Megadeth vs. Rotting Christ

Δεν ακούω metal, το ψιλοσιχαίνομαι. Δεν μου αρέσουν ούτε οι rotting christ ούτε οι Megadeth πέραν λίγων κομματιών. Αλλά σοκαρίστηκα με τις μαλακίες που διάβασα στα σημερινά νέα και αφορούν την ακύρωση της εμφάνισης των πρώτων στο live των Megadeth.
Αγαπητοί φίλοι ο ευρύτερος χώρος του rock ανέκαθεν εξέφραζε την επαναστατικότητα και το ελεύθερο πνέυμα των μελών της κοινωνίας του. Δε με απασχολεί καθόλου αν οι Rotting christ είναι σατανιστές ή όχι και χέστηκα αν ο Mustane είναι χριστιανός και περήφανος για αυτό. Αλλά εγώ σε καμία περίπτωση δεν θα δημιουργούσα τέτοια ιστορία αν εκπροσωπούσα μια μπάντα με το βάρος των Megadeth.
Φαίνεται πως με το χρόνο έρχονται συμβιβασμοί. Μάλλον ο κύριος Mustane φοβάται πως θα καεί στην κόλαση. Ή μπορεί απλά το attitude αυτό να είναι σύστημα marketing της μπάντας του.
Έτσι είναι, όλοι το παίζουμε επαναστάτες μέχρι να βολευτούμε. Λυπάμαι για την κατάντια της rock σκηνής και κανείς δε μπορεί να με κατηγορήσει που ακούω μόνο κλασικό rock και blues. Τουλάχιστον εκείνοι δεν κρύβονταν πίσω από το δάχτυλό τους…

Μπορει οπως λες να ειναι μαλακιες και χαζομαρες κλπ κλπ … αλλα δεν παυουν να ειναι τα πιστευω καποιου , ο οποιος εχει παρουσιασει μουσικα μερικους καλους δισκους .
Και τη στιγμη που ολο το Εvent στηριζεται πανω στους Μegadeth πιστευω πως αυτοι η το management πρεπει να εχουν τον κυριο λογο για τα support και οχι ο διοργανωτης / διοργανωτρια εταιρεια.
Τρανταχτο παραδειγμα οι L.A. Guns με τους Mystery … ανομοιογενεια του κερατά .
Και για να ολοκληρωσω τη στιγμη που καποιος εχει μια σταση πλεον και ειναι και πιστευω του καλα κανει και την εκθετει .
Συνεπως για μενα ο Mustaine επραξε σωστα .
Οσο για τους Rotting και τις δηλωσεις που κανανε τα ακουω βερεσε… !!! πληγωμενος εγωισμος !!!

Συμφωνώ με όσα λες όσον αφορά τις απόψεις του καθενός και το πώς τις εκθέτει αλλά εμένα απλά μου φαίνεται λίγο έως πολύ υποκριτικό να το παίζεις ξαφνικά φανατικός χριστιανός σουξουμούξου κλπ και να σνομπάρεις την παρουσιά ενός ομολογουμένως αρκετά πετυχημένου συγκροτήματος απλά και μόνο λόγω του ονόματός του. Δεν έχω τίποτα με κανέναν όπως είπα και ούτε και μ’αρέσει κανένας τους ιδιαίτερα. Θα μπορούσα να πω πως οι Megadeth μου αρέσουν περισσότερο απο τους r.c. αλλά αυτό είναι άσχετο, εδω κρίνω υποκειμενικά μια στάση.

(εντάξει είμαι και λίγο αντι-χριστιανός αλλά και βουδιστής να ήταν το ίδιο μου έκανε)

Εμένα πάλι αυτό το στυλάκι του Mustaine (ο οποίος μάλλον τα έχει κάψει…δεν εξηγείται αλλιώς) μου θυμίζει καθαρή Αμερικάνικη και “νεοφιλελεύθερη” προπαγάνδα τύπου Bush ! :twisted:
Το παίζουμε καλοί Χριστιανοί και καλοί οικογενειάρχες και σημαίνει ότι είμαστε και καλοί άνθρωποι και κάνουμε τους μαλ**ες από κάτω να μας γουστάρουν, γιατί έτσι τους έχουνε μάθει!! :evil:
Και κατα τη γνώμη μου η απάντηση των R.C. ήταν άκρως πετυχημένη κι εύστροφη!
Ανεβήκανε στην εκτίμησή μου!

Έτσι είναι, όλοι το παίζουμε επαναστάτες μέχρι να βολευτούμε

Σοφή κουβέντα…πικρή διαπίστωση! :cry:

ΥΓ: Κανένα απ’τα δύο συγκροτήματα δεν αποτελεί μουσική μου προτίμηση. Άντε… οι Megadeath είναι λίγο πιο κοντά στα μουσικά μου ακούσματα

Αν τυχαινε να παιζανε μαζι σε κανα Waken η Donighton λετε να το ελεγε τα ιδια???
Η μηπως δεν θα επαιζε και μαζι με Sabbath επιδει αρκετοι στοιχοι τους παραπεμπουν στο σατανα???
Ειναι για τον πεο το παλικαρι

1-0

Τελικά ο Mustaine παίζει να είναι και ο πιο κομπλεξικός μουσικός ever… Μετά από τόσα χρόνια θυμήθηκε να στραφεί στο Χριστιανισμό και θέλει να το δείξει… λες και το αν είσαι Χριστιανός φαίνεται από τα συγκροτήματα που παίζουν μαζί σου σε συναυλίες. Σε μένα φαντάζουν παπατζιλίκια όλα αυτά και, για να μην παρεξηγηθώ, δε μπορώ να πω ότι μου αρέσουν ιδιαίτερα και οι Rotting Christ. Η στάση όμως που κράτησαν είναι πολύ ανώτερη (και επαγγελματικά και “ηθικά”) από αυτή του κύριου Mustaine. Κρίμα ένας τέτοιου είδους μουσικός να αναλώνεται σε χαζομάρες.

exei kai ena xrono pou egine to gegonos alla mporei na mou pei kapoios ti apantisi edosan oi rotting christ gia to thema, epidi den exo diabasei tipota .

Εγώ επειδή είμαι Χριστιανός υποστηρίζω τον Mustaine…

Και γω , ερχεται και το Πασχα κιολας !!!

Και γω , ερχεται και το Πασχα κιολας !!![/quote]

Επίσης μου αρέσουν και οι Judas Priest… Θέλω να διαβάσω το νέο Ευαγγέλιο…
Επιτέλους ήρθε η δικαίωση για τους ρουφιάνους

Well, Here I come
Stand up and plant your feet
Listen I’m letting off steam
Now throw your hands in the air
Let loose I don’t fuckin care

Rattle Head
A dose of metal you need
To bang your head til you bleed
It’s time for snapping some neck
Slashing, thrashing to Megadeth
Solo-Poland

Rattle Head
You, Your head, is pounding with pain
Winning, sinning, beginning
Feeding, the needing for bleeding
Bashing, smashing, crashing
Fraying, annhilating you!

There’s someone back in the shadows
You feel though you can’t see his eyes
He’ll bash your head if you cross him
Ain’t quite your average guy
Don’t wear no leather to “fittin”
Don’t wear no spike to be “cool”
Don’t want no woman beside him
Just make it fast, Loud and Rude
Rattle Head

I’m a Rattle Head
Rattle your Goddamn Head!

KSYPNATE…

G@m@te giati xanomaste. O kathenas borei na to synexisei oso asxeta thelei.