Metal Healing Fest 2008

http://www.mh-fest.com/
Άνοιξε η σελίδα του φεστιβάλ για το 2008… Τιμές, τοποθεσία αναφέρει πως θα ανακοινωθούν σύντομα…
Πρώτα ονόματα στο καθιερωμένο poll:
In Flames
At The Gates (Reunion)
Children of Bodom
Carcass (Reunion)
Opeth
Cardle Of Filth

Ε να σε παρει,ειδα κατευθειαν τα κοκκινα και νομιζα οτι ανακοινωθηκαν αυτα και πιαστηκα να μην πεσω απο την καρεκλα :lol:

Τα πολλ δεν λενε τιποτα,και περισυ ειχαμε τοσες ελπιδες απο αυτα και τελικα ηταν μετριοτατα τα ονοματα…Ελπιζουμε σε κατι καλυτερο φετος.

πο πο πηγα να παθω κι εγω τραμπακουλο… :lol:
αι στο διαλο…!! :lol:

καλα βαζουν πολ με επιλογες at the gates και carcass???

οχι δεν θελουμε να τους δουμε,τους εχουμε χορτασει τοσο καιρο που τους ονειρευομαστε!!!

αμα ερθει εστω και ενα απο τους At The Gates, Carcass, In Flames, να μην με λενε Ουλβερ. Και δεν υποτιμω σε καμια περιπτωση την προσπαθεια των παιδιων που διοργανωνουν το φεστιβαλ, αλλα οι τραγικες εμπειριες του παρελθοντος βλεπετε… :roll:

οταν μπηκα εγω να ψηφισω ηταν και οι Mercyful Fate στο poll:-k :-k παντως μολις ειδα οτι οι At The Gates ξεπερνουν Opeth για 2 ψηφους!! αν και το βλεπω και’γω πολυ δυσκολο, ειδικα για At The Gates και Flames…

[CENTER]

Μetal Healing Festival 2008 is back.Please help us to choose the band you’d like to see most in MHF 2008 !

In Flames
At The Gates (Reunion)
Children of Bodom
Carcass (Reunion)
Opeth
Cardle Of Filth
[/CENTER]

Οι τελευταιοι πρεπει να ναι καινουργιοι στο χωρο! :lol:

Το μόνο που ελπίζω είναι να μάθανε από τα περσινά τους λάθη ( που δεν ήταν και λίγα).

Eγώ Μάγγες πήρα το θάρρος να στείλω μαιλ να κάνω την παρατήρηση μου και την παρέμβαση μου με μιά απλή γνώμη με τρόπο ταυτοχρονα σαν συμβουλή επειδη ειμουνα και πέρσι και σαν θεατήςηταν άλλα που είδα και μου άρεσαν και αλλα που δεν είδα καθόλου και δεν μου άρεσαν !

Anyway…

Ρωτησα και αν το vote poll ειναι κριτήριο και υπάρχει περίπτωση να κλέισουν μία απο τις μπάντες που εχουν σε αυτο.

[B]Η απάντηση ήταν…

"Αγαπητέ φίλε,
Ειμαστε σε διαδικασία διαπραγματεύσεων με όλες τις παραπάνω μπάντες και η δικιά σας συμβολή στο δημοψήφισμα θα παίξει σοβαρό ρόλο για την τελική μας απόφαση η οποία τελικά θα είναι σιγουρα μία απο τις παραπάνω μπάντες.
Σίγουρα για φέτος σκοπός μας δεν είναι το κλείσιμο πολλών μικρών συγκροτημάτων αλλά η διάθεση του μπάτζετ μας σε 2-3 μεγάλα ονόματα.

Ευχαριστούμε για την κατα κάποιο τρόπο συμβουλή σου.Την εκτιμούμε και την σεβόμαστε και όλες οι απόψεις κοινού παίζουν ρόλο στην τελική διαδικασιά καιαποφασή μας.

MHF TEAM "[/B]

Μακαρι να φερουν 2-3 καλα ονοματα…για να δουμε…

To καλο ονομα ειναι σχετικο…Μπορει να σου πουν “Οι μοναδικοι love metallers ΗΙΜ στο MHF” :lol: :lol: :lol:

Εγώ κρατάω μικρό καλάθι, αφενός γιατί και πέρισυ καμία από τις μεγάλες μπάντες που υπήρχαν στο poll δεν ανακοινώθηκε και αφετέρου γιατί αρκετές αξιόλογες μπάντες που είχαν κλείσει (π.χ. Primordial, Riverside) ακύρωσαν λίγους μήνες πριν το φεστιβάλ. Πάντως , ελπίζω πως με δεδομένη την εμπειρία από την περσινή διοργάνωση τα πράγματα φέτος θα είναι αισθητά καλύτερα.

