Memories of life drifting further away... (80ς-90ς)

Μέσα 90’s με αρχές 00’s μεν, αλλά κ πάλι πέρασαν μπόλικα χρόνια… :?

Πέραν λοιπόν των καρακλασσικών 80’s κινουμένων σχεδίων που ξέρουμε κ έχουμε αναφέρει όλοι με συγκίνηση (οι μεγαλύτεροι), σε κάποια φάση έκανε την εμφάνισή του κ τούτο εδώ το ιδιαίτερα αξιόλογο (το θυμάται κανείς; :slight_smile: )

[SIZE=“2”]Dexter’s Lab
[/SIZE]

…με ιδιαίτερα έξυπνο χιούμορ, τρελαμένο attitude όσο δεν πάει κ περίεργες άκυρες (αλλά εμπνευσμένες) αναφορές τόσο στη rock κουλτούρα όσο σε παλιότερα κλασσικά κινούμενα σχέδια (βλ. pink panther)

ο δημιουργός Genndy Tartakovsky βοήθησε επίσης στο αντίστοιχου επιπέδου κ με τα χαρακτηριστικά που προανέφερα (πιό κοριτσίστικο βέβαια)

[SIZE=“2”]The Powerpuff Girls
[/SIZE]

Τρελά και τα δύο, τα λιωνα cartoon network στο chicago. Γενικά κάθε μέρα μετά το σχολείο η φάση ήταν cartoon network/nickelodeon εναλλάξ. Αυτοί οι αμερικάνοι ξέρουν πώς να σε αποβλακώνουν από μικρό :stuck_out_tongue:

Mαλακα τι εβαλε ο θεος:D…Λιωναμε Πασχα του 99 και πασχιζαμε…Το psx παντα ειχε διαφορετικη γνωμη:p

Και οτι καλυτερο εχει βγει ποτε σε παιχνιδι
Μatchbox

και φυσικα Majorette

Kαι λιγα Bburago,maisto και τα αντιπαθη(και χωρις αναρτηση) Hot wheels…
Kαι αγωνες σε μαντρες και πεζουλια…

8O είχα το φορτηγο, το αγγλικο λεωφορειο και την πορτοκαλι Lotus (νομιζω?) απο αυτα που εχει στη φωτο.
Και αλλα πολλα βεβαια. Πωω ποσο παιζαμε με αυτα με τους κολλητους μου.
Συγκινησις

αυτο το τοπικ ειναι μαχαιρι στιν καρδια ε
πιστευω δεν υπαρχει ενας που να μην επαιζε

ακομα θυμαμαι την αμαξα του ξαδερφου μου να επιτιθεται στο πειρατικο μου καραβι

και φυσικα


εγω ημουν ο μπλε
πωωω ρε μαλακα εποχες
:cry:

:-k δηλαδή? γκόμενες??!


:stuck_out_tongue:

το καλυτερο παιχνιδι που βγηκε ποτέ

σωστος ο απο πανω!!!βεβαια για να παιξεις bubblex2 εξω πηγαινες παντα με συρμα(βισινεντζα αλλιως:p) για να εχεις ετσι προχειρα 100 κανονακια να βρισκονται:D

λοιπον, αυτο αν το βρειτε πουθενα, και σε πιο καινη βερσιον, καπου να το παιζω, θαμουν ευγνωμων…

Γω το καλοκαιρι εφαγα φλασια, και βρηκα αυτο…

δεν ξερω αν το επαιζε κανεις, εμεις παιζαμε τρεις, σε ενα πληκτρολογιο, τι εποχες =(

Τεραστια συγκινηση:
Ray-fucking-man!

το παιζα στο pc
Πανδυσκολο αλλα τοοοοσο πορωτικο

Επισης:
Virtua Fighter 2

Το παιζα σε ενα φιλο μου στο saturn… πολυ λιωσιμο και αυτο

και αυτο μιας και πιασαμε τα βιντεο γκεημσ.

http://www.stumbleupon.com/su/284Ugq/www.time.com/time/specials/packages/article/0,28804,2022485_2022487_2022476,00.html/r:t

  • bonus:

http://www.youtube.com/watch?v=5u4XNeRiS08

8O είσαι θεόοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοος!
<3 Metal Slug.

νταξει δε γινεται να μην το βλεπατε!!!johny Depp νεανιας,γαματο καστ και φυσικα το κλασσικο πλεον ιντρο http://www.youtube.com/watch?v=x3kwPbjBLgY 8)

μεταλ σλαγκ και φιφα ρεεεε τι πιο απλο

[SIZE=“6”]φευγω!!![/SIZE]

[SPOILER]κι αφηνω πισω μου συντρημια?.. :-k

[SPOILER]μαλλον απλα φευγω για πατρα…

[SPOILER]ΠΑΤΡΑ…ΠΑΤΡΑ…ΠΑΡΤΑ…ΠΑΡΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!..

[SPOILER][SIZE=“1”]προς αποφυγη παρεξηγησεων τα ‘παρτα’ συνοδευονται με μια μουτζα προς την αρχοντια μου…

[SPOILER]…

[SPOILER]…

με λατρευω απλα… :p[/SPOILER][/SPOILER][/SPOILER][/SIZE]

[/SPOILER][/SPOILER][/SPOILER]

^ Πωωωωω έβλεπα φανατικά!
“Έπαιζα” ότι έμενα στη σπηλιά!

όπως και αυτό