Megadeth vs metallica (rip line up vs original line up)

+1000000

υπομονη αλλες 11 μερες…για την επιβεβαιωση

Ρε ξεκολήστε με τους φανμπόιδες. Δηλαδή δεν σας πειράζουν οι κομπλεξικοί που ρίχνουν χολή και σας πειράζουν οι αντιδράσεις των φανς? έλεος. Ας αρχίσω εγώ να θάβω τους Μέιντεν να δείτε τι φανμποϊλίκι θα πέσει. Έτσι είναι μάγκες. Αν λέτε σκουπίδι και ταληροφονιάδες και γυφτομέταλα τους Μετάλικα προκαλείτε τους φανμπόιδες και τοτς φανς σαν και μένα. Θέλω να σας δω όταν ακούσετε τετοιες κουβέντες για τη δική σας αγαπημένη μπάντα να δούμε τι θα λέτε… Εντάξει εμείς τους έχουμε ακόμα ψηλά… εσείς που είστε τρου μην ακούτε τα πουλητάρια… πιείτε έναν καφέ Μαστέιν (ξέρετε αυτόν που πάει μαζί με το άλμπουμ) και ακούστε το 345ο ίδιο δίσκο των Μέιντεν. Άντε γιατί μας πρήξατε

Και τώρα αρχίστε

Για να μας λέτε και σεις το δικό σας (σίγουρα τρου) αγαπημενο γκρουπ

δεν ειμαι φαν μπου,αλλα δεν αντεχω και θα το πω…αυτοι εχουν τουλαχιστον 245 δισκους που ακουγονται…οι μεταλικα μονο 4:(…

Άποψή σου, εγώ λέω το αντίθετο…(να ο πρώτος…έσκασε μύτη)

Συνεχίζουμε το οφ τόπικ…
Κατανόηση λίγο ρε μοδεράτορες…

Κοίτα όταν βλέπω αντιδράσεις όπως “ας καταλάβουν όλοι ότι οι Maiden δεν θα γίνουν Metallica” , τις βρίσκω αστείες.
Το ίδιο αν έλεγε το αντίστροφο.
Δεν το λέω ως Maiden-άς , ούτως ή άλλως λατρεύω τις 2 μπάντες το ίδιο , με περισσότερη συμπάθεια στους Metallica…
Βασικά το είπε στο υπάρχον θρεντ και αυτό το κάνει ακόμη πιο άκυρο , χαχαχαχαχαχαχα!!!
Όπως δεν αντέχω “οι Metallica είναι ο Dave Mustaine”.

Είναι αστείες οι φράσεις!!!:wink:

Και αν πήγαινε (και) σε μένα το ποστ σου, να ξέρεις ότι άπειρες φορές έχω κράξει τους Maiden (μικρά setlist , ίδια τραγούδια σε κάθε λάιβ) και τους Metallica (παραωριμάσαν , τραγικές κινήσεις - περιοδείες με μπάντες άκυρες).
Ίσως πολύ περισσότερο τους 1ους!!

Δεν το κρύβω και πρώτη φορά θα το πω σε αυτό το τόπικ , ότι πλέον έχω γίνει γραφικός με τους Maiden (και ας τους κοροιδεύω) γιατί τα τελευταία τους album είναι πέρα για πέρα καλά…
Ίσως έχω ξενερώσει με το Mission , ίσως έχω ξενερώσει με τα samples!!

Πάντως δεν έχω την γκάβλα να ακούσω το Death Magnetic όπως προλόγιζα.
Εννοείται ότι θα το ακούσω αλλά δεν κάνω σαν τρελός.:dunno:

Ελπίζω να με διαψεύσουν πέρα για πέρα…


Στα του τόπικ , να απαντήσουμε κάτι επιτέλους…

Οι Megadeth έχουν σπουδαία άλμπουμ αλλά δεν θα γίνουν ποτέ Metallica.
Και όποιος τους υποτιμάει απλά είναι ανίδεος.
Αυτό.:slight_smile:

