Meshuggah - [31.3.2011] @ Gagarin 205, Athens

Έφυγα με τις σόλες των παπουτσιών (και τις δύο) στην κωλότσεπη…

Πονάει και η meshuggah μου…

Άρα καλά πρέπει να ήταν 8)

[SPOILER]γιατί όχι encore ρε αλήτες;;;[SPOILER]ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ BLEED ΜΟΥΝΑΚΙΑ :metal:[/SPOILER][/SPOILER]

Μα… να χάσεις τις σόλες των παπουτσιών???
Και να τις ξαναβρεις κιόλας???
Ήταν λιγό βίαιο πιτ, ομολογώ, ηττηθηκα. Κατά κράτος.

Cheers σε eNick που γνώρισα:D

γιατι οχι encore??

τι παιχτηκε ρε παιδια??

που ειναι το soul burn???

γιατι εχω την εντυπωση οτι ή ξενέρωσαν με κατι ή οτι βιαζονταν να φυγουν???

κατα τα αλλα φοβερο λαιβ
ωραιο σετλιστ/αποδοση κλπ κλπ
υπηρχαν στιγμες που ηταν εξωπραγματικες
και οντως το bleed ηταν μια απο τις κορυφαιες στιγμες της συναυλιας
ο haake μοιαζει με διχασμενη προσωπικοτητα
ο μισος εαυτος του ελεγχει το δεξι χερι
και ο αλλος μισος το αριστερο

ο ηχος ειχε καποιες διακυμανσεις
αν και υπηρχαν στιγμες
που οι οχταχορδες κατεστρεφαν τα εγκεφαλικα μας κυτταρα

μπλουζακια δεν υπηρχαν
επειδη δεν βρισκωνταν σε περιοδεια?

απο κοσμο πως ηταν παιδια?

νταξει οχι φισκα ειχε λιγο απλα
οτι επρεπε δλδ για ξυλικι 8)

“Δεν παίζουμε για να μη μας φύγει η νότα, παίζουμε για το feeling”…
είπε το ρομπότ :band:

Πολύ καλή συναυλία η χτεσινή, ένα σκαλί πιο κάτω από τους Dillinger. Αν κατάλαβα καλά, όντως βιάζονταν να φύγουν γιατί ο τραγουδιστής ανέφερε κάτι για περιορισμένο χρόνο. Το κοινό ρε ήταν μία έτσι, μία αλλιώς. Πάντως όταν συμμετείχε ήταν πολύ καλό. Ο ήχος πολύ καλός, κλασσικά για Gagarin. Η διάρκεια ήταν 1:10, όχι 1:20. Όμως πάντα τόσο πρέπει να παίζουν.

Meshuggah ,απλά η μπάντα που παίζει μπάλλα σε ένα δικό της γήπεδο,με δική της μπάλα,η οποία αγνοείται εδώ κ πολλά χρόνια, κ εχθές δεν φάνηκε πουθενά. Η μπάλα

Τι μπάντα είναι αυτή ρε πούστη μου

Τι σετλιστ ηταν αυτό(ίδιο με tel Aviv,πλην το encore), δεν έμεινε όρθιο τίποτα…μα είναι δυνατόν να ξεκινάνει η συναυλία με rational gaze k bleed???έλεος, δεν μας λυπούνται καθόλου δλδ?

Επίσης απο κάτω ΑΠΕΙΡΟ ξύλο.'Απειρο ξύλο.Άπειρο ξύλο.Πολυ ξύλο

Επίσης σε φάσεις με αυτά τα σόλο, κ αυτες τις μινιμαλ μελωδίες που έχουν, έπεφτε κ τριπ εξωγήινο. Όσο με αφήνανε οι μπουνιές κ οι κλωτσιές απο τους υπόλοιπους τρελαμένους βέβαια

Επίσης το future bleed machine = φεστιβάλ πολεμικών τεχνών

Καράτε κ διαστημόπλοια. Ήχος σχεδόν τέλειος(σχεδόν).Απόδοση >τέλειου

meshuggah κι ας μη @#$ήσουμε ποτέ

ΜΑΣ ΑΓΑΠΗΣΑΝ.

