Metal rites festival 27/9/2015 @kyttapo

Πολυ καλη συνεντευξη :thumbup:

Εξαιρετική η συνέντευξη, μπράβο! Άντε να έρθει η Κυριακή!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Αντε 2 μερες Eμειναν ακομα να σβησω απο την λιστα μου ενα ακομα συναυλιακο απωθημενο. Πηρα χτες εισιτηριο Νο. 127. και ανυπομονω να δω επιτελους μετα απο πολλες φορες που δεν τα καταφερα τους Jag Panzer και να ακουσω live την [B][SIZE=3]ΦΩΝΑΡΑ[/SIZE][/B] του Τυραννου. Ξερει κανεις πως τα παει η προπωληση?

Πολυ καλη και ενδιαφερουσα η συνεντευξη.

Μπα…χειρότερα θα γίνουν τα πράγματα…θα εθιστείς και θα θες ξανά και ξανά να βλέπεις την μπαντάρα κι την φωνάρα του τύραννου λαιβ…καλύτερα μην έρθεις :stuck_out_tongue:

Πολυ καλη και ενδιαφερουσα η συνεντευξη.

θενκ γιου

Μια μέρα ακόμα ρεεεεεεεε…

Το πιστευω οτι οταν θα τους δω live θα κολλησω και αλλο, εχω ακουσει απο ολους αποθεωτικες κριτικες για τις εκπληκτικες live εμφανισεις του Τυραννου και σε οσα video εχω δει ισχυει αυτο. Αντε να το βιωσω και απο κοντα επιτελους.

Ο Harry επαψε να είναι βαψομαλλιάς. Να θεωρηθεί οιωνός;

Είδαμε πάλι απόψε το χεβιμέταλ το ίδιο…τύραννέ μου…

[B][SIZE=4]ΜΟΝΟ JAG PANZER ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ
ΜΟΝΟ HARRY CONCLIN[/SIZE][/B]

  • Θα ήθελα, αν γίνεται (και βασικά αν το δει αυτό), μια εξήγηση από Μανώλη Καραζέρη για την τεράστια καθυστέρηση στο χρονοδιάγραμμα του fest. Κάποιους μας γάμησε κανονικά.

Μήνυση στους JP γιατί μας γαμάνε τα υπόλοιπα μέταλ λάηβ :!:

…βγήκε ήσυχος-ήσυχος…έβαλε τα χαρτά με τη setlist στο πάτωμα, βοήθησε στο στήσιμο του σετ τω ντραμς, βιδώνοντας και ξεβιδώνοντας, έκατσε μετά ήρεμα σε μία γωνία ψιλοσηζητώντας με τον Briody και μετά…

[B][FONT=Arial Black][SIZE=3]ΠΟΥΤΑΝΑ ΟΛΑ ΡΕΕΕΕΕ[/SIZE][/FONT][/B]

edit…σχόλασμα μια και τέταρτο τη νύχτα δεν είναι ο τι καλύτερο…

Καλα ηταν.

Πονανε τα γερικα κοκκαλακια μου…

Ως συνήθως οι Jag Panzer ήταν ΑΨΟΓΟΙ!!! Ο Tyrant πάλι έδωσε ρέστα!! Ο Tafolla επίσης!!!
Όσες φορές κι αν έρθουν ξανά, αυτούς και τους Saxon δε θα βαρεθώ ποτέ να τους βλέπω!

ισοπεδωτικοι JP.Οποιος δεν εχει δει τυρρανο ειναι μισος

Τρίτη φορά που βλέπω Τύραννο, τρίτη φορά που αλλάζω σώβρακο με το που μπαίνω στο σπίτι. Μεγάλος τραγουδιστής, δυναμικός frontman, τα έπη το ένα πίσω απ’ το άλλο και [SIZE=3][B]ΕΠΑΙΞΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ “THANE TO THE THRONE” ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΑ ΤΗ ΖΩΗ.[/B][/SIZE] Και όχι απλά έπαιξαν, έπαιξαν και ΤΗΝ κομματάρα. Tafolla δωσ’τα όλα κλπ κλπ.

Μόνο σε μένα έλειψε το Shadow thief? Επίσης μου φάνηκε λίγο θαμένη η φωνή από τον ηχολήπτη. Παρόλα αυτά ΣΥΝΑΥΛΙΑΡΑ!!!

ο ηχος δεν ηταν κ οτι το καλυτερο γενικως,θαφτηκε αρκετες φωρες η φωναρα

α ρε μπαντάρα εγκεφαλικά μοίρασες πάλι…

https://www.youtube.com/watch?v=TbP35yT4EVc

Τι ζήσαμε ρε;;;

Κάνει ο,τι θέλει με τη φωνή του ο ΘΕΟΣ…

2 εβδομαδες παρα μια μερα μετα ας γραψω και εγω για το live τωρα που βρηκα τον χρονο. Δυστυχως μου την σπαει που θα γκρινιαξω και θα ξεφυγω απο το γενικα αποθεωτικο κλιμα των post των προηγουμενων.

