Αγαπημένος Metal Δίσκος του 1993

Ελλείψει Parallel Minds(τόσες αναφορές πρόσφατα κι έμεινε εκτός, ντροπής πράματα ρε!), έχω κόντρα ανάμεσα στο Edge of Thorns και στο Icon. Μάλλον θα επιλέξω το δεύτερο.

Κοιτα, το Icon το λατρευω πραγματικα, αλλα εδω γινεσαι ιεροσυλος :stuck_out_tongue:

Μπα. Όμορφος δίσκος το Edge, αλλά πάντα μου έδινε την εντύπωση του άνισου, με την έννοια ότι τα καλά του κομμάτια είναι τόσο καλά που τα υπόλοιπα ωχριούν. Αποτέλεσμα, να μην το βάζω πολύ συχνά να παίζει ολόκληρο, κάτι που δεν ισχύει με το Icon.

Τους καλυτερους γιατρους θα σου κλεισω, μην ανησυχεις!

Μπορώ να βοηθήσω και εγώ ως νοσηλεύτρια :stuck_out_tongue: :lol:

Μάρσιαν οι 'Tage άνετα κάπου αλλού θα την πάρουνε την ψήφο μου, μην ανησυχείς! :wink:

Είσαι καλλλή; 8)

Εννοείταιιιιιι!!! η καλύτερη παρακαλώ!!8)

το bleeding των psychotic waltz που αναφέρθηκε πριν εκτός του ότι είναι δισκάρα, βγήκε το 96.

Κατά τ άλλα είναι πάρα πολλοί οι αγαπημένοι δίσκοι τις χρονιάς.
Με τόλμη και παρρησία όμως, η ψήφος στους Saviour Machine

Λάθος από κεκτημένη ταχύτητα. Το Mosquito εννοούσα αλλά μετά θυμήθηκα ότι και αυτό του 94 είναι τελικά. Κάποιος έριξε την ψήφο του άσφαιρη:p:p

Τίποτα δεν πάει χαμένο. βγήκε το solo του Buddy Lackey το 93

Vivere Pericolosamente:!:

[SPOILER]οκ νταξει.
Σούλντινερ
Λαρόκ
Χόγκλαν
ΝτιΤζόρτζιο
.-[/SPOILER]

Δυσκολα πραγματα !
Ως ενδειξη διαμαρτυριας και σεβασμο στο avatar μου
δεν ψηφιζω :!:

WTF???

Άλλο μέταλ, άλλο στόουνερ, άλλο ντουμ, άλλο σλατζ;
Γιατί εγώ στο μυαλό μου τα έχω: στόουνερ ΜΕΤΑΛ, ντουμ ΜΕΤΑΛ, σλατζ ΜΕΤΑΛ, κτλ.

Αυτά τα έχεις στο μυαλό σου το 2012 με τα [COLOR=“Magenta”]ρεητγιορμιουζικ[/COLOR] και τα [COLOR=“Magenta”]λαστεφεμ[/COLOR] και τα [COLOR=“Magenta”]ροκινγκς[/COLOR]. Πίσω στο 1993 αν πετυχαίναμε το συνάφι σου έστω και να είχε φταρνιστεί κοντά σε σελίδα του [B]ΜΕΤΑΛ[/B] χάμμερ θα σήμαινε εγχώρια σύρραξις και δε θα μπορούσα να σου εγγυηθώ τίποτα. Για τη σωματική σου ακεραιότητα μιλάω πάντα.

Εντάξει όλα αυτά, αλλά όχι και οι Cathedral μη μέταλ. Δηλαδή.

@μάνος
Διαφωνώ. Για μένα εν έτει 2012, ο όρος μέταλ περιλαμβάνει και το στόουνερ και το ντουμ και το σλατζ και το μπλακ και το ντεθ.

Επειδή όμως το θρεντ, ίσως όντως εστιάζει σε πιο κλασσικά μέταλ πράγματα, πάω πάσο και σου δίνω ένα μικρό δίκιο, αν και διαφωνώ με τη γενικευμένη αντίληψη σου.

Chaos A.D.

Mάλλον το Ιcon θα διάλεγα γιατί αλλιώς θα πήγαινε όλη η δεκαετία στους Skyclad… :stuck_out_tongue:

Sepultura - Chaos A.D.

Λείπει το…

[SPOILER]CONCEPTION-PARALLEL MINDS[/SPOILER]

Aλλά το είπαν κι άλλοι πριν από μένα και πολύ σωστά έκαναν…

Λείπει το…

[SPOILER]SKYCLAD-JONAH’S ARK[/SPOILER]

Αλλά είναι περιττό να μιλάμε για το καλύτερο γκρουπ της 10ετίας, όπως είπε ο crabsody

Δεν ψηφίζω το…

[SPOILER]SAVATAGE[/SPOILER]

Γιατί θα κερδίσει και χωρίς εμένα…

Ψηφίζω…

[SPOILER]SAVIOUR MACHINE[/SPOILER]
…που το λατρεύω…