έχω καλυφθεί απ’όλους τους παραπάνω για το τι έκαναν ακριβώς, και η διάρκεια του setlist μου φάνηκε μια χαρά, όπως και η επιλογή στη σειρά των κομματιών. το bleed 2ο μας διέλυσε, ΕΝΤΕΛΩΣ.

ps. πολλές αγκαλίτσες με τον τεράστιο ξυρισμένο τύπο με κόκκινη μπλούζα hatebreed, να μου φέρει τα πλευρά μου πίσω.

Χαχχααχαχ ναι ρεντγουεηβ, αυτην την μπαλα ολοι ψαχνουν και κανεις δε βρισκει…

Κατα τα αλλα τι να λεμε…

-1 ?στοχος ζωης? (κ καλα) λιγοτερος απλα…

Ο κοσμος αργησε λιγο, αφου ψαρωσε με το μπασιμο, κατοπιν αξιος…

Πανω απο 70+min δεν παιζουν ποτε,οποτε μη τρελαινεστε…

Ιντρο ?αλλου? απο lethargica, ότι πρεπει για να τελειωσουμε τις ?προετοιμασιες?..

Setlist οκ (λεμε τωρα), ηχος ψιλοοκ (ενταση?,ευκρινεια?) ? φανταστειτε με καλο ηχο!

Λογικα με το επομενο δισκακι θα γινει καλο μπαμ, καθως απ οτι λενε θα ειναι προσιτο, πιο ζωντανο και γκραντε σαν Obzen, οποτε κλαιμε από τωρα…

Αν θελετε να προσφερετε κατι στην ανθρωποτητα, διαδωστε το δογμα αχαχχα…

!!djentstep!!:!:

tel aviv 65min

πιστευω με το obzen κλεισανε τον κυκλο του κανουμε ενα ρεζουμε για το ποιοι ειμαστε και τι εχουμε κανει μεχρι τωρα
οπωτε το επομενο δισκακι πιστευω θα ειναι ενα challenge και γι’αυτους
και για μας φυσικα…

Ξεπατώθηκα κυριολεκτικά σε λέω :stuck_out_tongue:

Cheers σε μάχιμη Almighty C λοιπόν, ότι θα έβλεπα το Stengah χορογραφημένο από παπί με κόκινα μαλιά μέσα στο pit δεν το περίμενα ποτέ.

Πούτσα και καράτε φώναζε ένας, εσύ το έθεσες καλύτερα νομίζω.

Μορφή. Χρειαζόμαστε και άλλους τέτοιους.

Kάποιοι από πάνω έκαναν σχόλια για τις αντιδράσεις του κοινού?


2.50 +

Είμαστε όλοι εκεί.
Βλέπω στάνταρ eNick να διασχίζει και να διασπείρεται, υποθέτω πως εκεί ήταν κι ο Angmar, εγώ εμφανίζομαι όσο μου επιτρέπει το ύψος μου και απορώ - πώς διάολο βρέθηκα παρα τσακ στο κάγκελο αφού με θυμάμαι καθαρά αλλού.
Α ρε έρωτες.

Στους Soilent Green εξώστης και τήλιο.

Ποσο σας ζηλευω :frowning:

Από την Πέμπτη το βράδυ μέχρι τώρα δεν είχα τολμήσει να μπω εδώ, μια που λόγω της κωλοκαθημερινής δεν την πάλεψα. Κάτι ήξερα. Τώρα που μπήκα, το μετάνιωσα οικτρά. Κατάλαβα ότι έχασα μεγάλο πράγμα.

Σας μισώ όλους, που πήγατε.

Και για μένα πάει καρφί για κλάμα θρεντ, λόγω πυρετού που ανέβηκε λες και έγινε επίτηδες για να χάσω τη συναυλία. Ευτυχώς που πρόλαβα να δώσω το εισιτήριο…

MESHUGGAH:bow2::bow::bow2::bow::bow2:.Ακομη δεν εχει περασει η παρενεργεια!Βηθεια μου!MESHUGGAH λεμε.

ναιναιναιναιναιναιναιναιναιναιναι :dizzy::dizzy::dizzy::dizzy::dizzy:

θα ειμαι εντελως υποχρεος εαν καποιος εχει τραβηξει αυτοσχεδιο dvdακι απο το λαιβ, εκτος των κλασσικων στο youtube. πμ πλιζ