Metal Healing Fest 2008

:smiley: Τους παλεύω από την ακύρωση του Rockwave αλλά ακόμα στη σκηνή δεν τους έχω δεί. Μόνο για μπανάκι στον Άλιμο.

Τους In Flames ήταν αν τους φέρουνε συνολικά 3 φορές αν θυμάμαι καλά. Ποιός ο λόγος να έρθουν πάλι?

Να τους δει ο κόσμος που δεν τους είδε τις 3 φορές που ακύρωσαν;
Καλά ελπίζω να μην τους φέρουν στο Metal Ηealing, είναι μακρυά και είμαστε ανήλικοι α, δεν μπορούμε να τρέχουμε στη Δράμα.

Ναι, ρώτα και τους ίδους όμως αν θέλουν να ξανάρθουν:p

Γιατί όχι, για τα λεφτά παίζουν. Αν τους προσφέρουν την αμοιβή που θέλουν εννοείται πως θα έρθουν.

Από τη στιγμή που αυτοί είναι ΟΚ και μπορούν να παίξουν και ακυρώνεται η συναυλία, φαντάζομαι δεν χάνουν όλη την αμοιβή τους. Κάνουν και τις διακοπές τους, μια χαρά περνάνε. Εν όψει και του νέου δίσκου που λογικά θα έχει βγει μέχρι άνοιξη, θα ήταν όμορφο να τους έφερναν από δω σε κανά φεστιβαλ αν και θα τους προτιμούσα μόνους, μιας και έχουν πολύ καιρό να έρθουν ( εποχή Clayman).

Αυτό να το πείς στους ίδιους!!!
Δεν νομίζω ότι ισχύει το ίδιο και για αυτούς!
Οταν κάνεις συνέχεια τουρ και τρώς τα χιλιόμετρα και τα αεροπλάνα στην μάπα δεν νομίζω ότι τους ενδιαφέρει να ταλαιπωρούνται και να έρχονται μέχρι εδώ για το τίποτα και να πληρώνονται κιόλας ενα μικρό ποσό η και καθόλου λόγω ακύρωσης!Ασε το σπάσιμο που υπάρχει!
Αυτοι είναι επαγγελματίες…Αν όπου πηγαίνουν ακυρωνώταν το λαιβ …no money,no funny!

:smiley: :smiley: :smiley:

Η γνώμη μου βέβαια πάντα!

νομίζω πως ναι, θα το σκεφτουν 2 και 3 φορες να ρθουνε στην Ελλαδα. Εχουνε φαει 3 ακυρωσεις, και 1. δεν ειναι καμια ιδιαιτερη αγορα για τους Ιν Φλεημς η ελληνικη ωστε να τους καιει να παιξουνε εδω, 2. αν εχουν για την ιδια ή κοντινη ημερομηνια προταση για αλλη χωρα, δεν νομιζω οτι θα επιλεξουν την ελληνικη προταση

++++ 111111.

Aσε που μας βρίζουν κιόλας απο τις ακυρώσεις που έχουνε φάει !!!

Υπάρχει κάποιο νεότερο σχετικα με συγκροτήματα που έχουν κλείσει μέχρι στιγμής?

Με ένα ψάχιμο στο myspace ανακάλυψα μερικά από τα συγκροτήματα για φέτος:

SLOWMOTION APOCALYPSE
Mystic Prophecy
Ancient Rites
MACBETH

και σίγουρα θα υπάρχουν και πολλά ακόμα που δεν βρήκα…

To site τους παντως δεν εχει ανεβει ακομα…Περιεργο μου φαινεται…Υπαρχει ενα poll παντως στο myspace του φεστιβαλ.