ρε αρχηγε,ακου οτι γουσταρεις κ μην κολλας αν σου λεει ο αλλος για φραγκοφονιαδες κ μλκιες…αμα σου πει ‘‘master of puppets, μουσικα ειναι 0’’,εκει ναι,εχεις δικιο,χωσε…κ το Load να σου βγαλει ο αλλος μουσικα μουφα,κ εσενα σαρεσει,εξηγα του γτ αρεσει σε σενα τουλαχιστον…αλλα το αν ειναι ταλιροφονιαδες κτλ,τι σχεση εχει με τη μουσικη???κ μενα μου αρεσουν γενικα οι μεηντεν,αλλα ναι,αυτοι κι αν το εχουν ξεσκισει με τα Live k τα best…αλλα τα αγοραζω,τους γουσταρω κ τελειωνει εκει…φραγκοφονιαδες κ αυτοι,απλα δεν με νοιαζει…ακουω τη μουσικουλα,κ αμα μαρεσει ολα οκ…σχεδον οι παντες ειναι φραγκοφονιαδες κ πουλημενοι τωρα,ολο ποζα κ δηθεν ροκ ν ρολ σταριλικι…δεν με αφορα…μουσικη θελω να ακουω…αμα βγαζουν μλκιες,απλα δεν το παιρνω κ περιμενω κατι αλλο…ελεος οντως πια με τους φανομποηδες,λες κ ειμαστε 10 χρονων…τους ξερεις κ απο κοντα να δεις τι ατομα ειναι?'η μηπως εξαρταται απο αυτο,αν βγαζουν καλη μουσικη?γτ κ ο mustaine,απο μαρτυριες κ συνεντευξεις γενικα,μλκας πρεπει ναναι,αλλα τα αλμπουμ τα κλασσικα megadeth γ@μ@νε…

Κοίτα δεν έχω διαβάσει τις άλλες τοποθετήσεις σου, αλλά αφού είναι έτσι προφανώς και δεν ισχύει για σένα αυτό που έγραψα. Επίσης έχεις κάθε δικαίωμα να μην σ αρέσει το DM και να μην ψήνεσαι να το ακούσεις. Άλλο ομως αυτό κι άλλο οι “ταληροφινάδες, μετάλιρα, γυφτομέταλ” κλπ. Έτσι δεν είναι;
Το θρεντ για τον καφέ(!) του Μαστέιν είναι κάπου πολύ βαθιά θαμμένο:)
(δεν είμαστε και τόσο οφ τόπικ)

αγπαητέ συμφορουμίτη…

δεν κολλάω στο να ακούσω μετάλικα επειδή κάποιοι βγάζουν χολή. Δεν με κατάλαβες. Απάντησα στο θέμα των φανμπόιδων και είπα πως είναι φυσιολογικό να τοποθετούνται ακραία αφού υπάρχουν τοποθετήσεις από το άλλο άκρο επίσης… Το κακό δεν υπάρχει χωρίς το καλό, ο φανμπόι δεν υπάρχει χωρίς τον χέιτερ. ο ένας γέννησε τον άλλο

On topic: Κατά την άποψή μου η πορεία των μέγκαντεθ είναι σχεδόν ταυτόσιμη με των Μετάλικα

Σωστός ο λούπιν!

Υπομονή, θα το έχουμε σύντομα το ρημάδι:wink:

Συμπερασμα:

Oι metallica ενωνουν τους ανθρωπους. :lol::smiley:

Oscar* spamαρίσματος σαυτό το θρεντ!!!

Ψηφίζω Μέγκαντεθ κι εγώ!

και οι 2 μ αρεσουν αλλα πολυ περισσοτερο οι metallica. μου την ψιλοσπαει η φωνη του mustaine…

korifi kai oi 2 alla pisteuw to poll einai diplo … opoote METALLICA :slight_smile:

[FONT=“Fixedsys”]m-e-t-a-l-l-i-c-a[/FONT]

                          [SIZE="6"]τελος[/SIZE]

[SIZE=“4”][FONT=“Times New Roman”]M E G A D E T H[/FONT][/SIZE]

Δίσκους σαν τα Master of Puppets,Ride the lightning,Kill em all οι Megadeth δεν εχουν βγαλει…Ενταξει καλοι δισκοι τα Peace cells… και Rust in peace,αλλά τα των Metallica απλα ειναι κλασεις ανωτερα.Απο επιδραστικοτητα και μονο για μενα δεν τιθεται θεμα συγκρισης.

Προσπαθώ να βρώ όχι μόνο ένα αλμπουμ των μεταλικα αλλά και της μουσικής γενικότερα που να είναι κλάσεις ανώτερο από το Rust In Peace και ειλικρινά δυσκολεύομαι πάρα πολύ.#-o
Πολύ εύκολα εκμηδενίζουμε τέτοιους δίσκους ε.

Συμφωνω απολυτα φιλε μ!!!Οι Μεταλικα ειναι 10 κλασεις ανωτεροι!!!