Οι Mekong Delta στην Αθηνα

12 Οκτωβρη. Τελικα δε μ καναν πλακα. Εγκεφαλικο. Τα χαπια μου.




To χα πει στο βαριέμαι πείτε ό,τι σας κατέβει πριν αρκετές μέρες γιατί βαριόμανε να ανοίξω θρεντ. Κατά τ’ άλλα, γιες! Άντε να δούμε και τιμή όμως. :wink:

Μωρε και μενα μου το χαν πει προ 10 ημερων, αλλα με κατι τετοιες μπαντες αν δε δω επισημη ανακοινωση δε πιστευω τιποτα.

Καλά κάνεις.

Επίσης, τους έχει ξαναδεί ποτέ κανείς? Ή έστω να έχει πληροφορίες για το πως είναι στα live τους?

Εγώ είχα την εντύπωση ότι είναι σαν τους Bathory σχεδόν(εντάξει όχι τόσο αυτοί κάνουν 1-2 Live το χρόνο). Πάντως χλωμό να τους έχει δει κάποιος μας για να σου πει αν ισχύει αυτό που λέω.

ναι ναι ναι ναι ναι!!!δεν τους χανω με τιποτα…συναυλιακως καταιγισμος τον χειμωνα…να δουμε που θα βρουμε φραγκα!!

δεν ειναι κακο… θα περασουμε μια βολτα…

τα νεα ειναι επισημα ,

μισο λεπτο , παω να τον παιξω στην τουαλετα ξαναρχομαι κ ξαναπαω να τον παιξω …

Πρωτεργάτες στο είδος τους, φυσικά και θα τους τιμήσουμε ανεξαρτήτου τιμής εισητηρίου. Εξάλλου πόσες συναυλίες τεχνικού/progressive thrash μπορεί να δει κανείς εδώ στην Ελλάδα…

Καμια ? :roll: Δεν τους εχω πολυψαξει αλλα το οτι ερχονται για λαιβ μονο καλο ειναι.
Καλα να περασετε!

σεβαστε Deathster ακου οπωςδηποτε το Dances of Death , θα παθεις την πλακα σου , δεδομενου οτι εχω μια μικρη επιγνωση των ακουσματων σου νομιζω θα σου αρεσει αρκετα ,

ο Hubert -το βασικο μελος των mekong delta κ ο συνθετης+μπασιστας ειχε πτυχιο στη κλασικη κιθαρα- και αυτο βγαινει στη διασκευη του φαλακρου βουνου του mussorgsky οσο κ στο πρωτο κομματι του προαναφερθεντα δισκου , το οποιο ειναι ενας τεραστιος υμνος-επος-ραψωδια-παρανοϊκο ανακαλεσμα παρελθοντικων χαμενων ονειρων του συλλογικου ασυνειδητου )

πιθανο setlist :
http://www.mekongdelta.eu/news.php?readmore=103

Υπέρτατη παράνοια!!Πότε βγαίνουν τα εισητήρια???8O8O8O:p:p:p

ωραία. Αν και το τελευταίο τους δεν το χώνεψα ακόμα.

Μπαντάρα! Είχα χεστεί πάνω μου με Visions Fugitives, Dances of Death και Principles of Doubt. Αλλά το τελευταίο το βρήκα απλά απογοητευτικό. Το speed μετάλησαν πολύ το θέμα. Ο νέος κιθαρίστας άφησε καλές εντυπώσεις αλλά όχι και οι άλλοι δύο.

Kαμια πληροφορια για εισιτηρια???

October 11th, 2008 Greece Thessaloniki Cult Club :-k Υποψήφιοι για αυτήν την prive συναυλία?

απο το επισημο mekong delta forum :

''The following dates have been confirmed. As soon as we know more dates, we’ll publish them as soon as possible.

October 4th, 2008 Romania Cluj Napoca Irish Music Pub
October 5th, 2008 Romania Bucharest Club Fabrika
October 11th, 2008 (Σάββατο) Greece Thessaloniki Cult Club
October 12th, 2008 (Κυριακή) Greece Athens Texas Necropolis Club
November 22nd, 2008 Russia Moskow Totschka
January 30th, 2009 Norway Oslo Kanonhallen

Booking Contact:
Mekong Delta Booking
mekongdelta_music@web.de ‘’

το ονειρο πλησιαζει , παιζει ανετα να παω κ στις 2 συναυλιες , παρα πολυ ανετα…

:anyone:

Btw, βρήκα ένα καταπληκτικότατο (!) αφιέρωμα στο νετ. Αξίζει να το διαβάσετε

ΕΔΩ