Metal rites festival 27/9/2015 @kyttapo

Το Metal Rites Festival είναι μια καινούργια διοργάνωση που θα διεξαχθεί στις 27 Σεπτμβρίου στο Kyttaro club

Πριν λίγο ανακοινώθηκαν οι healiners που θα είναι οι JAG PANZER με τον Harry The Tyrant Conklin στα φωνητικά,ενώ η άλλη μπάντα που ανακοινώθηκε είναι οι MORTICIAN

50 limited early bird tickets for 24 euro, rest of presale 28 euro.

More bands will be announced soon!

Μεσα για μεσα

ουσιαστικά είναι η μετονομασία του Up The Hammers Special Edition όπως είχε πει και ο Μανώλης στην συνέντευξη που κάναμε.

η επιστροφή του Conklin μέτρησε άσχημα καθώς - για εμένα - χωρίς αυτόν οι Jag Panzer δεν θα ήταν ποτέ το ίδιο συγκρότημα. μάλιστα χθες έκανε ποστ στο φβ ο briody που λέει πως θα ηχογραφήσουν φωνητικά σε τραγούδι με τον Χαρίλαο τις επόμενες μέρες

κάθε φορά που θα παίζουν θα είμαι εκεί

Μεχρι τις 27 Σεπτεμβρη ο Τυραννος προλαβαινει να αποχωρησει και να ξαναγυρισει 2 φορες…

Αυτά είναι!!!
Μέσα…καλα να ειμαστε…

Kαι εδιτ…
Επειδή πέρσι τους έχασα (ήταν πανω απο τις δυναμεις μου), αγόρασα ήδη…:slight_smile:

[SPOILER][SIZE=7][B]ΑΤΣΑΛΙ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΑ ΤΗ ΖΩΗ[/B][/SIZE][/SPOILER]

Τοξικέ, αν κρίνω απ’ το περσινό λάιβ και την κατάσταση του Τύραννου τότε, αλλά και φέτος με Titan Force, ετοιμάσου για μια απ’ τις πιο καυλωτικές συναυλιακές εμπειρίες της ζωής σου…

Μην ανησυχεις Πάνε…
Ξέρω πολύ καλά τι θα δω…αλλά ποτέ δεν φτάνει.

Δε θα ξεχάσω ποτέ ότι στο underκατι (όλο το μπεδρεβω) ανεβαίναμε μαζί με τον Tύραννο τις σκάλες (εμείς για όξω, αυτός για το καμαρίνι), που κάθιδρος, χωρίς ανάσα μέσα του, ψέλλιζε “fantastic”…

Kαι να το λέμε και δεν είναι ντροπή ο Τύραννος είναι η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΧΕΒΙ ΜΕΤΑΛ ΦΩΝΗ…

…πάμε να ξαναζήσουμε τα περσινά:metal: :slight_smile: :!:

Λογικά εκεί για να δω για πρώτη φορά μία από τις αγαπημένες μου μπάντες.

Με νέο δίσκο τι γίνεται όμως? Καλές είναι οι συναυλίες αλλά ας γράψουν και τίποτα νέο, διότι πάει καιρός από το προηγούμενο (γενικά μόλις μία δουλειά τα τελευταία δέκα χρόνια είναι ψιλοαπαράδεκτο για ενεργή μπάντα). Λογικά δεν θα έχουμε νέο δίσκο μέχρι το Σεπτέμβρη.

Απαράδεκτο είναι να βγαίνουν άλμπουμ ανά δύο χρόνια χωρίς νόημα.

Όπως επίσης και να γίνονται συναυλίες χωρίς αφορμή.

Τελοσπάντων, γενικότητες. Μην το συνεχίσουμε, ο καθένας μπορεί να αναφέρει 100 παραδείγματα που τον συμφέρει. Εγώ γουστάρω που έρχονται, τώρα αν ο δίσκος που θα βγει κάποτε στο μέλλον είναι δισκάρα και με νόημα, ακόμα καλύτερα.

Προσωπικά πάντως το Scourge Of Light, αν και μια χαρά δίσκος, είναι ο χειρότερός τους (προφανώς μετά το Dissident). Και βγήκε επτά χρόνια μετά από τον αμέσως προηγούμενο…

συναυλιες χωρις αφορμη = συναυλιακος μεσσαιωνας

Υπάρχει άλλη αφορμή για να γίνει ενα λαιβ περα απο το να περάσουμε καλά?

φιλανθρωπικός σκοπός ίσως?

Αυτα ειναι. :yahoo: Ηρθε το πληρωμα του χρονου. Περυσι εχασα τους Jag Panzer λογω Ευρωλιγκας, επειδη επελεξα το γηπεδο, αλλα φετος δεν χανεται για κανενα πουστη λογο.

KICK ASS FINNISH HEAVY METAL NEWCOMERS LORD FIST ADDED TO THE LINE UP!!!
JAG PANZER (USA)
MORTICIAN (A)
WAR DANCE (GR)
LORD FIST(FIN)
More bands will be announced soon!

και η μπαντάρα μέσα, αυτά είναι

LEGENDARY SPEED METAL BAND FROM FRANCE ADX ADDED TO THE LINE UP OF METAL RITES FESTIVAL! THE BAND WILL PERFORM A SPECIAL SHOW BASED ON THEIR FIRST 2 ALBUMS!
JAG PANZER (USA)
ADX (F)
MORTICIAN (A)
WAR DANCE (GR)
LORD FIST(FIN)
More bands will be announced soon!

METAL RITES FESTIVAL
Running order:
Lord Fist 18:00 ? 18:35
War dance 18:50 ? 19:25
Mortician 19:40 ? 20:15
Crying Steel 20:30 ? 21:10
Adx 21:25 ? 22:15
Jag panzer 22:30 ? 24:00

για όποιον ενδιαφέρεται κάναμε μια χορταστική συνέντευξη με τον Mark και ήταν ευκαιρία για μια ιστορική αναδρομή

δεν μείνανε πολλές…4 και σήμερα