Washington is next,United Abominations,Never walk Alone…,Pray For Blood και Gears of war

to prohgoumeno mou arese kalytera. edw - den exei empneush, kai exei kai ena poly geleio stylaki,
tsantismenou amerikanou pou tou ftaine kai ligo i kybernhsh alla kai oi kakoi mesanatolites … nomizw :stuck_out_tongue:
ektos an den ton pianw 100 %… tha katsw na dw to bookleti, soon !

Για το γελείο στυλάκι ίσως και νά έχεις δίκιο…
Πάντως διαφωνώ για την έμπνευση… Πιστεύω ότι καιρό είχε ο dave να συνθέσει τόσο εμπνευσμένη κιθαριστική δουλειά… Για άκουσε το λίγες ακόμα φορές, μπορεί να αλλάξεις γνώμη… (μπορεί και όχι:p )

Συμφωνώ με karja.

Όσο για τη δημοσκόπηση, μάλλον η σειρά των τραγουδιών κατά προτίμηση (αυτή τη στιγμή, γιατί προφανώς αλλάζει συνεχώς )θα είναι
1.washington is next
2.never walk alone, a call to arms
3.united abominations
4.sleepwalker
5.gears of war
6.burnt ice
7.blessed are the dead
8.amrickhastan
9.play for blood
10.you’re dead

O δίσκος ξεκινάει εκπληκτικά, αλλά στο δεύτερο μισό κάνει μια μικρή κοιλιά… Αλλά γενικά πρόκειται για πάρα πολύ καλό δίσκο.

Το γελειο στυλακι δεν παιζει!!!παντα οι Megadeth ειχαν καυστικους στιχους!!
Συμφωνω για την εμπνευση και επαυξανω:) Πραγματικα γαματη κιθαριστικη δουλεια,κιθαρες ξυραφι!!!:smiley:

Το ακουσα, καλος δισκος ειναι, πιο πολλα δεν μπορω να πω απο την 1η ακροαση αλλα δεν νομιζω να φτανει το “The System Has Failed”, τεσπα θα το ξαναακουω μερικες φορες και θα σχηματισω τελικη γνωμη.

+1 :wink:

Γαμώ τις δισκάρες με πολύ καλά κομάτια εκτός του αίσχους της διασκευής.

Νταξει ρε παιδι μου επειδη το εκανε πιο χορευτικο με την μια εσυ αισχος!:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :dance: