Memories of life drifting further away... (80ς-90ς)

Εγώ φοβόμουνα. :smiley:

Οι παραπάνω σειρές μου θύμισαν επίσης αυτήν:

Trust me… I know what I’m doing!

εγω θα βαλω 2 ταινιες που οσοι ειναι τωρα στα 30(+ -) παιζει να τις εχουν δει και απο 30 φορες τη καθε μια :slight_smile:

και

:slight_smile:

Α ρε Sloth λατρεια !


Είχα πετύχει κάαααποτε και την μεταφορά του συγκεκριμένου στην TV.

2 φιλες μου εχουν φτιαξει αυτο το μπλογκ http://greek-90s.blogspot.com/2010/10/blog-post_02.html

[FONT=“Comic Sans MS”][SIZE=“4”]ΕΠΟC![/SIZE][/FONT]

ναι ρε συ…!!

τα 3 Νιντζακια …
τα 5 Νιντζακια …
τα 7 Νιντζακια …

*ο χοντρουλής είναι θεός…!

Την παλεύεις; Πιτσιρίκι ήμουν όταν το’ βλεπα… Πού διάολο το θυμήθηκες;; 8O

Πω!Αν και σχετικά μικρός γι’αυτό το thread (1991), ξυπνάμε πολλές θολές αναμνήσεις!
Αυτά στην τελευταία σελίδα τα ξέρω όλα!Βέβαια ούτε θύμαμαι που τα έχω δει!
Τις ανατριχίλες θυμάμαι να βλέπω τη σειρά κάπου μεταγλωτισμένη…τα νιντζάκια κυκλοφορούσαν σε βιντεοκασέτες αλλά δεν είχα καμία.Τα έχει δείξει στην T.V?:-k

Παντα θα θυμαμαι το γ$$$$$$$ βιντεο που ειχαμε και κολλαγαν οι κασσετες μεσα…Τι ωραια να το πηγαινει ο πατερας σου στον τεχνικο και να βγαζει απο μεσα τσοντα απο hot videos:p

H ελληνική διαφήμιση της Αmiga 500 που μας μεγάλωσε και μας έκανε γερά παιδιά.

τσόντα από hot videos χαχαχαχα καλτ

Λοιπον, θελω καποιον με γνωσεις και μνημη, να μου πει τι παιχτηκε με αυτη τη ταινια

για καποιο λογο, στο πισω μερος του μυαλου μου θυμαμαι για μια παρα πολυ μεγαλη διαφημιστικη καμπανια, σε φαση δωρο σε γαριδακια και τετοια. Θυμαμαι κατι κουλα making of στο Star, και διαφορα. Θελω απλα να μου κανεις αν θυμαται τιποτα για το τι εγινε με αυτη την ταινια.

Δηλαδη θυμαμαι ντορο μεγαλο, αλλα δεν ειναι ταινια που εμεινε ρε παιδι μου στην ιστορια πχ. πωωω.

θυμαμαι χαρακτηριστικα και λογκο ταινιας, με σκια καγκουρω και κατι σημαδια απο κατω, που με το που τα ειδα σε σιντι μαστοδον, κολλησα, γιατι καπου ταχα ξαναδει, και ηταν οντως φυσικα στοιχεια κιετς. πολυ ντεζαβου κατασταση

ηταν και ενας στη γειτονια, μεγαλυτερος απο μενα, παιζαμε μπαλα στο παρκο, ειχα καποιας μορφης δυσμορφια στο στομα, γιος ψιλικατζη, και ειχε μπλουζα με τα καγκουρω, και το λογκο, και ηταν ΚΑΙ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥΡΗ Ο ΠΟΥΣΤΗΣ. αχ.

μοιραστε τις γνωσεις σας πανω σαυτο το επος των ενενηντα. μιλαμε για εποχες προποκεμον, γιαυτο δε θυμαμαι τιποτα, γιατι αλλαξε η ζωη μου για παντα μετα τα ποκεμον.

Γενικά πρέπει να το έχω δει, μου φάνηκε απίστευτα οικείο, δηλαδη τους χαρακτηρες των καγκουρο με τα στοιχεια της φυσης τους ξερω, πω το λενε. Εχω επίσης μια αισθηση ότι είχε βγει ή σε κινουμενα σχεδια ή σε βίντεο γκειμ. Μπορει να μαι λάθος.

Παντως σσιιιγουρααα το βλεπα. Δε παιζει. Απαντηστε οντως!!!

ΝΤΑΞΕΙ, ΠΡΟΣΚΥΝΑΩ !!! ειχα μανια με αυτα, ακομα πρεπει να εχω καμια 20αρια τετοια βιβλιαρακια καπου χωμενα… αν κ να πω την αληθεια πιο πολυ μου αρεσαν οι ιστοριες, παρα με τρομαζαν, πολυ λιγα ηταν οντως τρομαχτικα, στα πιο πολλα μαντευες την συνεχεια…

Την έχω δει και γω σίγουρα…αρκετά αργότερα φαντάζομαι από όταν βγήκε
Δε θυμάμαι να έγινε ντόρος όμως…είμαι και πιο μικρός
:-k

Εγώ κάτι ΚΑΡΤΕΣ θυμάμαι από Ανατριχίλες, όλοι παίζανε μ’ αυτές όταν πήγαινα δημοτικό (το '91 είμαι κι εγώ, οριακά).

Γαμάει αυτό το μπλογκ για τα 90s που πόσταρε ένας. Δηλαδή βλέπω αυτό:

http://greek-90s.blogspot.com/2011/01/blog-post_20.html

και σκέφτομαι “ΟΧΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ!”

μου κανεις πλακα, μεις εχουμε προβλημα δω περα

σας λυπαμαι ολους, κανεις δεν ειχε παιδικη ηλικια.