Ζητούνται παλιά τεύχη Metal Hammer

Ψάχνω για παλιά τεύχη Metal Hammer, ακόμα και από την εποχή που το περιοδικό λεγόταν μόνο Heavy Metal. Έχω τα πάντα από το 1994 ώς σήμερα (με εξαίρεση το 188 - Αυγουστος 2000) και πολλά από το 1989 ως το 1993.

Αν υπάρχει κάποιος που έχει παλιά τεύχη σε καλή κατάσταση και θέλει να τα δώσει, ας επικοινωνήσει!

Ευχαριστώ, Αχιλλέας

σου προτεινω εσυ να τα δωσεις σε μενα :slight_smile:

:):slight_smile:

Ωραία πρόταση! Αλλά είναι τα “παιδιά” μου μαζί με τα βινύλια και τα CD…

ελα δωστα μου!

εχεις π.μ. :slight_smile:

Είχα όλα τα τεύχη από το πρώτο HEAVY METAL μέχρι το 91-92? αλλά τα έφαγε ο κάδος πριν κάνα 3μηνο… :frowning:

Όχι ρε γαμώτο! #-o Κι εγώ σκέφτομαι να βάλω την αγγελία εδώ και μισό χρόνο… Α ρε κάδε τι μας έκανες…

:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

δεν μπορουσες να γραψεις ενα “χαριζονται τα ταδε τευχη” εδω η εστω πωλουνται?? πανικος θα γινοταν…
κριμα…

ενδιαφερον θα εχει να βρεις τα πρωτα τευχη του περιοδικου heavy metal , το οποιο παρουσιαζε τους flames σαν γερμανικο group ,μαλιστα τους κατετασε στα ‘μεγαθηρια’ αναμεσα στους iron maiden ,metallica …

Εδώ παρακαλούσα για να τα πάρουν και δεν τα έπαιρναν…:?

Αν ειναι δυνατον!!! Πριν λιγο καιρο ζητουσαν 10 και πανω ευρω.

Ενω καποιοι σαν και εμενα προσφατα εδωσαν 15 για καποια τευχη που ειχαν εξωφυλλο MAIDEN. :lol:

αν τυχον ενδιαφέρεται κανείς για τεύχη περιόδου 2000 με 2004 έχω μπόλικα

Έχω μερικά τεύχη του Heavy Metal, αυτή η γραφικότητα έχει πλάκα. Από την άλλη, εκείνη την “εποχή της αγνότητας” για το metal, ειδικά στην Ελλάδα που μόλις το είχε ανακαλύψει, την πρόλαβα λίγο και ο καλύτερος τρόπος να την αναπαράγεις είναι μέσω αυτών των παλιών τευχών. Για αυτό το λόγο τα ψάχνω, γιατί άρχισα να το αγοράζω το 1990-91 και πολλά τεύχη έχουν καταστραφεί από την τότε “κατάχρηση”! :slight_smile:

Εγώ πάντως θέλω το 188 (Αύγουστος 2000) από αυτή την εποχή. Αν το έχεις και πιστεύεις ότι αξίζει τον κόπο για ένα τεύχος… Θα ρωτήσω κι ένα φίλο μου που του λείπουν διάφορα από 2000-2004.