Το site για την ώρα είναι το: www.mh-fest.com

Αλλά από τότε που ανέβηκε δεν έχει ανανεωθεί…

Παιδια,θα ειμαι ειλικρινης μαζι σας και το λεω αυτο γτ σιγουρα πολλοι απο εσας μολις δειτε αυτα που θα αναφερω παρακατω θα θεωρησετε πως ειναι μια ραδιο αρβιλλα ακομα!anyway,πριν κατι μηνες,οταν η εν λογω εταιρια ειχε ανεβασει τ ΠΟΛ για τ οποιο αναφερε και καποιος πιο πανω,ειχα στειλει ενα μηνυμα μεσω myspace στο οποιο ζητουσα να μαθω απο τους ιδιους και να μου απαντησουν με το χερι στην καρδια αν υπαρχει περιπτωση να δουμε εστω και ενα απο τα ονοματα π αναφερει το πολ!την απαντηση στο μαιλ αυτο μου την εδωσε ενα στελεχος της εταιριας(ο οποιος μαλιστα μ ανεφερε χαρακτηριστικα πως δεν ειναι ελληνας και κανω αυτη την παρενθεση ωστε να σας επιβεβαιωσω πως πραγματι ειναι στελεχος στην εν λογω εταιρια)και μου ειπε πως υπαρχει περιπτωση να δουμε,οχι ενα,αλλα δυο μπαντες απο αυτες που αναφερει το πολ!δεν θα πω τα οναματα των συγκροτηματων αυτων γιατι δεν ειμαι αρμοδιος!μου ειπαν πως οταν ειναι ετοιμοι θα τα ανακοινωσουν!
κ εγω ακομα περιμενω…

Nα μην είναι Carcass, At The Gates ή Οpeth αν ισχύει.

COF μυρίζομαι πάντως… Έχουν και αρκετό καιρό να έρθουν…:-k

Αμα ερθουν opeth και in flames μαζι δεν πα να ναι και στην ξανθη εγω θα παω

Προσωπικη μου αποψη:

Αν επιλεξω απο τα bands του poll
θα προτιμουσα να εβλεπα Οpeth και να επεζαν απο morningrise kai orchid … αντε και κανενα deliverance

παντως δεν θα ηθελα με τπτ να δω in flames…

(π.σ)Τελικα Οπεθ ακυρο…γιατι εχουν κλεισει στο ροκγαβε…
και οπως καταλαβατε didi music = 60-100 ευρω τικετ…

ευχαριστω δεν θα παω…θα παω εξωτερικο φετος :smiley:

oi Opeth προτιμησαν Ντιντι Μιουζικ για ευνοητους λογους. Βσκ Καρκαςς/ Ατ Δε Γκεητς βλεπω να κλεισει - αν κλεισει κατι, το Μεταλ Χηλινγκ.

Νομίζω ότι οι Opeth δεν είναι ακριβοι !

Βέβαια φαντάζομαι ότι ένα φεστιβάλ σαν το μεταλ χιλινγκ δεν έχει μεγάλο μπάτζετ και δεν μπορούσε να τους προσφέρει όσα η ντιντι μιουζικ.

Πάντως δεν πρέπει να ξεπερνάνε τις 15-20 χιλιάδες ευρώ απο προχειρους υπολογισμους συμφωνα με τα προηγούμενα λαιβ τους και τον κόσμο που μαζευουν.

Απο διαφορα που ακούγονταi πάντως κυνηγάνε πολύ In Flames & At The Gates και για αυτο καθυστερούνε πολυ.Πέρσι τέτοιο καιρο είχε ξεκινήεσει η προ πωληση και είχαν ανακοινωθει τα περισσότερα συγκροτήματα.

δεν ειναι τοσο το αν ειναι ακριβοι οι Οπεθ ή οχι, οσο το οτι θα προτιμησαν εναν γνωστο και αξιοπιστο προμοτερ που τους εχει ξαναφερει Ελλαδα, ενα φεστιβαλ γνωστο στην Ευρωπη και με περισσοτερο κοσμο αποτι το αλλο στην Ξανθη κτλ κτλ