Megadeth

Το συγκεκριμένο ranking μου είναι πολύ ανούσιο, που ήδη θεωρώ το ranking δίσκων περιττό και αντιπαραγωγικό, αλλα αν έπρεπε να απαντήσω με πιστόλι στον κρόταφο, θα έλεγα

Youthanasia > Cryptic > Rust > Countdown

Με πολύ μικρή διαφορά φυσικά. Ούτε ένα περιττό τραγούδι σε 4 δίσκους.

Το Cryptic είναι μεγάλη δισκάρα, Το I’ll get even όμως είναι με πολύ μεγάλη άνεση το χειρότερο Megadeth κομμάτι. Το μισώ απίστευτα, πέρα από ότι είναι εντελώς αδιάφορο μουσικά έχει ένα από τα χειρότερα και πιο εκνευριστικά chorus που έχω ακούσει ποτέ.

1 Like

Να το και το δεύτερο…2 μέτρια ήδη

Μέτριο το so far?
Mary Jane
Liar
Hook
In my darkest (Ύμνος)
Βάζω και το anarchy γιατί το απογειωσαν!
5 / 8 έχεις δίκιο μέτριο το λες. :grin::grin::grin:

1 Like

To So Far, So Good… So What!, δεν με χαλαει καθολου αλλα ναι ειναι φανερα καποια κλικ κατωτερο απο το Peace Sells… But Who’s Buying? που προηγηθηκε και απο την μαγικη 4αδα που ακολουθησε…

2 Likes

Secret Place? :frowning: Το καλύτερο του δίσκου για μένα! Και το Use the Man θα έβαζα στα καλά και το Vortex. Από την άλλη θα αφαιρούσα χωρίς κανένα δισταγμό το Trust που όλοι το βάζουν στα καλύτερα οπότε πάμε παρακάτω! :stuck_out_tongue:

2 Likes

Έχεις δίκιο το αδικώ, βρίσκω το 80% του κομματιού τοπ, ριφάρα, η χροιά του DM, απλά θα ήθελα και μία ρεφρενάρα να το απογειώσει.

Και για μένα μάλλον το καλύτερο του δίσκου το Secret Place μαζί με She Wolf

Το είχα βάλει σε εισαγωγικά. Μια χαρά είναι απλά δε φτάνει για μένα τον προκάτοχό του και το RiP. Καλά τα λες για τα κομμάτια, προσωπικά μόνο το Mary Jane δε θα έβαζα στη λίστα. Έχει μια όμορφη παρακμή αυτό το άλμπουμ που το καθιστά ξεχωριστό αλλά σίγουρα δεν είναι 10αρι όπως τα Peace, RiP, CtE κτλ.

Χρόνια πολλά στον μεγαdave

6 Likes

Ε μην κλέβεις, αυτή την φωτογραφία την είχα ανεβάσει εγώ πρώτος πριν λίγο καιρό. Έχω τα copyrights, θα σε πάω δικαστικά για κλοπή πνευματικής ιδιοκτησίας.

Χρόνια πολλά στον MegaDave λοιπόν! :birthday:

2 Likes

Α γιαυτό δεν πέσανε να με φάνε? ???τα άκουσες εσύ ε? :laughing::laughing:

Ευτυχώς δεν τα άκουσα, περιέργως ήταν πολύ χλιαρές οι αντιδράσεις!

1 Like

Steve Harris fan club + Mustaine= σας έχουν κάνει το σβέρκο κόκκινο οι Metallica ρε κακομοίρηδες :stuck_out_tongue:

4 Likes

Χρόνια πολλά στον Ριφοκράτορα Μαστέιν που έχει βγάλει μια δεκαριά δισκάρες, έχει βγάλει μάλλον το 17ο καλύτερο άλμπουμ στην ιστορία της Μουσικής και δέχεται να φέρνει στην μπάντα του μόνο παιχταράδες!

5 Likes

6 πρώτα Metallica, 7 πρώτα Maiden, τα 4 των Sabbath, έχασες για ένα το μέτρημα :sunglasses:

Πέρα από την πλάκα, για μένα έχει βγάλει ένα τοπ-5 άλμπουμ στην ιστορία του μέταλ. Ακόμα και στα μέτρια του έχει στιγμές που σε καθηλώνει. Να μην αδικούσε και τον εαυτό του τόσο πολύ ο ίδιος και θα έπαιζε σε αρένες σαν τους 3 μεγάλους.

2 Likes

Ο γιατρός είπε να λέμε στο φάμιλυ ναι :laughing:

1 Like

Όχι, αλλά γουστάρω τρελά τέτοιες μπηχτές για το ποια είναι τα αυτονόητα 16 καλύτερα!

2 Likes

Clairvoyant εσύ; :stuck_out_tongue:

Κλασσικό δεκάχρονο που πιστεύει ότι έγραψε το δίσκο ο Mustaine