Memories of life drifting further away... (80ς-90ς)

Καλά ρε μαλάκες, έχει επιστρέψει ο νόθος γιος του Gerald Ford με τον υποπράκτορα ΜΑΠ 031 και δεν παίρνετε ένα τηλέφωνο; Τι ψυχή θα παραδώσετε;

καλως τον μαγκα. Μαζευεται σιγα σιγα το ζορικο παρεακι.ωρα να παρουν τα πετσακια σασ φωτια. μην ξεχασετε τον φιλο σας την κλανια. εχει και αυτος και αποψη και κωλοτρυπιδα

Μαζευόμαστε και θα σε τρέξουμε όπου σε βρούμε

Για να δω. Γιατι μεχρι τωρα μαγκιες βλεπω μονο στα λογια. Να φερετε και τον αλλον. Ξερεις ποιον λεω.

για να δω λέει ο θεός :lol:

Τι να δει ρε που θα βγάζει αίμα κι από τα μάτια

Καλυτερα να μασας παρα να μιλας. Δεν το ξερεις μαλλον αλλα ποτε δεν ειναι αργα

Είσαστε απίστευτοι ρε…

τελειως οντοπικ,τετοια θυμαμαι λεγαμε και μεις στις αλανες

Καλτίλα7. Πες τα ρε Τάκη!

Εχουμε μπλεξει με καρεκλαδες ρε φιλε

Tι μου θυμησες τωρα…
Οι παλιοτεροι σιγουρα θα θυμουνται πως ο πρωτος υπολογιστης καποιων απο μας, ηταν συνδεδεμενος με την τηλεοραση. Δεν υπηρχε μονιτορ ή ξεχωριστη οθονη τότε, μονο η τηλεοραση!
Αυτος ηταν ο δικος μου, και τα games τα φορτωνες απο κασετα! Μερικα επαιρναν πανω απο 10 λεπτα για να φορτωσουν! Μαγικος ηχος…

μεγαλη χρονια το 1984, νέος κόσμος κτλ και ναι, λατρεια ο spectrum, μέχρι να φορτώσει προλαβαίναμε να φάμε :lol:

εγώ είχα αυτόν

θυμάμαι οτι άλλαζα joystick πολύ συχνά , οπότε το γύρισα στα πλήκτρα και βρήκα την υγειά μου.

χα ο amstrad ναι, o εχθρος! :slight_smile: πρεπει ναταν 1-2 χρόνια μετά αυτός, oταν η sinclair είχε βγάλει και αυτη με ενσωματωμένο tape (με αρκετά προβλήματα, γενικά είχα βαρεθεί να ρυθμίζω αζιμουθιο, μεγαλη πικρα)

Λίγα τα λόγια σου!!

σε σχέση με θύρες. εκτός αν το 79 είναι κάποιας ομάδας οπότε, πέρνα απο το ταμείο και εσύ :stuck_out_tongue:

crimson1

Εμένα η πρώτη μου παιχνιδομηχανή ήταν αυτή:

:yes:

Σε υπολογιστή βέβαια να φορτώνεις floppy disc σε λειτουργικό DOS για να παίξεις παιχνιδάρες τύπου

έπαιρνες Utah με Malone, Stocton και Eaton που δεν είχε αντίπαλο λόγω ύψους και ξεφτίλιζες τους πάντες! 8)

Ναι ρε! Το είχα, αλλά σε pc (με dos). Έπαιρνα Lakers με Jabbar, Magic Johnson, Worthy συνήθως. :roll: