Οι Mekong Delta στην Αθηνα

ωραίο το άρθρο απλά μια παρατήρηση σχετικά με το Pictures At An Exhibition. Όπως είχα διαβάσει σε συνέντευξη του Hubert το 97 οι Mekong Delta είχαν διασκευάσει το αυθεντικό έργο του Musorgski ενώ οι ELP είχαν διασκευάσει ουσιαστικά την διασκευή ενός άλλου συνθέτη πάνω στο έργο του Musorgski. Για εισιτήρια να υποθέσω λόγω Cult ότι θα είναι εκείνη την ώρα στο μαγαζί χωρίς προπώληση και κανα 30άρι όπως πέρυσι Leatherwolf:-k

Για να μαζευομαστε σιγα σιγα… Εμειναν λιγες μερες μεχρι την ιστορικη συναυλια!!! 23 γιουρος το εισιτηριακι…
Αντε να δουμε ποσοι θα μαστε…

ρε, παίζουν και σαλονίκη; χαμπάρι δεν είχα πάρει :?

ωραία, χαίρομαι, κατά πάσα πιθανότητα θα είμαι εκεί. το κάλτ ακόμα στα λαδάδικα είναι; πώς στο πέος γίνονται λάηβ εκεί μέσα; βγαίνει ήχος; μπαίνει κόσμος;;;;;;;;;;

επίσης τι 30αρι ρε πούστη μου, αν ξέρει κανείς πόσο έχει για σαλονίκη ας πει. δεν δίνω τόσα - ειδικά για την τρύπα, ήμαρτον.

Οχι ρε παιδες, τι 30ρια λετε, αφου εδω Αθηνα ειχαν 18 με 20. Δε παιζει

Το εισιτηριο εχει 23 ευρω, απ οτι διαβασα στην διαφημιση της συναυλιας σε “μεγαλο” “μεταλλικο” περιοδικο…:stuck_out_tongue:

Leatherwolf στο cult Θεσσαλονίκη είχαν 28? για την ακρίβεια με εισιτήριο εισόδου του μαγαζιού που έγραφε πάνω 20 ?

Αν ισχυει, λολ και ελεος.

Τιμη ακριβως δε θυμαμαι, αλλα ειμαι σιγουρος πως ηταν φτηνοι εδω.

Δεν αμφιβαλλω για τα λεγομενα σου, απλα η τιμη δειχνει να εχει εξωπραγματικη διαφορα… μη σου πω οτι συνηθως τα βαζουν πιο φτηνα σε σας…

στο Principal σχεδόν πάντα είναι 5? φθηνότερα. Και πέρυσι για Leatherwolf δεν είχα βρει τιμή εισιτηρίου και το έμαθα έξω από το μαγαζί. Ίσως λόγω της χαμηλής πρσέλευσης να το ανέβασε τελευταία στίγμη, τι να πω. Όπως και τώρα για Delta δεν έχω βρει κάτι στο ιντερνετ. Αν μπορούσε κάποιος από Θεσσαλονίκη να περάσει και να ρωτήσει θα βοηθούσε, ειδικά εμάς που έχουμε να κάνουμε και ταξίδι. Επί τη ευκαιρία βλέπω ότι δεν έχουν αναφερθεί και οι αλλαγές στα μέλη του συγκροτήματος

Ralf Hubert Bass
Alex Landenburg Drums
Guitar Unknown
Vocals Martin LeMar

http://www.mekongdelta.eu/news.php

ρε γμτ το επόμενο σαββατο που ειναι η συναυλία παίζουν κάτι φιλαράκια στην καλλιδρομίου, και δεν ξέρω ακόμα τι θα κάνω.:-k

:expressionless:

Ο Ralph αλλαξε ολη τη μπαντα.

για τον κιθαρίστα το είχα διαβάσει από εδώ http://www.mekongdelta.eu/forum/viewthread.php?forum_id=4&thread_id=153. Για τους υπόλοιπους σήμερα το είδα.

Kυριακη ειναι το λαιβ

ωπ… είχα την εντύπωση οτι είναι σάββατο. οκ τότε, όλα κυλούν ομαλώς.

Exει ακουσει κανεις τον καινουριο τραγουδιστη??? Εχουν στο σαιτ τους ενα κομματι τους εκτελεσμενο (κυριολεκτικα η μεταφορικα) απο αυτον… Εμενα χαλασαν τα ηχεια και δεν μπορω να το ακουσω. Οποιος μπορει/θελει να κανει τον κοπο να μας πει εντυπωσεις. Εκτος αν τον ξερει απο πριν:p

ναι έχουν το τραγούδι epilogue. μου φάνηκε αρκετά καλή η φωνή του στο sample, αν και λίγο πιο βαρύτονη απ’ ό,τι μας έχουν συνηθίσει οι Mekong Delta.

Ωχ!!! Δεν μ αρεσει τουτο…

κοίτα, δεν ξέρω… γενικά στους Mekong Delta αυτό που με χάλαγε κάπως ήταν τα φωνητικά που ήταν πολύ ψηλά! Ίσως ο νέος τραγοουδιστής να το αλλάξει αυτό!

Θα τον ακουσω μια και καλη στο live…
Bασικα δεν με νοιαζει αυτη τη στιγμη, φτανει που θα δουμε Ralph

Παιζει ενδεχομενο ακυρωσης…

Ποστ οσον αφορα τα λαιβ στη Ρουμανια (:wink:

I got an e-mail from Ralf and before you start to blame anyone who’s not a fault here, let’s wait until Ralf has found out what went wrong.

I can tell you he is as pissed as you are. He signed the contracts, returned them and bought himself plane tickets (which aren’t cheap, by the way), only to receive word (after making some calls last night) that the shows are cancelled. He’s trying to get to the bottom of this and figure out what went wrong. The German Booker and Bucarest both had a different story.

I know you must be frustrated, but it’s out of Mekong Delta’s hands. Ralf only wished he’d taken care of this himself. He can throw his plane tickets in the trash, since he’s not getting a refund. In stead of making money (which is not his intention) he looses some € 1300.

http://www.mekongdelta.eu/forum/viewthread.php?forum_id=4&thread_id=140

Αναμενουμε… Patience is a virtue, αν και τις κοβω λιγο ετουτη τη στιγμη.

για την φωνή του κάποια δείγματα εδώ από Tomorrow’s Eve

http://www.martinlemar.com/media.php