Αλλα ας τα παρουμε απο την αρχη. Απο τις προηγουμενες μπαντες προλαβα και ειδα μονο τους ADX και μου αρεσαν παρα το γεγονος οτι δεν εχω καθολου επαφη με το υλικο τους. Το “τσιτα τα γκαζια” speed metal τους μου εκανε κλικ και εβγαζαν ενταση και παθος καθολη την διαρκεια της εμφανισης τους. Αξιοι.

Πριν βγουν στην σκηνη συναντησα στα καμαρινια τους Jag Panzer και αφου εβγαλα τις απαραιτητες φωτογραφιες και μου υπεγραψαν στα βιβλιαρακια μιλησα λιγο με τον καθενα τους, περισσοτερο με τον Τυραννο. Ευγενεστατοι, χαμηλων τονων και προσγειωμενοι γνωριζαν πολυ καλα για την αγαπη που τρεφει για την μπαντα το ελληνικο κοινο και για την ιδιαιτερη σχεση μας μαζι τους.

Και παμε στα της συναυλιας. Ηταν η πρωτη φορα που θα εβλεπα τους Jag Panzer live μετα απο διαφορες συγκυριες που δεν μου επετρεψαν να τους δω καποια απο τις προηγουμενες φορες και το περιμενα πως και πως. Εδω και καιρο το σκεφτομουν και ανυπομονουσα να ακουσω live τα κομματια τους και την απιστευτη [B][SIZE=3]ΦΩΝΑΡΑ[/SIZE][/B] του Harry “The Tyrant” Conklin. Και ο ηχος μου το γαμησε σε μεγαλο βαθμο. Κριμα και παλι κριμα. Πολυ δυνατα και μπροστα οι κιθαρες εθαβαν την φωνη και πραγματικα σε πολλα σημεια δεν καταλαβαινες καλα καλα πιο τραγουδι ακουγες. Ημουν μπροστα και δεξια οπως κοιτας την σκηνη αλλα και οταν πηγα πιο πισω που μου ειπε ο φιλτατος Γρακχος μηπως ο ηχος ηταν καλυτερος και πιο καθαρος μου φανηκε ακριβως το ιδιο. Η αποδοση της μπαντας ηταν παρα πολυ καλη, Briody και Tafolla αψογοι στα κιθαριστικα τους καθηκοντα, ο Stjernquist δυναμη στα ντραμς, λιγο στο τελος κουραστηκε και ο Aric Avina που αντικαθιστουσε τον τραυματια John Tetley στο μπασο επισης θετικος. Ο Τυραννος ηταν συγκινητικος και εκπληκτικος στα φωνητικα του καθηκοντα με ενα μεγαλο αλλα εδω… Δεν τον ακουγα οπως επρεπε γαμω… Στα πιο δυνατα σημεια θαβοταν εντελως η φωνη του και πραγματικα με ξενερωνε απιστευτα αυτο οσο και αν προσπαθουσα να μην χαλιεμαι.

Το setlist ηταν καλο αλλα με καποιες τρανταχτες ειδικα για εμενα που τους εβλεπα πρωτη φορα ελλειψεις οπως το Shadow Thief, το The Moors και το King At A Price. Γενικα θα ηθελα κατι περισσοτερο απο το Thane To The Throne. Επαιξαν βεβαια 6 στα 9 απο το λατρεμενο Ample Destruction (δεν επαιξαν τα The Watching, Cardiac Arrest και The Crucifix το οποιο και μου ελειψε περισσοτερο απο τα 3 εννοειται). Αλλα ας ηταν καλος ο ηχος και θα με πειραζαν λιγοτερο οι ελλειψεις του setlist.

Η διαρκεια της εμφανισης τους ηταν 1 ωρα και 20 λεπτα θα μπορουσαν να παιξουν λιγο παραπανω ειναι η αληθεια αλλα ισως παιζει ρολο και το οτι το χρονοδιαγραμμα του φεστιβαλ πηγε πολυ πισω και τελειωσε αρκετα αργα.

Γενικα σπανια γκρινιαζω τοσο για τον ηχο και το ξερουν οσοι με γνωριζουν αλλα αυτη ηταν μια απο τις περιπτωσεις που δεν με αφησε να ευχαριστηθω την συναυλια. Δηλαδη συγκρινω τον ηχο με την συναυλια των Machine Head μια μερα πριν και κλαιω… Και μιλαμε για το Κυτταρο που συνηθως εχει πολυ καλο ηχο. Τι να πω… Ηδη ευχομαι να εχω την δυνατοτητα να τους ξαναδω live και να ειναι οπως το εχω φανταστει.