Memories of life drifting further away... (80ς-90ς)

Αυτός που έχει τους Μπουλς πάντως στο βίντεο είναι τελείως άσχετος.

Θυμάται κανείς το παρακάτω; Ατέλειωτες ώρες (χρόνια) καψίματος, αλλά ποτέ δεν κατάφερα να φτάσω μέχρι την πόλη :?

Eaton 7’4" και όλοι στο καλάθι!

Κάναμε πρωτάθλημα με χειρόγραφα στατιστικά με ξαδέρφια κλπ. άλλος έπαιρνε μεγάλους Pistons με Dumars και Isaiah, άλλος L.A και εγώ σταθερά Utah με Eaton 40 πόντους μ.ο. :stuck_out_tongue:

Κ εγώ σε pc το είχα με dos λειτουργικό (bball.exe το αρχείο αν θυμάμαι καλά!).

Το βλέπω τώρα και λέω δεν είναι δυνατόν, τα γραφικά του ήταν πολύ καλύτερα, σχεδόν πραγματικά :lol:

Ωραίος :thumbup:

Άλλο κάψιμο σε Atari

Όπως κ αυτά σε Master System II

Toν Eaton τον είχε ψηλότερο απ’ τους υπόλοιπους;

Θυμάμαι μέχρι 6’6’’ (1.98 ) ήταν το “κοντό” ύψος, (6’7’’ - 6’9’’ / 2.00 - 2.06) το “μεσαίο” και από 6’10’’ (2.08 ) και πάνω οι ψηλοί.

Ο καλύτερος παίκτης ήταν μακράν ο Kareem γιατί το sky hook δεν μπορούσε να κοπεί με τίποτα.

Ναι τον είχε ένα κλικ πάνω.
Ο Kareem ήταν ασταμάτητος πραγματικά. :thumbup:

Μεγάλη μούφα αυτό με τον Eaton γιατί (αν εξαιρέσουμε ότι υπήρξε από τους κορυφαίους μπλοκέρ στην ιστορία του ΝΒΑ) πρόκειται για έναν από τους τραγικότερους -επιθετικά- σέντερ ομάδας που δήλωνε πως πάει για πρωτάθλημα.

Ναι οι πραγματικοί μ.ο. του ήταν 2-3 πόντοι αν δεν κάνω λάθος.
Απλά στο παιχνίδι λόγο ύψους του έδινες τη μπάλα και την άφηνε στο καλάθι.
Να φανταστείς ότι με Utah σπάνια ο Malone έβαζε πάνω από 10 πόντους (δεν του έδινα ποτέ προσπάθειες) #-o
Φυσικά μετά από 1-2 πρωταθληματάκια (όλα χειροκίνητα βέβαια, μιας και η μόνη επιλογή του παιχνιδιού ήταν να παίξεις τα playoff) με “ανάγκασαν” να αλλάξω ομάδα! :lol:

Έναν λευκό στους bulls πως έλεγαν; Όποτε έπαιζα με bulls και αναγκαζόμουν να τον βάλω, χαμένος από χέρι σε κάθε σουτ…

Ξέθαψα στη μνήμη μου ένα άλλο καταπληκτικό 2D adventure game της εποχής. Το είχα τερματίσει τελικά. Πρόσφατα κάπου το βρήκα σε έκδοση για windows, δεν μπορούσα να περάσω ούτε καν τις πρώτες πίστες. Άλλα skills είχαμε στα νιάτα…

WIll Purdue?

Αν είναι κοντός μιλάμε για τον Paxson (αλλά δεν νομίζω να εννοείς αυτόν), αν είναι ψηλός τότε ή Perdue (ξανθός) ή Corzine (μελαχροινός).

Edit: Και o Haley μπορεί να είναι (ναι, ο ίδιος που ξαναπήρε το Σικάγο το '95 για να κάνει τον ψυχολόγο του Rodman).

Ναι ο ψηλός ο Perdue. Απίστευτα άστοχος.

E, ας έβαζες Brad Sellers φίλε μου :!:

Τον Perdue θυμάμαι έβαζα όταν οι υπόλοιποι φορτώνονταν με φάουλ. Πως προλάβαιναν, μη ρωτάς, ούτε που θυμάμαι…
Πάντως στο συγκεκριμένο παιχνίδι οι ομάδες με τις οποίες έπαιρνες πιο εύκολα πρωτάθλημα θυμάμαι ήταν Lakers, Celtics, Utah και Bulls.

Και ο ίδιος που έπαιξε στην ΑΕΚ στις αρχές των '90s!

Ωπα… παίζει να ήταν και ο Haley! Κάτι μου θυμίζει το όνομα αυτό (τώρα είδα ότι πέθανε το Μάρτιο στα 51!).

Ποιος θυμαται αυτα τα μεγαλεια?
Αν και μαλλιαδες, καποιοι απο μας πηγαιναν μερικες φορες ετσι για ξεκαρφωμα. Βεβαια ετρωγες πορτα συνηθως αν δεν ησουν κυριλες η καλυτερα καρεκλας της εποχης αλλα χεστηκα αφου δεν ημουν θαμωνας σε τετοια μερη. Οι μπλιτζαδες δεν ειχαν κανενα προβλημα. Εμεις οι γιεγιεδες οι αλητοροκαδες συχναζαμε σε αλλα μερη βλεπεις…

meanwhile, somewhere in the 90s…

:band:

και εαν αντεχετε δειτε και moshpit με το American Band


:drunk:

Ποιος θυμαται οταν πρωτοβγηκαν τα βιντεο (που ηταν πανακριβα τοτε) με τρια διαφορετικα συστηματα:

BETA

2000

EΔΙΤ
Και VHS που τελικα επικρατησε…

Χαζεύοντας στο δίκτυο έπεσα πάνω σε αναγγελία συναυλίας των εξόριστων ένα έτσι 2015 και θυμήθηκα τον θρυλικό Κατη και την επική εκπομπή του Metal mania. Μια εκπομπή που ενδεικτικά περιελάμβανε
Συμπαρουσιάστρια τη Γιούλη Ηλιοπουλου
Βίντεο απο live με τον Κατη να διαλυειstratocaster
Επικές σκηνές κονταρομαχίες γυρισμένες στην Λιβαδειά
Συνέντευξη Joey de maiο
Θυμάται κανένας παλιότερος;