Αν το κανουν παλι Ξανθη / Δραμα, πιαστ’ τ’ αυγο και κούρευτο.

Η καλυτερη τοποθεσια θα ηταν κοντα στη Λαρισα. Τωρα να μου πει κανεις “μα ρε φιλε, πρεπει να στηριξεις τα ελληνικα φεστιβαλ”

Χρονια τα στηριζω προκοπη δεν ειδα. Αν το κλεισουν παλι εκει πανω, καλα κρασα. Προτιμω να δωσω τα λεφτα μου να δω π.χ. τη τριτη μερα του Gods Of Metal που εχει Priest / Meshuggah / At The Gates / Malmsteen / Enslaved. Τον ιδιο δρομο θα κανω (και λιγοτερο μη σου πω λογω αεροπορικων).

παντως αυτο που παρατηρω ειναι οτι εχουμε φτασει να κανουμε πολ
για το αν θα φερουμε 2 σουπερ χοτ ονοματα reunion που θα παιξουν ακομη και στο sweden rock!!!ενα φεστιβαλ επι το πλειστον hard rock\heavy metal!

in flames απο την αλλη πιστευω οτι ειναι πολυ ακριβοι για το budget τους!

τωρα για τα υπολοιπα bodom ειναι καλη φαση,αλλα opeth και cof τους εχουμε χιλιοδει και δεν ειναι στην καλυτερη φαση τους.
παντως φανταζεσαι να μπουνε πχ ολοι οι οπαδοι των cof και να τους υπερψηφισουν πανω απο ολους,και να φερουνε cof αντι για at the gates ή carcass!!! :lol: :lol: :lol:

Το γελας; Εγω δε το κοβω απιθανο να φερουν π.χ. τους Φιλθ αντι αυτων.

Αν και κρινοντας απ το λαιν απ του Gods Of Metal οι ‘‘γατουληδες’’ δε πρεπει να ναι τοοοοοσο ακριβοι. Νταξ, θα το θελουν το κασεδακι τους βεβαια, και το λαιν απ δεν εχει να κανει ιδιαιτερη σχεση… δηλαδη δεν ειναι καν κριτηριο. Απ την αλλη, με τους Μεσουγκα απο πανω και τους Γατους να παιζουν κοντα στο μεσημερι, αυτη την υποψια εχω (αν και αβασιμη)

Ασε που αν ειναι να διαλεξουν ενα εκ των Carcass / Gates θα φερουν τους Gates επειδη ως γνωστο αγαπαμε Λιντμπεργκ και Gates εδω και χρονια. Απ την αλλη πολλοι Καρκασικοι μπορει να πουνε “α παιζουν το Χαρτγουορκ, που ειναι τα παλια;” / “δε γουσταρω τωρα τον Αμμοτ” και χιλιες δυο ακομα ατακες. Οι At The Gates στη σημερον ημερα ειναι πιο δυνατο ονομα για Ελλαδα… σκεψου μονο ποσοι θα πανε μονο και μονο για το blinded by fear…

To περιεργο που ειναι να φερουν τους Φιλθ?
Παρ’ολο που ειναι τρισαθλιοι θα μαζεψουν περισσοτερο κοσμο διστυχως και σαν επιχειρηση θα κοιταξουν το κερδος :wink:

Το περιεργο ειναι οτι οι At The Gates θα μαζεψουν περισσοτερο κοσμο. Ο μεσος οπαδος των Filth που τους εχει ξαναδει δυσκολα θα κανει ταξιδι για να τους δει σε φεστιβαλ. Ειναι δυο οι αρνητικοι παραγοντες…

Εξ αλλου εχουν ξαναρθει καμποσες φορες. Αν θελουν να εστιασουν σε κατι καλο, αυτο θα ειναι κατι που ο κοσμος ‘‘διψα’’ να το δει. Δεν υπαρχει καλυτερη επιχειρηματικη κινηση / λογικη.

Εδιτ: Μπαντα που δε κανει sold out ενα κλαμπ τυπου Γκαγκαριν, δυσκολα ειναι δυνατο ονομα για φεστιβαλ.

πρεπει να φερουνε τους At The Gates και να μην παιξουν ουτε ενα απο το γαμημενο το Slaughter Of The Soul

παντως αν παρουμε το πολ του σαν δειγμα φαινεται οτι δεν πολυγουσταρει ο κοσμος να ξαναρθουν οι filth.

Tι λεει ρε ο ιεροσυλος!:expressionless: