Metal gear solid 4

ξερει κανεις τιποτα για το metal gear 4? αξιζει?

δεν ειμαι σιγουρας αν εχει βγει ακομη παντως οπως ολα τα ΜSG θα ειναι καλο, αρκει να εχεις PS3 να το παιξεις`…

Όχι απλά αξίζει… Σπέρνει!!! Απίστευτα γραφικά, καταπληκτική μουσική και ηχητικά εφέ, φανταστικό σενάριο, εξαιρετικές νέες κινήσεις, επικές μάχες με αρχηγούς… ότι και να πω είναι λίγο. Το τερμάτισα στο Big Boss Hard (το πιο δύσκολο επίπεδο δηλαδή όταν ξεκινάει το παιχνίδι) και ξεκλείδωσα άλλο ένα επίπεδο (Big Boss Extreme) και το ξαναπαίζω.
Έχω παίξει άπειρα παιχνίδια και αυτό ίσως να είναι το κορυφαίο που έχω παίξει απ’ όλα.

ΥΓ. Κυκλοφόρησε στις 12/6 παγκοσμίως.

τα MGS ειναι κλασσικες σταθερες αξιες,κ απο τι εχω ακουσει,αυτο ισως να ειναι κ το καλυτερο…

Αποτι ακουσα γαμαει,και τα reviews που ειδα στο ιντερνετ το ιδιο λενε.υπαρχει βεβαια ενα προβληματακι…

PS3:evil:

δεν θα βγει για pc???:frowning:

μ’εφτιαξες.το σεναριο θελει το snake στο μελλον λιγο γερασμενο.αληθευει?

Ρε παιδιά, όσοι δεν έχετε ps3, σκεφτείτε θετικά…

ΕΓΩ ΕΧΩ!!!:har: :har: :har: :har: :har:

Το παιχνίδι τοποθετείτε στο σωτήριο έτος 2014. Ο Σνέικ με απλά μαθηματικά και με βάσει τις προηγούμενες κυκλοφορίες MGS (κυρίως του MGS2 που χρονικά είναι αμέσως πριν τα γεγονότα του 4) είναι γύρω στα 40 αλλά πάσχει από το σύνδρομο του Βέρνερ δηλαδή της πρόωρης γήρανσης και έτσι μοιάζει με 70άρη. Δεν λέω περισσότερα για το σενάριο για να μη σας χαλάσω καμία έκπληξη.

Να προσθέσω μόνο ότι μερικές cutscenes (θα ξέρετε οι φαν ότι έχει τεράστιες) είναι πραγματικά χάρμα ειδέσθαι.

αμα αξιζει οσο λενε ας παει και το παλιαμπελο.βρηκα με τι θα περασω το καλοκαιρι στην αθηνα

Οχι…ενα και μοναδικο ειχε βγει για πισι,το πρωτο,αλλα απο κει και περα τα επομενα 3 πηραν το δρομο τους αποκλειστικα μονο προς PS2 kai PS3.Πλακα πλακα σκεφτειται το,απο κατι τετοιες αποκλειστικοτητες βγαζει λεφτακια η sony

Είδα τρέιλερ… Το παιχνίδι από όταν ανακοινώθηκε ήθελα να το παίξω…
Είναι και το τελευταίο της σειράς (το τελευταίο με την ανάμειξη του Κοτζίμα τουλάχιστον, γιατί λογικά θα βγάλουν κανά σε φάση acid).
Από ότι έχω διαβάσει είναι άψογο, το καλύτερο της σειράς, αν και κρατώ επιφυλάξεις.
Keyser, σου δίνω την ψυχή μου για το ps3 σου. Αυτή τη στιγμή. Ψήσου. Έλα.

Απλά κορυφαίος stealth τίτλος, με καλοδουλεμένο σενάριο και ενδιαφέροντες χαρακτήρες… δεν είναι τυχαίο ότι τα προηγούμενα χαρακτηρίστηκαν ως interactive “ταινίες” σε κάποια φάση.

Εδώ σε διορθώνω, για PC είχε βγει και το MGS 2: Substance.
Πάντως, αυτό με τις αποκλειστικότητες ξαναπέστο…:frowning:

Άιντε, σε 1-2 χρονάκια που θα έχει βγει και καλός (ελπίζω) emulator για PS2/3, θα μπορέσουμε να απολαύσουμε κι εμείς όσους Μεταλλικούς Τροχούς δε βγήκαν για PC…

ποση ωρα θελει για να το τερματισεις?(χωρις τα video εννοειται)

παντως το mgs4 δεν ειναι και τιποτα το πραγματικα τρομερο)(σε σχεση με αυτα που πεςριμεναμε)ολοι που το εχουν παιξει μιλανε για πολλες ωρες video…καθε 10 λεπτα και βιντεο…πραγμα που κατανταει εκνευρηστικο…απο γραφικα πολυω καλο,αλλο οχι κατι που δεν εχουμε ξαναδει,και η διαρκεια του(χωρις τα βιντεο πραγματικα πολυ μικρη(με το ζορι 10 ωρες…))…το βιντεο του τερματισμου παιζει να ειναι και πανω απο μιση ωρα…

Γύρω στις 20 ώρες. Συνολικά με τα βίντεο μου πήρε περίπου 30 ώρες.

Το βίντεο του τερματισμού είναι όντως κανένα μισάωρο αλλά είναι και γαμώ. Μόλις πέσουν τα πρώτα κρέντιτς στο τέλος ξεκινάει ένα νέο βίντεο το οποίο είναι γύρω στα 45 λεπτά και απίστευτα (απιστευτότατα όμως) βαρετό. Μιούτ και περιμένεις να τελειώσει για να δεις τα καλούδια που έχει στο τέλος.

μεγάλει λατρεία.
έχω παίξει τα 3 πρώτα,θρησκεία,ευαγγέλιο κλπ…
αλλά αφού είναι μόνο για PS3…:frowning:

πείτε τίποτα για το σενάριο ρε παίδες:-k

Φιλε μου εχεις δικιο,μου χε διαφυγει εντελως τοσα χρονια οτι εχει βγει και το MGS 2 για pc.Χαιρομαι που βγηκα λαθος παντως…τρεχω να το

κατεβασω