Metal+Splatter+Satan+Αφελής high school comedy= Todd and the book of pure evil

Τυχαία έπεσα πάνω σε αυτή την καινούργια σειρά: Todd and the book of pure evil.

μια παρέα πιτσιρικάδων στο Crowley High School (με σήμα τον τράγο!!) ανακαλύπτουν το απόλυτο βιβλίο του Κακού που ικανοποιεί όλες τους τις επιθυμίες αλλά κάθε απόφαση έχει και διάφορα επακόλουθα…

Έχει ολοκληρωθεί μια season και δεν υπάρχουν ελληνικοί υπότιτλοι. Το όλο στόρυ είναι απλοϊκό και λίγο αφελές αλλά γελάς και η σειρά φλερτάρει υπερβολικά με το καλτ (αυτό το μετράω στα συν). Δεν έχω πετύχει άλλη σειρά που να ακούγεται σχεδόν μόνο μέταλ στη μουσική, να εμφανίζονται ζόμπι, σατανιστές, να έχει διαμελισμούς σε κάθε σχεδόν επεισόδιο, σπαθιά, τον Jason Mewes (Jay) στο ρόλο του επιστάτη και κατά συνέπεια φούντες, βρισίδι που σέβεται τον εαυτό του…

http://www.toddandthebookofpureevil.com/

Αν έχει όλα τα στοιχεία που λές τότε σίγουρα θα της ρίξω μια ματιά:D

Eγω ψηθηκα και θα την τσεκαρω οποτε βρω χρονο.
Το πρωτο επεισοδιο λεγεται Metal God \m/

Τσέκαρα κιεγώ στο youtube, και μια χαρά μου φαίνεται:):!:

Και έλεγα ποια θα είναι η επόμενη σειρά! :slight_smile:

Moλις ξεκινησα το πρωτο episode και φαινεται ναχει γελιο !! :slight_smile:
Θανξ για τη σειρα !! Και εψαχνα κατι να σπαω τον Δρ Who

Χθες τελείωσα τον πρώτο κύκλο και μπορώ να πω ότι ήταν ένα ευχάριστο διάλειμμα στη σοβαρότητα που έχει πλακώσει τώρα τελευταία. Δεν είναι ό,τι καλύτερο έχω δει αλλά σίγουρα από τα πιο πρωτότυπα…
σαν να είπανε σε έναν τύπο φτιάξε μια σειρά με ό,τι σ’ αρέσει και έβαλε στο μίξερ τη μέταλ κουλτούρα, τις ταινίες του Kevin Smith, τα b movies του στυλ πάρε τ’ άντερα σου και φύγε, ολίγον εωσφόρο των tenacious d και μια πρέζα από γυμνάσιο ντε γκράσι, τα χτύπησε για 20 λεπτά και τα σέρβιρε στην κατάλληλη θερμοκρασία8)8)

Αγαπάμε με τρέλα Atticus Murphy!!!

Xεχε το τοποθετησες τελεια:lol:

Δεν εχω κατσει ποτε να δω σοβαρα σειρα (βγαλτε Friends, Big Bang Theory, αααντε και Seinfeld) αλλα αυτο λεω να το δοκιμασω!