Mercenary - Metamorphosis

Δεν ξέρω πόσοι γνωρίζουν τους Δανούς, κινούνται στο χώρο του melodic death κυρίως, και μετά από αλλαγή σχεδόν όλου του lineup, κυκλοφορούν φέτος το νέο τους δίσκο.

Track listing
1.Through the Eyes of the Devil
2.The Follower
3.In a River of Madness
4.Memoria
5.Velvet Lies
6.In Bloodred Shades
7.Shades of Grey
8.On the Edge of Sanity
9.The Black Brigade

[B][U][COLOR=“Red”]ΕΔΩ[/COLOR][/U][/B] μπορείτε να δείτε και τρέιλερ που έβγαλε η μπάντα για να πάρετε μια ιδέα.

Με μια πρώτη ακρόαση είναι εντυπωσιακό το γεγονός ότι, παρά τις σημαντικές αλλαγές, κατάφεραν να ακούγονται απολύτως ίδιοι.
Ειδικά στα φωνητικά, που τα έχει αναλάβει εξολοκλήρου ο μπασίστας τους (που μέχρι πρότινος έκανε τα βρούταλ), ακούγεται πανομοιότυπος με τον Sandager…σε σημείο που αναρωτιέσαι δηλαδή :-k
Γενικά μοιάζει για καλή επιστροφή και τους είχα ξεγραμμένους τους τύπους μετά απ’αυτές τις αλλαγές.

Αλλά, όπως και να’χει, το Hours That Remain δύσκολα ξεπερνιέται.

Η αλήθεια είναι ότι έχω μείνει στο πολύ καλό 11 Dreams, το οποίο τό’χα πάρει σε πρόμο απ΄το Rock City r.i.p., μάλλον πρέπει να τσεκάρω κιαυτόν τον δίσκο, αλλά και τον προηγούμενο:):!:

άντε να δούμε τι θα λέει το καινούριο.

Το Architect Of Lies ηταν ενας απο τους καλυτερους δισκους της δεκαετιας που περασε…
Αυτο εδω στις πρωτες ακροασεις φαινεται μετριο…

Προσωπικά μετά από μπόλικες ακροάσεις, νομίζω ότι μου αρέσει περισσότερο από το Architect Of Lies.
Ευτυχώς πάντως τα φωνητικά εξακολουθούν να είναι σε πολύ καλό επίπεδο.

Παιδες, αν επρεπε να ακουσω 2 κομματια απο αυτους ποια ειναι τα πιο αντιπροσωπευτικα/καλυτερα (το ξερω οτι δεν ειναι το ιδιο αλλα επιτηδες το εβαλα ετσι γιατι τα γουστα ειναι σχετικα υποκειμενικα).

Ακουω.