Metal Hammer vs RockHard

Ο Lemmy βαριεται να το πει. :lol: :lol:

o λεμμυ ειναι καμμενος σε εκεινη την φαση
χωμα σκετο…
κοντευει να του πεσει η μουρη στο πατωμα…
αλλα δεν πεφτει…
γιατι οπως εχει πει ο θεος…

ι’m lemmy and you are not…!!!

Δεν το εβλεπα παντα, αλλα Τεταρτη ηταν καλη μερα, καθημερινη, χωρις πολλα πολλα να κανεις και τυχαινε να το βλεπω αρκετες φορες… Ενω Κυριακη ειναι πιο περιεργη μερα… Μου φαινεται λαθος κινηση…

Εχω σταματησει να το βλεπω εδω και χρονια…οποτε και στη ζωνη των μεσημεριανων με την Τατιανα να το εβαζαν…

Αν όμως το συγχώνευαν με την Τατιάνα?

Πχ βίντεο Gorgoroth και μετά παράθυρα με Γεωργίου να βρίζει τους γκέη αλλά και Ευταξία να σχολιάζει τα συνολάκια του αγαπητικού του Gaahl.

:lol::lol:

ποσο γαματο θα ηταν μεσα στο μεσημερι να το βλεπαμε αυτο…??
ασε που θα βαρουσε τρελα νουμερα…
και μετα μεχρι και το black metal Θα ειχε γινει mainstream…

και κατι αλλο,ασχετο…

το metal hammer το παιρνω εδω και καμια δεκαρια χρονια…
παντα που αρεσουν περισσοτερο οι συνεντευξεις του horror παρα οι “κανονικες”…(χωρις να εχω και τοοοση πολυ επαφη με ακραια ακουσματα)
εκει πεφτει και καμια σοβαρη ερωτηση/συζητηση…

edit:
καταραμενε ChrisP…
εκανες quote και ετσι υπαρχουν αποδειξεις οτι εγραψα το “πολυ επαφη” με η

Ναι,συμφωνό μαζί σου!Αν και εχω παρει 2-3 φορες το RockHard,δεν με εντιπωσιασε,ενω το Metal Hammer ειναι μια καλή συντροφιά,αλλα θα προτιμούσα και εγω την πλιροφόρηση του internet,όπως αυτο το site σοθ παρέχουν περισσότερες πλιροφορίες απ’οτη κανένα αλλο περιοδικο.

Πλάκα πλάκα η συνέντευξη του περασμένου μήνα με High On Fire με έκανε να θέλω να τσεκάρω το δίσκο.
Πόσο γαμάτος ο Pike…

Edit: Γράκχε θενκς ρε μαν!!! 8)

Αποπάνε, το νικνέιμ σου βιάζει σύμπαντα ε!

2 χρόνια δεν τον είχες δει? 8O8O8O

Κόφτε το δούλεμα ρε κωλοπαίδια! :stuck_out_tongue:

Έκτορα σε σένα πήγαινε!

Den exw diavasei ap’thn arxh k den kserw apo pou ws pou to exete ftasei,opote 8a pw apla th gnwmh mou!To Rock Hard den to exw diavasei pote(den etuxe)…to Hammer to exw agorasei arketes fores k omologw oti me exei kourasei auto to “kollhma” me ta mega8hria tou Metal k Rock k de dinoun k ena “sprwksimo” stis mikres mpantes…Dld ti diavazeis to Hammer tou '95 ti tou 2010 to idio pragma diavazeis…K to allo pou einai hli8io einai merikes erwthseis stul tatiana stefanidou se sunenteukseis…k einai k alla de 8elw na to paiksw swthras:p8)

