Metal Healing Festival

Συμφωνα με το blabbermouth,η Metal Bolt διοργανωνει το καλοκαιρι(20-22 Ιουλιου)το εν λογω φεστιβαλ στην Ελλαδα…Τα συγκροτηματα που εχουν ηδη ανακοινωθει ειναι:

DESTRUCTION
EKTOMORF
FIREWIND
MYSTIC PROPHECY
NIGHTRAGE
ROTTING CHRIST
SILENT RAGE
THE HAUNTED
TO/DIE/FOR
WASTEFALL

…!
Ξερει κανεις πληροφοριες για αυτο το φεστιβαλ?Πρωτη φορα το ακουω!

ναι

όλα ανάποδα πάνε!

Θα είναι στη Βόρεια Ελλάδα (κάπου Ξάνθη, δεν είμαι σίγουρος, γιατί από εκεί είναι τα παδιά).

Εκτός του ότι είναι μακρυά, θα είμαι στο στρατό.

Αλλά το χειρότερο όλων είναι πως έχουν κλείσει τους Riverside.

:frowning:

Ας είναι καλά ο Sirjim που κανόνισε κάτι πολύ καλό πριν με πάρει η πατρίδα.

Ξανθη???
οχι ρε γμτ!! Τεσπα ας δουν και αυτη τιποτα εκει πανω. Παντως αν μπορω παιζει να ψυθω για ενα ωραιο τριημερο διακοπων με μουσικη, μου φαινεται εξαιρετικη ιδεα (μονο που χρειαζονται και φραγκα!).

ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΛΕΕΙ???

θα ειναι τριήμερο camping (20-21-22 Ιουλίου) με 9 μπάντες τη μέρα.

Θα γίνει στην Σταυρούπολη Ξάνθης.

http://www.metalbolt.com/

και ναι, αν και δεν το έχουν ανακοινώσει, έχουν κλείσει τους Riverside (έτσι λένε τουλάχιστον)

Kalokairaki 8a nai ena 3mero se camping travaei aneta :lol: :lol:

ektos apo destruction (3h mera) the haunted (2h mera) anazitoun akoma ena megalo onoma gia to fest.

Στο poll του site πριν αρκετο καιρο ειχε και Dark Tranquillity και Gamma Ray…Μακαρι να τους κλεισουν…

Παντως η οργανωση τους με εντυπωσιαζει,για τα ελληνικα δεδομενα ειναι σπανιο να κανεις το αυτονοητο : να κλεινεις τα μεγαλα συγκροτηματα 9 μηνες(και οχι 2 βδομαδες) πριν!

Το “μεγαλο” φεστιβαλ της χωρας μας θα την παλεψει παλι με τιποτα placebo και him…

xaxaxaxa
ISXIEI file…Arketi patata exei pesei

Κράτα όχι μία αλλά πολλές πισινές. Και αυτό γιατί τα τελευταία χρόνια έχει αποδειχθεί ότι όποια προσπάθεια γίνεται για festival πέραν του “καθιερωμένου” πηγαίνει ψιλοάπατη. Μακάρι το συγκεκριμένο να αποτελέσει την εξαίρεση, αν και πιστεύω ότι λόγω του χώρου διεξαγωγής του έχουν ήδη να αντιμετωπίσουν μια μεγάλη δυσκολία. Και σίγουρα είναι καλό το ότι η διοργάνωση του ξεκινάει πολλούς μήνες πριν και όχι την τελευταία στιγμή.

και εγώ πρέπει να πω πως δεν είμαι πολύ αισιόδοξος για το αποτέλεσμα…

Μακάρι φυσικά όχι μόνο να έχει επιτυχία, αλλά να καθιερωθεί ως θεσμός για μια σειρά ετών.

Από την άλλη το ότι οι Destruction είναι headline της 3ης ημέρας δείχνει ότι δεν έχει και καμια φοβερή δυναμική.

Ένας ακόμη καλός λόγος για να ευχόμαστε να πάει καλά το festival (πέραν του ότι γουστάρουμε) είναι και για να προκαλέσει λίγο τον ανταγωνισμό της Didi ή την αλλαγή νοοτροπίας ως προς το τι θεωρείται “festival”.

9 μπάντες / ημέρα για ένα 3ήμερο, ναι , είναι festival.

Αλλά festival με 2 (ή μάλλον 1,5) μπάντες (GNR) μόνο η didi κάνει.

Αυτο ναι θα ειναι φεστιβαλ με 9 μπαντες τη μερα, οχι φεστιβαλ με μονο 2 μπαντες στην opening μερα (GNR / Star Star).

Poly kalh prwtovoulia pou pisteyw oti to mono pou tha xreiastei einai tin styriksh tou kosmou. Ta alla tha ginoun… Ante kai eseis oi Athinaioi vgite apo to kavouki sas kai ligo. Afou exei kai camping tha einai mia poly wraia eykairia gia apodrash apo tin kathimerinothta kai kati san mini-diakopes. Wraia mou akougetai san idea, twra idwmnen…

Ρε ας φερουν Riverside και μετακομιζω κιολας. Outshined που ακουσες οτι θα ερθουν?

ένα από τα παλικάρια που είναι λογικά μέσα στην εταιρεία διοργάνωσης ανέφερε σε άλλο forum ότι έχουν κλείσει οι Riverside. Νομίζω πως είναι αξιόπιστη πηγή…

Ποια εταιρεια κανει το φεστιβαλ?

Το φεστιβαλ διοργανώνεται από την νέα στο χώρο εταιρεία, Metal Bolt Productions που δραστηριοποιείται στη Θράκη.

Μακάρι να γίνουν όλα όπως πρέπει πάντως, θα είναι καλό για όλους να διοργανωθεί επιτυχημένα αυτό το φεστιβαλ.

Στην ιστοσελίδα της εταιρείας αναφέρεται ότι έκλεισαν 3 νέες μπάντες για το φεστιβαλ:

Orphaned Land στην πρώτη μέρα

Primordial στη δεύτερη μέρα

Naer Mataron στη τρίτη μέρα.

Καλά πάμε :slight_smile:

πω ρε φίλε, οι Orphaned Land είναι ΠΟΛΥ ωραία μπάντα.
Το Mabool είναι εκπληκτικός δίσκος.

Οι Primordial τη μια φορά που τους είδα live μπορεί να έτυχε δε λέω αλλά μπορούν να συγκριθούν σε ποιότητα μόνο με κάτι αξέχαστες συναυλίες των Nightfall όπως στο Rockwave του 1999. Μετά από αυτές τις 2 προσπαθώ να θυμηθώ ποιά άλλη μπάντα που έχω δει live έχει παίξει τόσο χάλια.

Τοσο χαλια ηταν?

ade re…giati etsi…kai mou fainontai kali mpada…exoun vgalei wraia diskakia…to teleytaio idika mou arese poly…to coffin ships einai koryfi