αρκετα παλιοτερα (οταν ακομη ημουν αμουστακο πιτσιρικι) ενας πολυ καλος φιλαρακος μου ονοματι παναης (καλη θητεια τρελιαρη) μου ειχε δωσει ενα τευχος του μεταλ χαμερ να διαβασω! αρχιζωντας να το ξεφυλλιζω καταλαβα πως αυτη την αγαπη που τρεφω εγω για την μεταλ μουσικη την εχουν και χιλιαδες αλλα ατομα σαν και εμενα! πλεον, το χαμερ το προμηθευομαι καθε μηνα μην εχοντας χασει πραγματικα ουτε ενα τευχος απο την στιγμη που το πρωτογνωρισα στην οικια του φιλτατου συμμεταλα φιλου μου! η δισκοθηκη μου σε μεγαλο ποσοστο εχει διαμορφωθει, και εννοειται πως συνεχιζει να διαμορφωνεται γιατι η μουσικη αυτη ειναι ανεξαντλητη, και χτιστει δισκο-δισκο χαρη στην υπαρξη του σπουδαιου αυτου περιοδικου(και οχι μονο βεβαια)! θα ελεγα πως αποτελει πλεον αναποσπαστο κομματι της καθημερινοτητας μου! αποτελει φιλαρακι για μενα :slight_smile: για να ειμαι ειλικρινης και το ροκ χαρντ το εχω αγορασει καποιες φορες αλλα η σχεση μαζι του φανηκε αδυναμη στον χρονο! παρολαυτα εκτιμω την προσπαθεια που καταβαλλει καθε μηνα για να επιτυχει την καλυτερη ενημερωση που μπορει να παρεχει στους αναγνωστες του. κλεινωντας, οπως σοφα καταλαβαινεται η ψηφος μου κατευθηνεται προς την παρεα του χρονοπουλου,του περβανιδη, της βασιλειου και των υπολοιπων παιδιων απο το μεταλ χαμερ! μαγκες κορακοζωητο να ειναι και το περιοδικο αλλα και εσεις!



Και το promotion χρειαζεται τακτικη ρε φιλε. Οχι τοσο απροκαλυπτα.

Αν δεν είχε φανατικούς αναγνώστες το Metal Hammer, πως θα κρατούσε τόσα χρόνια;
Μην του την πέφτετε του παιδιού, επειδή γράφει γιαυτό που γουστάρει, χωρίς τακτική, το οποίο εσείς θάβετε χωρίς τακτ, δείχνοντας τον ‘‘επαναστατικό’’ σας χαραχτήρα:):!:

nightsky οταν γουσταρεις κατι και σου αρεσει πολυ αυτο δεν συνεπαγεταιι οτι του κανεις και promotion! ετσι δεν ειναι η μηπως λανθανω?βεβαια απο οποια οπτικη και αν εσυ το βλεπεις -και προσωπικα ουτε καν με ενδιαφερει-αυτη ειναι και θα ειναι η αποψη μου!

Σορρυ αλλα εκφρασεις του στυλ ‘‘η δισκοθηκη μου διαμορφωνεται χαρη στην υπαρξη του σπουδαιου αυτου περιοδικου’’ και ‘‘η ψηφος παει στην παρεα…’’ μονο λογω γουστου δεν φαινονται να ειναι. :wink:

Πάντως πρέπει να παραδεχτούμε ότι η δισκοθήκη,η βάση της τουλάχιστον, ωφείλει πάρα πολλά στο ΜΗ και γενικότερα στον Τύπο. Σε μια εποχή που ίντερνετ δεν υπήρχε,εδώ στην επαρχία ραδιόφωνο να ακούσεις κάτι ροκ δεν υπήρχε,και οι μεταλλοροκάδες γενικότερα ήταν πολυ περιορισμένοι κ δύσκολα εβρισκες αντίστοιχο άτομο στην ηλικία μου, το ΜΗ ήταν ο μόνος σύντροφος…και οδηγητής θα πω,χωρίς ντροπή! Προσωπικά, έθεσε τις βάσεις και με εξοικείωσε με όλα τα είδη του μεταλ/ροκ ήχου.Μη με παρεξηγησετε κάποιοι,το αγοραζω πια για 3η δεκαετία(σικ) για λόγους συναισθηματικούς αλλά και τουαλέτας χαχα.
Και για να τα λέμε όλα, πολλές φορές έχω διαφωνήσει στο παρελθόν με κάποιους βαθμούς,ναι έχω κ εγώ πατάτες-για μένα πάντα-δίσκους στην δισκοθήκη μου κ έχω κράξει πάλι στο θέμα αυτό. Παράδειγμα το Βlack Sun των Primal Fear που έχει αβατάρ τώρα ο φίλτατος Nightsky:p 7 νομίζω είχε πάρει…κ πολύ ήταν

Η δισκοθήκη δεν φτιάχνεται απ’τις δισκοκριτικές του Metal Hammer, αλλά απ’τις άλλες σελίδες του που μιλούν για καλασικούς δίσκους, και είναι απαρέτητη για τον κάθε ένα όταν ξεκινάει, αλλά και απ’τις σελίδες με τις αντεργκράουντ κυκλοφορίες:):!: